• Válečný

Avatar (2009)

Kdybych na to nešel do kina, litoval bych. Nejenže je to hyper-umělecko-technolocký počin, ale také i super příběh, který přímo odráží dnešní zahraniční politiku USA. V tomto případě na jiné planetě a v budoucnosti. Je to další Cameronový masterpiece a pokud máte rádi scifi, tak je to pro vás to pravé ! ! !

Zelená míle (1999)

Prostě jeden z povinných filmů, které by člověk v životě měl vidět ! ! ! Zpočátku mírný náběh pokračuje do velmi chytlavého děje, který vás nenechá být chladnými. Je to krásné ztvárnění lidské přirozenosti a rozdílu mezi lidmi dobré vůle a těmi ostatními. Velmi silné a poučné umělecké dílo, které doporučuji každému ! ! !

Padesát odstínů šedi (2015)

Je to podle mého jen zlotokopecký manifest sada masa, který poukazuje na jen na jednu věc a to tu, že ženy touží po zaopatření a je vcelku jedno, kdo jim ho dokáže dát. V tomto případě to byl pohledný sadista, ale i kdyby to byl 150 kilový bachroň, dopadlo by to, po změně scénáře, stejně. Ženám se film líbí, mužům zpravidla ne. Avšak uměleckou hodnotu to má. Reflektuje to dnešní dobu a duševní rozpoložení některých bohatých a mocných lidí.

Atlas mraků (2012)

Tento film je takzvaným "food for thought" (jídlo pro mysl). Podle mého je to masterpiece 21. století, který bravurně znázorňuje myšlenku kruhu života a smrti spolu s šesti časovými ději. Opravdu tento film doporučuji, protože patří do skupiny takzvaných "must see" filmů. Dávám maximum bodů.

A-Team: Poslední mise (2010)

Je to klasická akční jízda na nedělní odpoledne. Má to příběh, akci a vtip. Též mě překvapilo umělecké ztvárnění konspiračních faktů dnešní amerických složek. Je to dobře natočené a kouká se na to jedním dechem. Doporučuji.