Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

První díl se mi docela líbil, druhý díl VŮBEC NE!!! U prvního dílu jsem oceňovala, že to není kostýmní selanka á la Poirot. To nemyslím zle, k Poirotovi to sedí, ale další takto zpracovaná Agatha Christie už by pro mě byla moc. A tak jsem trochu té dnes tolik módní temnoty uvítala, i když ty depresivní zeleno-šedo-černé severské detektivky s bledými ksichty nesnáším a jejich napodobeniny ještě víc. Jenže v druhém díle už to bylo na mě moc a hlavně to natahování mě fakt otravovalo. Koukala jsem do konce jen abych věděla, jak to dopadne. Nakonec jsem byla spokojená, pro mě to dopadlo dobře :-) Jelikož je to detektivka, nemůžu psát co mě kde otravovalo konkrétně, to bych spoilovala. Snad jen že typicky britské přehrávání, se kterým se navíc stále potýká český dabing. Tomu bych ale mohla věnovat samostatný komentář, zvláště mužskému vzteky se třesoucímu hlasu...Jinak oceňuji "koule" českého názvu! Detektivka se tak jednou jmenuje a pod tímto názvem je slavná, takže tak to ma byt, tak je to spravně.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Tak jsem začala psát komentář, proč se nedívám na nové české pohádky a už vůbec ne na Štědrý večer a hrozně jsem se rozčílila a nakonec se do toho zapletla, protože těch důvodů je moc. Nakonec jsem skoro všechno smazala a nechávám tu jen 3 postesknutí. První: základem pohádky o krásné princezně je krásná a pokud možno sympatická princezna! Doufám, že se nikdo už nepokusí Zlatovlásku natočit, protože kdyby chtěl krásou princezny trumfnout Kotrbovou a tuhletu, tak by musel do hlavní role obsadit Romana Skamene. Pořád se chvástáme, jak jsou u nás pěkné holky, a zatím nejsme schopni najít nějakou pěknou do "normálního" filmu, natož do pohádky. Vždycky zvítězí nějaká asi "zajímavá", přece nebudeme vkus národa kazit nějakou prvoplánovou krasavicí á la Libuška Šafránková. Druhé postesknutí se týká písniček. Opravdu musí být v každé pohádce přiblblé písničky? To ale není bolestí jen českých pohádek viz disneyovky. A třetí se týká peněz. Už jsem někde psala, že mám pocit, že se většina českých filmů točí z potřeby prožrat státní prachy s bandou kámošů s co nejmenší námahou, ale že tahle drzost postihne i pohádky, to už je příliš. Stejně si ale myslím, že většina z těch, co si pustí pohádku na Štědrý večer ji má stejně jako kulisu a na ČT proto, že je bez reklam a tudíž bez Alzáka....

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Já bych to tak černě neviděla, nakonec by se měl tenhle pořad vzít na milost aspoň kvůli dobročinnosti. Viděla jsem jen druhou řadu a to ještě ne celou. Smekám před maskéry a před výkony účinkujících, za týden se naučit a skvěle podat Ellu Fitzgerald, Celine Dion nebo toho děsného veverčáka určitě není žádná legrace, nemluvě o Monserrat Caballé Jana Ciny, ta byla opravdu povedená a dojemná. A Ondřej Sokol je stokrát lepší moderátor než Mareš nebo Bouček, vlastně než oba dva dohromady. Nejslabší byla porota včetně hostů, ale co už....Myslím, že se na TV kanálech vyskytují větší zhůvěřilosti, včetně ulhaných zpráv veřejnoprávní ČT.

Kdo to ví? (2016) (pořad) odpad!

Tak Genzer se Suchánkem konečně doputovali až do stáje TV Barrandov. Odtud už doufejme není cesty zpět ani dál, ledaže by vznikla nová TV P.R.D.E.L. Takže snad už konečně zmizí z TV a tím i z upoutávek, kterými otravují třeba i docela slušné občas vysílané filmy, na které se - na rozdíl od jejich pořadů - chcete třeba i dívat. Jinak, kdybych byla "herec" a ocitla se někde s Alicí Bendovou, už bych ji ani nepřefiknull, jenom by mi došlo, že jsem se dostal fakt na herecké dno. Alice, už si prosím ten šroub na temeni neutahujte. Mozku to nepomohlo nikdy, kráse už to nepomůže a už tak napjatá kůže by Vámi příště mohla prasknout. Už teď vypadáte jako Edgar v Muži v černém, když si stáhne kůži na hlavě dpzadu ("Je to lepšííí?")

