• Western

Poslednij bogatyr: Poslannik ťmy (2021)

Perfektní zakončení trilogie. Snad to nebude poslední díl. Ale závěr moc dalšího rozvinutí nepřipouští. Mírně sestupná tendence kvality tu je vidět. Ale zdaleka ne taková jak jsem se obával. Co se týká jednotlivých vtípků i průběhu, je to dtále stejně dobré, ale taky trochu opakující se, jen to moralizování a celkové zakončení příběhu je orginální, ale trochu přitažené za vlasy. Ale i tak, prostě o tak dobré pohádce se v českých luzích musíme nechat zdát.

Super-Blb (2022)

Mám rád nekorektní humor a jsem cynik. Takže některé scény jsem se řezal smíchy, jako už dlouho ne, což možná jiní nerozdýchají. Ale jedno z největších příjemných překvapení ve filmu. Perfektní začátek, pak malá krize se ztrátou paměti, takže jsem začal být skeptický a pak opět jízda.  Ne úplně uvěřitelnou a místy skřípající základní linii filmu tvůrcům odpustím kvůli perfektním a i orginálním vtipům během celého filmu.

Predátor: Kořist (2022)

Tak jsem se těšil na další kousek predátora, klasiky 90átek, něco ve starém akčním ne úplně blbém duchu. No a dostal jsem genderové pravítko, které křivější být nemůže. Prostě holka s mindrákem tak dlouho otravuje, že chce být lovcem, že se vyrovná mužům, až jí to tvůrci filmu umožní. A happy endem je návrat lovkyně, která se možná stane náčelníkem? Muži i predátor jsou znázorněni jako nedůvtipnaá hovada, jdoucí na porážku. Prostě genderová vyrovnávačka sráží film do pseudoaktivistických hlubin. Jinak akční stránka i ráncový scénář by nebyl tak špatný. Má to místy komorní nádech, místy se objeví závan atmosféry prvního predátora. Ale celkově pohřbená příležitost.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Má to těžkou prdel. Ale jinak dobrý odvaz a je vidět že si z toho dělali tvůrci srandu. Někdy až moc. Chyběla lehkost. Prostě po shléfnutí komedie jako po složení vagonu uhlí.

Jack Ryan - Season 2 (2019) (série)

Slabší než první série. Místy nudí. Ty proslovy jsou zbytečně protáhlé. Jde to, ale setupná tendence je vidět. Navíc trochu průhledný konec, překvpení se nekoná.

Jack Ryan - Season 1 (2018) (série)

No první série není úplně špatná. Místy trochu drhne. Ale v duchu Clancyho to je. Kdyby to dostalo větší čťávu, mohlo to být lepší. Z nostalgie dávám 4 hvězdičky.

V (1983) (TV film)

Klasický miniseriál. Dalo se na něj dívat a měl švih. Dnes už zub času zahlodal. Natočené pokračování už bylo o několik řádů horší. V konkurenci dnešních telenovel by určitě uspěl.

Lidská stonožka (2009) odpad!

Tak jako Sadeho knihu 120 dní Sodomy by měli číst jen lékaři, tak takovéto filmy (Srbský film a spousta podobných i horších) nejsou určeny pro normálního diváka, ale pro lékaře. Není to odborný film, který by to s tímto námětem měl být. Pokud je to film určený pro veřejnost, pak je k zamyšlení duševní zdraví tvůrců těchto filmů. A dá se pochybovat i o duševním zdraví a bezpečnosti pro okolí diváků, kteří se na to dívají opakovaně.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

No Clancy musí v hrobě rotovat. S románem to nemá nic společného. Jo něco přece jen má. Agenta jménem Kelly, který je, aby tomu nasadili korunu, černoch. A pak s Clancyho romány agenta jménem Ritter. To je tak vše. Zbytek je výplod scénaristovy fantazie na obvyklé stokrát provařené téma. No a když jede jednotka se dvěma černochy do Ruska, tak nejapní scénáristé očekávají, že v utajení provedou svou akci. Jedna hvězdička za nechtěný humor. Pokud jste nečetli román, přečtěte si. Je úplně o něčem jiném. Dle konce filmu se začínám děsit, že budou následovat další adapzace Clancyho románů na této úrovni.