Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tento film plně vystihuje už jeho název. ŠÍLENOST. Neskutečná akce skoro po celou dobu stopáže. Tomu Hardymu sedla role parádně.

Batman začíná (2005)

Bruce Wayne se vrací v plné parádě a odstartovává parádní a jednu z nejlepších triologii , ktere kdy byly v kinematografii k vidění.

Sledování (1998)

Jako debut režiséra , opravdu síla.

Svět podle Prota (2001)

"Marku , chci vám něco říct , něco co ještě nevíte , ale my K-PAXani jsme tu už dost dlouho na to , abychom to zjístili. Vesmír se roztáhne , pak se smrští do sebe a pak zase roztáhne. To se opakuje do nekonečna. Co však nevíte , že když se vesmír opět roztáhne , všechno bude uplně stejné jako je ted. Každou chybu , kterou ted uděláte , prožijete znovu. Každou chybu , kterou uděláte ...... budete prožívat ...... znovu a znova , na věky. Moje rada je abyste to pochopil ted hned , protože přítomnost ...... je to jediné co máte."

Noční zvířata (2016)

Je škoda , že Tomáš Ford dělá filmy jednou za 7 let a přitom jsou tak povedené. Stejně jako v Single manovi se Nocturnal animals mohou pochlubit skvělou atmosferou , příběhem , kamerou a hudbou. Ovšem hlavním plusem tohohle filmu je herecké obsazení , které je celé opravdu našlapané. Nejlepší byli famozní Jake Gyllenhaal a šerif Michael Shannon. Vyprávění příběhu bylo paradní. Masky byly taky hodně povedené. "Budete mít z toho pak problém ? Na to já se*u ! "

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Fantastický Russell Crowe zde jede na plné obrátky a Al Pacina herecky přehrál. Ovšem ani samotný Pacino nebyl vůbec špatný, ba naopak výborně ztvárnil charismatickeho novináře Bergmana.

Zkrocená hora (2005)

Heath Ledger a Jake Gyllenhaal mistrovsky ztvárnili 2 homosexualní kovboje. Zvolená hudba byla opravdu dobrá a hodila se k filmu. Ang Lee to režijně zvládnul ale rozhodně se najdou oskarovější režiserské výkony. 80%

Strážci Galaxie (2014)

Naštěstí Vin Diesel dělal jenom dabing do tohohle filmu , takže mé oči byly zachráněny od katastrofalního hereckého výkonu...