Valentinova milostná výchova (1976)

Na tento film jsem čekal celých 45 let a dočkal se až teď díky uvedení na Netflixu. Komedie o tom, jak (ne)udělat z už dospělého, avšak zoufale nesmělého, nezkušeného a neschopného syna zkušeného svůdce. Díky absenci známějších herců působí zápletka i jednotlivé situace věrohodně a přitom humorně. Hodnotím 75 %.

Čím víc, tím líp (2021)

O dost erotičtější Láska nebeská po španělsku aneb Love sexually. Nebo také Všechno, co jste chtěli vědět o swingers klubech, ale báli jste se zeptat :-) Poutavá komedie o erotických fantaziích (hetero- i homosexuálních) a možnostech jejich naplnění.

Bratři mezi paragrafy (1957)

Z odstupem doby jen průměrná komedie, zajímavá především hereckou účastí pozdějšího režiséra Jaké to rozkošné války či Gándhího nebo představitele miliardáře Hammonda z Jurského parku.

Pouic Pouic (1963)

První úspěšná (v čs.kinech nikdy neuvedená) komedie Jeana Giraulta, pozdějšího režiséra série o četníkovi, Stepující stonožky či Svatého roku. Zápletka je trochu podobná pozdějšímu Oskarovi, kterého považuji za jednu z nejlepších Funésových komedií. Bavil jsem se výborně, jen mě na samém konci lehce zklamalo, že se titulní kohoutek navzdory mému očekávání žádným způsobem nezapojil do závěrečné pointy - a tím pádem si vlastně vůbec nezasloužil, aby byl film pojmenován právě po něm.

Holka ve žluté mikině (2020)

Osobitý ugandský thriller s prvky černé komedie a četnými odkazy na Quentina Tarantina. Čekal jsem, že se jeho jméno objeví v titulcích jako (spolu)producent, kupodivu marně. Fanouškům tohoto filmaře nicméně Žlutou mikinu vřele doporučuji.

Ženská pomsta (2020)

V podstatě nejlepší Rapošův film za posledních 20 let. Z jeho dvou předchozích počinů mě bolela hlava víc než toho draka a odvahu ke zhlédnutí Cinka panny jsem dosud nenašel...

Válečná banda (2015)

Nijak výjimečné, ale aspoň nijak trapné akční válečné béčko s velmi jednoduchým, téměř nekomplikovaným dějem. Zaskočilo mě Rourkeho pojetí jeho postavy (možná už i jeho samotné obsazení), neboť se chová, jako by se děj odehrával nejméně o 60 let později. Nemluvě o jeho slunečních brýlích. Za mě 50 %, ale zaokrouhluji dolů.

Zklidni hormon, vojáku! (1977)

Jen průměr. Vcelku sympatické postavy, ale nulový děj, jen takový nesourodý slepenec fórků. Ale konečně už si zapamatuji jméno herce Pierra Tornada, známého např. ze série o sedmé rotě a dalších (určitě zdařilejších) francouzských komedií. Z komedií M.Gérarda bych mnohem raději na Netfixu uvítal spíše Letní hosty nebo Pozdrav tu paní, které se ve své době promítaly i v našich kinech.

Na každého jednou dojde (1960)

Úžasná stará dobrá černobílá britská komedie, originálně vězeňská i lupičská zároveň. V hlavní roli září tehdy ještě ne tolik proslulý Sellers, další známou tváří je Wilfrid Hyde-White (Miliónová bankovka, My Fair Lady, Smrt podle poslední vůle), jehož jméno si po tomto filmu snad už konečně zapamatuji. Úvodní záběry idylky ve vězeňské cele ("Pojďte dál, je odemčeno") nemají chybu.  !!Spoiler!! Nepochopil jsem sice, proč ukradené diamanty namísto odvezení do bezpečí vozili do vězení a pak z něj zase ven, ale s plným hodnocením vůbec neváhám, bavil jsem se královsky. Rád bych jej někdy viděl s některým z těch dvou českých dabingů, ideálně s tím starším.

Zpívej 2 (2021)

Uáááááá!!! Od jedničky, tedy celých 5 let, jsem neviděl film (nejen animovaný!), který by mě dokázal takto sejmout a rozložit. Úchvatná kombinace emocí, humoru, gagů, dechberoucí animace a dalšího nadupaného soundtracku. Právě kvůli takovýmto filmům má smysl "postavit kino", čímž se dostávám téměř na úroveň hlavní postavy Moona. Vůbec neváhám s plným hodnocením! Kdy bude trojka?