Máte železný oblek, jste zelený vzteky, kousnul vás pavouk, hrajete si na netopýra nebo jste jinak super? Připravte se na to, že francouzská komedie Super-Blb si z vás bude celou hodinu a půl dělat nelítostnou legraci. Zkrachovalý herec Cedric je looser k pohledání, odsouzený životem vždycky prohrát. Od přítelkyně dostane kopačky, kámoši i vlastní táta nadobro ztratí naději, že by z něj mohlo někdy něco být. Ale pak se zableskne na lepší časy, když Cedric dostane hlavní roli superhrdiny Badmana. Velká šance konečně všem ukázat! Cedric s rolí vstává i usíná, ale jeho nezvratný osud nešťastníka udeří znovu. Na cestě z natáčení má autonehodu a ztratí paměť. Když se probere, je stále oblečený jako Badman a přesvědčený, že je skutečným neohroženým superhrdinou s jasným úkolem zachránit svět. Může se někdo jako on postavit zlu, ochraňovat slabé, nakopat gaunerům zadky a neublížit si? Může konat dobro navzdory svým vrozeným předpokladům všechno pokazit a nic pořádného nevykonat? To je jedno, Cedric vyráží do akce plné zmatků, katastrof a náhod. Být hrdinou je super, nevinné děti a ženy by se ale raději měly schovat. (Bontonfilm)

bozka10

OUI!Tak toto vyšlo.Philippe Lacheau má už za sebou niekoľko dobrých vecí,ale teraz to uvaril tak, že mu zato posielam plnú palbu.Takúto pohodičku som si v kine už dlho neužil a pár krát som sa že ozaj zasmial.Bláznivá komédia, ktorá v pohode funguje aj ako superhrdinský film.Bavil som sa prakticky celý čas.Zamňa suverénnych 5/5. ()

EvilPhoEniX

Pro mne okamžitě srdcová záležitost, která letí do TOP 10 movies of all the time. Film jsem viděl v kině už 2x, ale jsem z něj pořád tak vedle, že nevím, jak své nadšené pocity pořádně vyjádřit. Režisér Philippe Lacheau je chlap, kterého sleduji už 8 let a dá se říct, že je i můj idol, plní si můj sen a natáčí filmy se svými nejlepšími přáteli a dělá to chytře, odvážně, vtipně, originálně, ale hlavně se srdcem ( Myslím, že Phillipe je podobný blázen do filmů jako já a ctím jej za to, co pro filmový svět a pro Francii dělá). Super-Blb je dá se říci jejich filmové Avengers a zároveň nejlepší film z té party ( zbytek filmů je však také na hranici 8-9), každopádně výborné načasování vydat film v době nového Batmana. Hlavní hrdina je né příliš úspěšným hercem, který omylem příjde k hlavní roli nového filmu Badman, ovšem nešťastnou náhodou nabourá a probouzí se se ztracenou paměťí v batmobilu, v batmanovém obleku a taškou plnou peněz a vše nasvědčuje tomu, že je opravdovým superhrdinou. Ten námět je podán zkrátka velmi chytře a zábavně a Phillipe si to celý film neskutečně užívá. Je to narvané hláškami od první minuty po konec ( vyloženě Řev a pláč zdůrazňuji!), je tu nespočet easter eggů a odkazů ( Možná i víc než v Ready Player One), jde vidět, že režisér má filmy opravdu nastudované a nejsou tu narážky jen na Marvel a DC, ale i na jiné filmy ( Intouchables 2 Lol), ale také se zde objeví hodně nekorektní narážky na jiné události ( ilegální imigranti, Vyhořelý Rotterdam a Alec Baldwin- makety) to mě dostalo. Samozřejmě zde funguje i akce ( souboj Batman vs Joker na nože je výborný), skvělá kamera, hravé slow motiony, působí to Evropsky draze a má to švih a eleganci. Jakoby toho nebylo málo, tak zde fungují i emoce a dramatické momenty ( Scéna s otcem je fakt parádní), samozřejmě je zde i výborná hudba ( Jakmile začla hrát znělka od Marvelu, tak jsem měl v očích slzy), ale Guardians of Galaxy nebo main them z KickAss potěší taky ( o Survivoru z Tomb Raidera nemluvě!!) a ano je to i narvané inteligentními a překvapivými zvraty, to je neskutečný, jak může někdo do 90 minut narvat úplně všechny filmové ingredience a podat je tak svěže, chytře a působivě. Na konci projekce jsem se chvěl a brečel štěstím a dojetím, že jsem viděl film s velkým F. Já k tomu nemůžu mít ani jednu výhradu, ale věřím, že pro některé diváky bude humor občas až moc přes čáru ( občas je to nečekaně morbidní a WTF, ale já to uvítal vřele). Tohle si budu pouštět tak 5x do roka. V tom filmu je tolik skrytých věcí, detailů a maličkostí, že každý si všimne něčeho jiného a při opakovaném zhlédnutí má divák pocit, že to sleduje poprvé, což je super! Excellence.Příběh 5/5, Akce 4/5, Humor 5/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Raccoon.city

Táto partička jednoducho komédie vie a je zárukou kvality. Škoda že Elodie Fontan tentokrát nedostala toľko priestoru ako v NICKY LARSONOVI. Z filmu cítiť akúsi paralelu k filmu Kick-Ass čo tak trochu aj naznačuje záverečná hudobná intro téma (Marius Vries - Flying Home) ktorá zaznie počas začiatku záverečných titulkov kde sú hlavný hrdinovia znázornený komiksovými kresbami. Presne táto zaznela v Kick-Ass ako Jetpack Scene music. aj pri konci filmu Kick-Ass'2. ()

pornogrind

Po povedené komedii Alibi.com a jeho pokračování jsem chtěl zkusit nějakej další film z filmografie Philippe Lacheaua. Zvolil jsem tento. A ani tentokrát Philippe Lacheau nezklamal a předkládá divákovi zábavnou parodii na superhrdinský filmy. S humorem je to tak(aspoň teda za mě), že občas trochu drhne a občas šlape jak má. Pořád jde ale o slušnou zábavu a to i pro někoho jako jsem já, protože zrovna nejsem milovníkem filmů, který zde byly parodovány. Takže je docela možný, že fandové DC a Marvelu půjdou s hodnocením podstatně výš. 3hvězdy. ()

Stanislaus

"Ten má ale tah. - Je to jednička na trhu." Super-Blb je vskutku super-blbinka, parodující různé superhrdinské filmy od A do Z a ještě jednou nazpátek. Lacheauovi se vesměs po celou (a relativně krátkou) stopáž daří utahovat si z MCU a DC filmů a rozhodně mu nechybí nápady. Chvílemi jsou některé narážky trochu nucené, ale to vyváží spousta povedených vtípků a gagů, které diváka v kině opravdu pobaví. Plusovým bodem je, že v rámci parodií se Super-Blb drží celkem na uzdě, co se týče oplzlostí a fekálního humoru. Slabší čtyři hvězdičky! ()

• Na začátku filmu, když Cedric (Philippe Lacheau) dostane roli Badmana, tancuje na píseň „Mr. Blue Sky“, která je ikonická z filmu Strážci Galaxie Vol. 2 (2017). Tanec na schodech je zase narážkou na ikonický tanec Arthura Flecka z filmu Joker (2019). (Knowho)
  • Film sa natáčal v lete (2021), takže Philippe Lacheau sa obával scén v kompletnom kostýme, pretože oblek Badmana je ťažký a hrubý. Aby to bolo znesiteľné, štáb sa pri streľbe uchýlil k tomu, že do obleku vložil studenú semišovú kožu. (Arsenal83)