Prosíme přetočte (2008)

Ze zacatku sem byl docela zklamany, ale po prvni pulhodince se z toho vyklubal klasicky Gondry. Naprosto famozni. Je jasne, ze vetsine lidi se to nebude libit a bude to pro ne nudna splacanina. Jejich vec. Modri vedi. Nenapadne pripominani nadseni lidi ze sledovani filmu, ktere tady bylo na zacatku 20 stoleti, to nadseni pro film, ty narazky.... ten clovek je u me porad genius.

Juno (2007)

Juno je hrozně fajn film. Víte? Zní to strašně, ale je to tak. Na nic si nehraje. Nemá to zapotřebí. Působí přirozeně. Jako kdyby šlo o kamarádku z vedlejšího baráku. Ta zjistí, že je ve svých šestnácti těhotná. Dle všeho pech. Nese to ale dobře. Stejně tak nechtěný tatík Bleeker se svým věru inteligentním kukučem. Stejně tak rodiče. Přece pořád lepší, než kdyby byla na drogách. No ne? Ale co teď? Jít na potrat? Taky možnost… jenže když má nechtíky… To nejde... Juno je hrozně fajn film. Víte? A hlavní podíl na tom má právě Juno. Všichni herci se můžou snažit sebevíc (a že snaží), ale Ellen je prostě neodolatelně k zulíbání.

Moje borůvkové noci (2007)

Hlavním hrdinou My Blueberry Nights by se dala označit kavárna. Zní to divně, ale je to tak. Tam se Elizabeth a Jeremy potkají a tam film taky končí. Od začátku je každýmu jasný jak to dopadne. I obou hrdinům je hned jasný, že se našli. Elizabeth se ale přesto bez jedinýho slova a vysvětlení vydá na svoji ''cestu''. Na té potkává spoustu různých figurek a člověk se místama zasměje, pousměje, rozbrečí nebo i nudí. Celý to je tak nějak o ničem… ale NO A? Jestli čekáte od každýho filmu za každou cenu nějaký poselství nebo strašnou hloubku, tak jděte o dům dál. Stejně tak pokud chcete na hodinu a půl jednoduše vypnout mozek, jděte si ho vypínat jinam. Tenhle film je pomalej, rozvláčnej a o ničem, ale přesto má pro mě obrovský kouzlo. Postavy na Elizabethině cestě se objevují a zas mizí, většinou nemají žádnej větší význam, ale přesně tak to v životě přece je. Za rok potkáte spoustu různých lidí. Někteří vám napořád utkví v paměti a na některý si už nikdy nevzpomenete. Někteří vám otevřou oči, někteří vás naštvou a někteří prostě neudělají vůbec nic. Jen kolem vás proplují a vy kolem nich. Přesně na takovej film sem čekal.