Radikální metoda (2023)

Šel jsem do filmu s nechutí, ale byl jsem mile překvapen. Bravo! Jenom pár slov na vysvětlenou. Děti na celém světě se intelektuálně vyvíjejí podobnou rychlostí. Až do puberty. Pak zaúřadují geny a kdo má intelektuální základy, tíhne ke studiu a naopak. Mimochodem, kdo si vzpomene na nějakého nositele nobelovky z Mexika? A to měli dva - chemika a spisovatele, stejně jako Česko. Ale při desetinásobné populaci.

Gaspar má 24 hodin (2023)

Dokoukal jsem to se sebezapřením a ze zvědavosti, zda i druhá polovina bude stejně špatná, jako ta první. Byla. Indonésané by už měli předat psaní scénářů umělé inteligenci, aby se intelektuálně přiblížili alespoň argentinským telenovelám. Podobný kousek by napsalo líp i osmilené dítě.

Zastávka v Kansasu (1956)

Kdybych měl obsah filmu parafrázovat jednou (nevyřčenou) větou hlavního hrdiny, tak by to bylo: "Virgil říkal, že kurvy jsou nejlepší manželky..."

80 for Brady (2023)

Odpudivá Jane Fonda (vietnamská udavačka) a další tři starý škeble jednou na americký fotbal. Doufám, že tento poklad světové filmařiny prodělá takový ranec, že něco podobného bude napříště produkovat jedině spolek Kalifornsko-NewYorských nekrofilů.

Smuggling in Suburbia (2019) (TV film)

TV produkce. Matka hlavní hrdinky je neuvěřitelná pitcha.

Dotkni se ohně (2006)

Věnováno agentovi KGB Joe Slovo. V zásadě jde o to, že pozdější náplavy ze severu Afriky bojují s dřívějšími náplavami z Evropy. A původní obyvatele Jižní Afriky - Křováky - obě skupiny ignorují.

A do kuchyně! (2022)

Ti uprchlíci jsou taková zlatíčka! Kdo to pak střílí a znásilňuje, když můžou v pohodě makat v kuchyni? Sluníčkovost až na půdu škodí tomuto nenáročnému filmu, který mohl potěšit a neurazit. Takhle akorát nasere.

Varúj...! (1946)

Tehdy se panstvo ještě umělo bavit!

Kontra (2021)

Z celého filmu vyčnívá ošklivý fakt, že Arabové, černoši a další rasy a národy jsou hrozně urážliví. Na rozdíl od bělochů, bělošského boha a atributů civilizace. A proč jsou neběloši urážliví? Protože mají pocit druhořadosti svého života v civilizaci, která je přesahuje. Pak si to kompenzují urážením se, křikem o rasizmu, rapem, útoky na bezbranné, terorizmem. A touto kompenzací jednoznačně prokáží, že druhořadí nejsou. Nebo to snad neprokáží?

Nebesa (2020)

Film mi připomněl geniální (a o chlup lepší) film Taxodermia (2006).