Interstellar (2014)

Film, který Vás zavede za hranici Vašich představ. Jestli máte rádi scifi filmy, které se zakládají na reálné vědě, bude pro Vás Intestellar tou pravou volbou. Po velmi svižném úvodu filmu se posádka lidí vydává hledat novou planetu k osídlení. Země přestává být pro lidskou rasu obyvatelná. Všechna naděje lidstva jsou vkládána do posádky lodi Endurance a jestliže selžou oni, selže i lidstvo. Cestu provází nespočet nástrah, které si jen stěží z pohodlí domova představit. Relativita času, černá díra, touha po lidském kontaktu hluboko někde v galaxii jsou věci, s kterými si hlavní hrdinové musí poradit. Herecké výkony snad ani nemá smysl popisovat. Při pohledu na obsazení je snad každému jasné, že postavy budou více než oscarové. Excelentě je do filmu zpracovaná hudba! Čím více se děj dostává do napínavých situací, je i hudba intezivnější. Kritici by mohli namítat zmatečnost konce filmu. To bych, ale přisoudil pouze naší nevědomosti o fungování vesmíru :) Opravdu jedinečný film, kde se poprvé setkáváme s rozdílností plynutí času na vlastní kůži.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na Star Wars 7 jsem se moc těšil a musím říct, že je neuvěřitelné, jak se podařilo režisérovi neodbočit od předchozí série. Měsíc před premiérou jsem si zakoupil kompletní ságu na BR a 7 díl mi přišel, jak kdyby se natáčel týden po šestce :) Samozřemě jsou ve filmu použité novější efekty dnešní doby, ale i tak jdou v souladu s díly předchozími. Za mě tedy plný počet a určitě hodnocení přes 90%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Od začátku do konce Vás film nepustí ani na okamžik. Čisté a surové drama člověka s přírodou a především lidské zrady a následné touhy po odplatě. Film natáčen v krásné mrazivé přírodě, zasazen do doby, kdyz jsi mohl zemřít v jakýkoliv moment třeba jen proto, že Vaše kůže není, tak "čistá" jak by si ostatní představovali. Naturalistické drama ještě více podtrhává skvělý herecký výkon DiCaprio společně s Tom Hardy! Touha přežití jde až na pokraj svých limitů a určitě snímek není ničím nesmyslným či "americkým". Fitzgerald, kterého ztvárnil Tom Hardy si zasluhuje opravdový respekt. Ani naokamžik Hardy nepolevuje ze svého neskutečného talentu a Fitzgerald se díky němu stane tím na koho jen tak nezapomenete! PS: Celkem by mě zajímalo, co se zamlouvá lidem, kteří jsou schopni ohodnotit Revenant třemi a míň hvězdami :)

Spectre (2015)

Dvě hvězdy za drzost s čím tvůrci posledního dílu přišli!! Obzvláště po povedeném Skyfallu. Začátek filmu opravdu strhující - kamera, hudba, kostýmy a celková atmosféra festivalu na jedničku podtrženou.... a potom? Jedna velká komedie:) Od fimlu jako je Bond neočekávám moc realistický děj, ale tady mi přišlo, že si z nás dělají opravdu srandu. Film bez zápletky, hlubšího děje a naprosto nesmyslné posloupnosti. Strávit 2 a půl hodiny nad Bondem, od kterého očekáváte trochu víc než jen krásné oblečení, ženy a mohutné expole, je opravdu nuda. Chápu a vím, že Bond je Bond, ale opravdu, tak tupý a nesmyslný příběh,scénář tady snad nebyl. Představte si, že celý život bojujete proti mocným silám. Všechno spojuje jedna organizace, která je pravděpodobně nejmocnější na světě. Jak se s ní vypořádat? Pro Brity žádný problém! Mají svůj tajný program "00". Jak proniknout do sídla organizace a zničit jí? Stačí mít agenta s pořadovým číslem 007 a je po starostech. Nemusíte absolutně nic, protože agentovi stačí nasednou na vlak s okouzlující blondýnou. Cestou jej z poloviny rozsekat a jednoho drsňáka vyhodit na šňůře z vagónu hlásajícího nejtrapnější hlášku. Vystoupit z něj ve skvěle padnoucím a nažehleném obleku po boku ještě krásnější ženy a počkat si na odvoz, který Vám zajistí kdo jiný než organizace zvaná Spectre. Po příjezdu se začnou odehrávat teprve věci! Dáte se zajmout, posadí vás na křeslo, vy to křeslo a ostatní chlapi v místnosti lišácky přelstíte pomocí bouhacích hodinek, utečete v doprovodu své milé, dvakrát vystřelíte z pistole a tím celé místo letí dopovětří, pak následuje vyřešit drobné srač... v Londýně a o těch možná příště :)