Dej si pohov, kámoši (1993)

Balzám na duši! Všichni perfektní, ovšem nejlepší je starý pan Gustafson! Pře-fik-ni ji synkuuu! Nebo ji pošli za mnou! Myslím že Lemmon&Matthau jsou nejlepším filmovým párem všech dob:-) Předčí i Laurela a Hardyho a Lorenovou s Mastroiannim:-). Jinak pokud jde o film, byla jsem v pokušení zkopírovat komentář od Amarcord_1, natolik je výstižný a mluví mi z duše.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Nádhera! A pět hvězdiček by ode mě dostal jen za tu Dubaj, pro mě je to novodobá Babylónská věž, děs běs hrůza! Vůbec mi nevadí, že je to "agitka", jak tu někteří píší. Vždyť má pravdu a snaží se otevřít oči ostatním jak umí. A v době megatsunami debilních otravných reklam na kdejakou číčovinu valícím se permanentně všudy mi agitování za trochu toho rozumu a úcty k přírodě podpořené přenádhernými záběry ani trochu nevadí. Zvlášť když je to ve filmu, který vidíte dobrovolně. A bez reklam:-)

Jetelín (2016) (seriál) odpad!

Navrhuji zavést kategorii Megaodpad, nedá se to vydržet. Další džob pro hypotekáře v čele s Genzerem! Podle frekvence výskytu v TV snad hraje automaty, že má furt málo. Jen čekám, kdy se tam objeví královna hypoték Tereza Kostková! Po krátké přestávce, kdy se ÚDAJNĚ "stáhla do ústraní" (fakt to nebylo poznat) a věnovala se rodině - (výsledkem je rozvod) se už zase cpe absolutně všude. Jedete Studentem, vezmete si jediný časopis kromě Blesku, je tam! V magazínu novin v nabídce taky! Po dlouhé době pustíte Všechnopárty, opakování, chvíli se bavíte a pak přijde ona, utlemená, vysmátá, nedá se to poslouchat, ona by byla s to zhnusit mi i tu Francii. Už se bojím nejen pustit TV, ale i otevřít ledničku nebo popelnici.

Protektor (2009)

Na současný český film velmi dobré! Jeden z mála filmů, které byly poslední dobou natočeny a nemáte dojem, že se prostě někdy 14 dní před premiérou sešla parta kámošů v hospodě, odpoledne vymysleli jak si sáhnout na státní dotace, večer sfoukli scénář, zavolali další kámoše herce a přes víkend sfoukli nějaký slaboduchý blábol á la Eliška má ráda divočinu, Duše jako kaviár, Medvídek apod. Promyšlené i když s mnohými klišé, zajímavě udělané a dobře zahrané. Námět mi připomínal Mefista a i když Protektor nedosahuje jeho kvalit, rozhodně jsem neměla pocit promarněného času.- jéžiš, teď jsem se podívala na popisek - ROMANTICKÝ???? To už se bude lepit snad i k vyvražďovačkám!

Kniha džunglí (2016)

Tak tohle jsem chtěla vidět v kině a stalo se, moje holky mě pozvaly, jsme velké a anglicky mluvící, takže s titulky. Odnáším si super zážitek nejen vizuální, ale i poslechový, protože Christopher Walken jako Král Louie je opravdu něco a jedna z těch pěti hvězdiček, co dávám, patří stopro jemu. Nebyla jsem vybavená vědomostmi o tomto zpracování, takže jsem netušila, kdo Louie mluví a celou dobu jsem nepochybovala, že je to ....afroameričan, třeba John Amos, a zpěv mě v tom jen utvrdil. Při čtení titulků mi fakt padla brada. Takže mám Ch.W. ještě radši! Na druhou stranu jsem na rozdíl od mnoha zdejších přispěvatelů četla mockrát knihu, pravda dávno, než mi ji někdo nevrátil a předloni jsem si ji objednala z antikvariátu. Už se na ni vrhám! Miluju i ostatní povídky, hlavně Riki Tiki Tavi, tu jsem si přečetla hned jak mi knížka přišla, ovšem po tom, co vím, co Angláni prováděli v Indii, už jsem těm hadům docela fandila....Film doporučuji všem, malým i velkým, je opravdu nádherně udělaný, zvířata jako živá, všechno vypiplané, paráda, zvlášť asi ve 3D. Humorné, napínavé (zvlášť asi pro ty co nečetli) a dojemné. A kluk hrající Mauglího není žádný hollywoodský pudlík, připomínal mi spíš kluky ze zlaté éry českých filmů o dětech pro děti i dospělé.

Nouzový východ (2008)

Ach ty vztahy! Tyhle filmy můžu mít ráda jen jako komedie, jak už tu někdo psal o Válce Roseových. Často zmiňovaná (a výborná) Americká krása je podle mě o něčem trochu jiném - rozhodující roli hraje nedorozumění, náhoda, to že je někdo ve špatnou dobu na špatném místě. Takové filmy mám zase naopak ráda. Tady jsem měla problém s problémem hlavní "hrdinky" , asi jsem tak hloupá nebo přízemní nebo slepice nebo všechno, že osudovou rozervanost nebohé paničky, která má chudák dvě krásné zdravé děti a vůbec všechno (i Lea:-) jen ne svobodu (????) nedokážu pochopit. Celou dobu si pak říkám, co by kurňa dělala na místě lidí, kteří mají opravdu problémy a vůbec si za ně nemůžou?! Herecké výkony můžou být sebelepší a kamera a výprava nevímjaké, vůbec mě to nebere, pro mě je důležité "sdělení".....