Trojúhelník smutku (2022)

Dokonalé. Ale na ostrově, což vyplňuje třetinu stopáže, tomu spadne řetěz. Jakoby to najednou psal jiný člověk. Strašná škoda. Prvních 100 minut je to totiž opravdu slušný nářez.

Víly z Inisherinu (2022)

Irská anekdota roztáhlá ad absurdum. Ferrell výtečný, jeho prosťáček jako postava je ale kvůli vrtkavé emoční inteligenci (kterou mu občas autor propůjčí) ne úplně jednotný. A je to trochu nuda. Moc mě to mrzí.... Trailer jsem sežral i s navijákem.

Babylon (2022)

Tak první třetina je absolutní nářez a strop, nic tak intenzivního tady snad ještě nebylo. Zbytek už jenom za pět hvězd. Film roku a největší kino potěšení za hodně dlouhou dobu. Druhou projekci jsem takhle naposled zvažoval u La La Landu. Chazelle to tam prostě má.  A já doufám, že mu tenhle majtrštyk úplně nezlomí vaz. Snad se mu s tržbama zadaří v Evropě.

Menu (2022)

Nenudil jsem se byť jenom chviličku, výborná hra s očekáváním, které sice zůstane trochu nenaplněno (konec je jak z šestákového románu a moc nefunguje), ale já se hrozně bavil. 80% Fiennes zde budí větší respekt než coby Voldemort. Perfektní výkon.

Avatar: The Way of Water (2022)

Nejkrásnější film všech dob, ale ten scénář, ty dialogy, chování postav... Musel bych to vidět jako dítě. S větší zkušeností tomu prostě nejde propadnout. Ale absolutně nelituju návštěvy kina, ba bych se určitě nebránil druhé návštěvě, protože to prostě vypadá hezky a nenudí to. 70% PS - jsem sám, koho strašně iritoval ten mauglí chlapec?

Jan Žižka (2022)

Mohlo to být lepší, mohlo to být horší... Jakl zaslouží respekt, že to drží pohromadě. Dotáhnout do konce takový projekt dokáže jen rváč a bojovník. Ačkoliv Žižka ve světě ani u kritiky neobstojí, měl by mít doma podporu.

Film roku (2021)

Bavil jsem se královsky. 90 minut by tomu ale slušelo lépe.

Třináct životů (2022)

Mazec... Nejlepší napínák za poslední roky. A je úplně jedno, že znáte konec. 90%

Batman (2022)

Hrozně vážné, bez jediného pomrknuti (snad jen Farrellovo kolíbání se v poutech). Bez espritu, bez chemie... Něco jako ty nové planety opic. Ne nejhorší Batman, ale rozhodně nejméně zábavný. Příště bych se radši koukl na Clooneyho s bradavkama.

Zpívej 2 (2021)

Bavil jsem se mnohem víc než u nových Pixarovek! 90%