Zrodila se legenda (2014)

Vžum, buch, třísk, švih, skok, eh, rána, přemet, břink, sek, svoboda, rána, sek, třísk, podvod, sek, švih, klany, opium, sek, oddanost, bum, skok, digitální oheň, konec. Nuda, akce, nuda, voda, nuda. Sterilněji to už asi ani nešlo.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nuda. Nesmyslná nuda, kdy už jsem nevěděl, co se vlastně pořádně děje a to, co se tam dělo, nedávalo smysl a přijde mi to jak nějaký postapo akční thriller pro děti do 12 let. Mimózní hovadina, kterou podtrhává ještě ono rozdělení na dva díly a v téhle půlce je děje tak na necelou půlhodinku. Zííííív.

Reportérka (2015) (seriál)

Zbytečná minisérie úplně o ničem s Barťákem, který asi jediný tu měl nějaký smysl. Jakmile se na scéně poprvé objevila Voříškovic, hned mě napadlo, které trdlo se nechalo tak okatě inspirovat Lisbeth. Výborně ztvárnění byli dva úlisní nadřízení. Ale to bylo asi tak všechno. Klímova camea byla jen rušící a nevhodná. A to je tak nějak všechno - nezajímavé, zbytečné, o ničem, pro nikoho, zapomenutelné, ignorovatelné, prázdné a vyšumělé do nicoty. ~~~ 1,5*

Möbius (2013)

Tak dlouho jsem na ten film čekal a pak jsem tak dlouho čekal na to, až si ho nějaký titulkář všimne a do češtiny/slovenštiny přeloží, až s tím vyrukovala Alza se svojí půjčovnou a udělala titulky i dabing. Za 45,- Kč mi nedělalo potíže si to půjčit a přehrát a... nebýt zklamán, ale ani zas kdo ví jak moc nadšen. Dujardin je poměrně neokoukaný, ale produkce za velkou louží na něj zatím moc neslyší a tak když dostane štěk, je to jen doslovný štěk. Na Möbius jsem čekal od prvního traileru, protože mě zajímalo, v čem se tenhle Frantík ukáže víc, než v bezmluvném Artistovi nebo ztřeštěných OSS. Nezklamal a klidně by mohl z fleku vyměnit Craiga na Bondově pozici, ačkoliv by musel dost zapracovat na britském přízvuku :) ~ Möbius není zas kdovíjak inovativní, je to špionážní romantický thriller, kdy ona je více či méně ne/vědomky nasazená pod jeho dohledem a on se do ní zakouká, ačkoliv je tohle přímo agentova zhouba. Do všeho tam ale nekecá jen jedna agentura a tak je o zábavu a propletence zájmů a zamlčování postaráno. Většina tohoto dění je poměrně zajímavá a je i zajímavé i skrývání vztahu jím před jeho agenturou, ačkoliv se to víc a víc komplikuje, potud bych byl ochoten a rád dát ****, protože mi to přišlo zajímavé a drželo to moji pozornost u filmu. Bohužel poté, co je vše dokonáno, konec postupně sklouzává do lehkého patetična a nesmyslnosti a rozplyzne se do pryč, což je velká škoda, protože si umím představit tolik scénářů, šťastných i těch černých, i těch šťastně nebo černě otevřených, kdyby se, sakra, nějak zužitkovala jako "agentovnost", ale ono se to zazdí takovýmhle koncem, který jakoby nepasoval do toho, co se odehrávalo tu hodinu předtím. A to je fakt velká škoda. Francouzsko-anglicko-rusky ukecaná francouzsko-belgicko-lucemburská koprodukce mohla z tohoto poměrně krátkého, ale ne nezajímavého filmu vyždímat mnohem víc, místo toho zůstala jen na půli cesty k výtečnému špionážnímu thrilleru s roztřeseně se propleteným párkem Pegasů...

Johanka z Arku (1999)

Středověká histerická mešuge na jatkách. Nebýt závěrečných samomluv v zajetí, mohlo to mít třetí hvězdu za celkem dobře vypadající zpracování.

Poslední diamant (2014)

Dobrá francouzská zlodějská krimi, pěkně vypadající, byť nijak zvlášť inovativní, ale vadily mi dvě věci: 1) Proč musel Attal prozrazovat takovou dobu svůj ksicht, měl jsem za to, že nejlepší je nebýt viděn. 2) Mělo to končit Atalovým nahým zadkem jako ukázka, že se nepoučil a prostě vždy bude tím zlodějem. všechno poté bylo důvodem, i přes svoji krátkost, k ubrání jedné hvězdičky, protože ten konec byla naprostá pitomost. Škoda.

Smrt čmuchala (2014)

Vůbec ne špatné, ale od začátku do konce jaksi unylé a bez šťávy. Furt čekáte na to, co se začne dít, ale vše se jen rozjíždí a najednou konec. Nejzajímavější je na tom všem asi skutečnost, že aféra s Lewinskou byla zastírací manévr, mající odvést pozornost od pravdy :)) Sic možná dsle skutečné události, zpracované ale tak, že se ani tenhle film, stejně jako ona pravda, moc do povědomí nedostane.

Poker Night (2014)

Ze začátku docela zmatečné, než přijdete, že ta slova "Přestavuj si v našich historkách sebe" se mají brát doslova. Ale bacha, protože ten jeden příběh JE hlavního hrdiny. A ještě jedna slova by se měla u filmu brát pevně na zřetel, přičemž plusem je, že mě tohle překvapilo a čekal jsem trochu jiné rozuzlení :)

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Tako vá klasická tarrantinovka, což je paradox, protože ty klasické tarrantinovky osobně moc nemusím. Ale tohle je prostě zajímavě zpracovaný nápad, kde se moc nemluví, ale křížků, pletiva a a hlavně sněhu, SNĚHU, je tu habaděj. Za mě akorát mohl absentovat konec s paraglidystou, který sice byl černohumorný, ale nějak moc tam smysluplně neseděl. Furt jde ale asi o 1000x lepší film než kdejaká česká srágora v kinech, takže i v tomhle případě platí, že uvést to u nás devět, resp. 11 měsíců po norské premiéře je škoda, navíc jen v artových pidikinech, které běžně nejsou těmi mnou nejnavštěvovanějšími.

Whiplash (2014)

Ne, že by to nebylo zajímavé, ale od takového protěžování a hype jsem čekal tedy něco jiného. Mladý trouba se dostane do spárů špičkového muzikanta, dirigenta a vedoucího školní kapely, který svým přístupem deptá své svěřence, spor vygraduje, oběma změní život, načež prófa to tak nechce nechat být, ale ani jeden to nevzdá. OK, budiž, ale toho deptání tam bylo poskrovnu, čekal jsem, jaku zrůdu ze sebe dokáže J.K. vysypat a ačkoliv to byla ukázková svině :), tak mě to moc nechytlo. Miles, byl-li to on, se musel něco naučit a ukázat to světu, J.K. si to vychutnal. A to bylo asi tak všechno, zbytek kolem mě jen nějak prošuměl.