Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Tak minule to nebyla náhoda, Mike White je velký vypravěčský talent, který umí budovat napětí. Mistr komorní vyhrocenosti. A že je to o mini chlup horší než první série je vlastně zázrak (nebo potvrzený talent).

Babylon (2022)

Tak první třetina je absolutní nářez a strop, nic tak intenzivního tady snad ještě nebylo. Zbytek už jenom za pět hvězd. Film roku a největší kino potěšení za hodně dlouhou dobu. Druhou projekci jsem takhle naposled zvažoval u La La Landu. Chazelle to tam prostě má.  A já doufám, že mu tenhle majtrštyk úplně nezlomí vaz. Snad se mu s tržbama zadaří v Evropě.

Třináct životů (2022)

Mazec... Nejlepší napínák za poslední roky. A je úplně jedno, že znáte konec. 90%

Zpívej 2 (2021)

Bavil jsem se mnohem víc než u nových Pixarovek! 90%

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Současný film nemá lepšího mystifikatora, než Wese Andersona... Přesně před 20 lety jsem byl na Royal Tenenbaums, od té doby je každý Wesův další film svátkem a událostí. Po slabším Psim ostrovu opět silný kousek. Balzám na duši.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Mistrovské dílo. Jsem rád, že se mnou dokáže film ještě zamávat. Scenáristicky a herecky top. Ať žije Polsko.

Drahokam (2019)

Tak asi nejintenzivnější film letos. Naposledy bylo takto jiné Na špatné straně. Konec je jízda. Nechápu absenci na globech a oscarech, scenaristicky, rezijně, zvukově to exceluje. I jsem si vzpomněl na Sandlerovo hektické a krásné Punch drunk love, kde Brion podobně podmaňoval scénu nadpozemskou hudbou. Drahokam je nadějí, že síla filmu (v době, kdy ho válcuje seriál a miniserie) ještě nezmizela.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Balzám na duši... Takový film je tady jednou za deset let. Tarantino natočil jeden ze svých úplně nejlepších filmů. 100%

Na špatné straně (2018)

Nevím, zda se to vůbec dá vidět dvakrát, ale takhle napnutej jsem dlouho nebyl, vlezlo to pod kůži a bimbalo srdcem. Kdo tohle dneska umí? Proto jdou tyto filmy automaticky do pěti hvězd. Pomalé tempo nevadilo, bavila mě každá minuta. A mámě se to ani trochu nelíbilo.

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Stiller nezaváhal a natočil čistou, filmařsky vyzrálou jízdu, která baví od začátku do konce. Doporučuji si nic dopředu nezjišťovat a být v napětí až do samotného závěru. Šestý díl to zbrzdí, na druhou stranu umě zmanipuluje vybudované sympatie k hrdinům. Klobouk dolů před Starskym (nebo Hutchem?). 90%