Svatba jako řemen (1967)

No co co co, nebyl jsem tázán tudíž se zdržím komentáře :) 5 hvězd jak z praku

San Andreas (2015)

Průmerný katastrofický film kterýho na třech hvězdách drží neskutečně sympatický výběr a projev herců. Nakonec celkem pěkná podívaná.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ne že bych se nebavil a občas se nepousmál, ale upřímně se děsím co bude dál. Tři hvězdy, a to ještě s přivřenýma očima si tahle popcornovka zaslouží. Ale objevuje se to co mi vadilo na poslednim Ironmanovi, to "přecitlivělo". 90% filmu tvořil přecitlivěný patos, který byl uvěřitelný snad jen u hulka a nastěnky, a simulátor zachraňování civilistů, reklama na Audi a sluchátka Beats. To už dneska nikdo nemá koule na to nevidět vše černobíle a nemuset tak nahánět emoční stránku stylem jihoamerický telenovely? Závěrečná scéna mě vyděsila, v kombinaci s výše zmiňovaným vývojem série je smrtící a nezachrání to ani obligátní titulková scéna.

RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Super filmík, dávám odpad protože bůhví odkud mu tento cígo odpad že z toho vylezlo toto. Páček, v trenkách měl zůstat ftáček.

Rychle a zběsile 7 (2015)

1 hvezda za Kurta a za fenixe Hobbse. Priznam se ze na okomentovani zbytku nemam slov. At to zni staromilsky, jedicka je jednicka a s kazdym dalsim dilem to slo vic a vic do kopru. 7ka pak totalni odpad. Uz dlouho jsem se u "AAA" filmu takhle nenudil a nekroutil hlavou nad tim co vsechno jde jeste podelat na tomhle nametu filmu.

NASA: Nejvýznamnější mise (2008) (seriál)

Jako fanouškovi této tématiky mě nemůže nic tak zmrazit záda a zježit chlupy jako sledování tohohle neskutečně krásného dokumentu o pionýrech, dobívání vesmíru, napětí, hrdinství a cest do neznáma.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Myslím že film jedničku, byť se na ní dotahuje jen v pár aspektech, rozhodně nezahambil. Naopak, hezky se to poslouchalo a koukalo. Uprimne ale musim rict ze Shia hral vic jak Douglas, ale to bylo asi ocekavane vuci Michaelove roli ve filmu (i tu zvladl jako vzdy bravurne). Vse dohromady celkem zapadlo, od dobrého výběru muziky (až na tu bublinkovou párty nakonci teda...), perfektní kamery (Manhattan je nádherné misto), herci, námětu který je většině bližší svou aktuálností až po takový detail jako dokonale ztvárněný graf akcií promítnutý na části města = dokonalé!

Transformers: Zánik (2014)

"Zánik" jen dostál svému. Ač je Mark můj oblíbenec, sem nepatří, stejně jako většina obměněného obsazení. Velmi nedůstojné pokračování, dokoukáno jen z nutnosti a z těch amerických vlajek mě jdou oči kolem ještě teď..

Cesta do pravěku (1955)

Na tohle téma si z dětství pamatuju tři věci. Nádherné české knihy na téma pravěk s dodnes okouzlujícími vyobrazeními a malbami, hrabání v hlíně motyčkou v sousedových základech a půdu plnou keramiky z ní vytahané a Cestu do pravěku u které jsem na konci brečel že končí. Zemanovky obecně nepotřebují komentář ale tahle mě zasáhla nejvíce. Supr příběh, super provedení a čím hloubějc parta putuje tím je film hutnější až do finále..počátku. Dodnes můžu film zhlédnout s úžasem místo pošklebného úsměvu který jinak někdy s odstupem času vyvolávají.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Je jen málo filmů u kterých má člověk pocit jako by koukal na bratránka Foresta Gumpa. Tohle je jeden z mála z nich. Každý aspekt filmu na jedničku.