Vražedná stěna (2008)

Stejně jako u Everestu(2015) jde pouze o horu a její zdolání - následné přežití. Nečekejte od filmu velké lidské příběhy, ale výpravu, která se pokouší čelit těm největším nástrahám přírody. Hlavní herecká dvojice je naprosto úžasná! Mě osobně si získali svým skromným chováním, pokoře k lezení a upřímnosti. Navíc, film se odehrává kolem roku 1940 a v té době horolezecké vybavení zahrnovalo nejspíš jen konopné lano a jistící prostředky, které jste si doma ukovali. Máte-li rádí filmy o horolezení, tak Nordwand musíte vidět :) 93%

Marťan (2015)

Nooo.... :) Opravdu jsem dlouze přemýšlel nad tím, jak napsat co "nejobjektivnější kritiku" k filmu. Odprostit se od mého očekávání a najít, alespoň nějakou shodu s ostatními hodnotícími. Bohužel marně. Pro mě osobně je to přesně ten film, na který jdete s jistotou, že Vás posadí na prdel... Perfektní kamera, neskutečné záběry z Marsu, vynikající herecké výkony, nervydrásající momenty, pocity nejistoty a osamělosti z takto odlehlého místa a realita......?, vůbec nic! Od první chvíle co posádka opouští v písečné bouři planetu a Marka Watneyho trefí kus satelitu ztrácí film mojí důvěru. Za celou dobu Vás film ničím extra nepřesvědčí. Rudá planeta je ve filmu vyobrazena - "jako takové celkem v klidu místo, kde postačí oblek vypujčený z filmu Interstellar". Izolepa a kus igelitu se stává nejlepším pomocníkem pro biologa z NASA a není s ní problém cokoli udělat. Od opravy raketoplánu po zalepení přetlakové místnosti. Mark Watney si svojí jízdu po Marsu náramně užívá a ani na okamžik Vás nenapadne, že by film měl skončit jinak než happy endem. Film se postupně dostává do takového extrému, že můžete klidně očekávat přílet jednorožce, který zachraní Watneyho a cestou zpět Vás veme na výlet kolem Slunce. 69%

Everest (2015)

Neskutečná podívaná na jedno z nejúžasnějších míst na Zemi. Film je natočený podle skutečné události a režisér věrně zachoval jeho podstatu a identitu. Rozhodně neočekávejte nesmyslné akční scény jako ve filmu Vertical limit, nudné zápletky nebo rozsáhlé vykreslení postav, které nejsou u tohoto filmu podstatné. V Everestu jde jen o jedinou věc a tím je člověk a hora Mount Everest. Vytknout tomuto filmu můžeme snad jen to, že není co vytknout. Naprosto úžasně natočené dvouhodinové drama, kdy od první chvíle víte, že Vás tento film zcela pohlcuje. Záběry, při níž se výprava snaží o zdolání vrcholu hory, Vás zaručeně zatlučou do sedačky. Film si mě získal především svojí realistickou podobou a jednoduchostí. Nemusí si hrat na nic, aby se stal opravdovým velkofilmem. 95%