• Mysteriózní

Kalifornský holport (1974)

Trochu zapomenutý, nicméně vynikající Altmanův film s naprosto dokonalým Elliottem Gouldem.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin zdá se viděl Starou pušku. Škoda, že už jsem taky bohužel viděl pár filmů z videopůjčovny, a tak mě Tarantino holt už jenom baví....ale nepřekvapuje. PS: scénu s plamenometem ze Staré pušky naštěstí Quentin v tomhle filmu neobšlehnul...což je dobře....kino sice hoří taky pěkně, ale pořád to nemá takovou grády, jako když se před náckem taví zrcadlo:)

Děti noci (2008)

Nudný, bez atmosféry, příšerné toporné dialogy.

Šílená / Krásný (2001)

Kdybych byl sedmnáctiletá holka, byl by to pro mě kulťák. Jednoduchá omletá historka však oproti těm hollywoodským patlaninám funguje však především proto, že to hrají opravdu dobří herci, míra sentimentu a romantiky je vkusná a atmosféra celého filmu je příjemně realistická. Škoda že filmu chybí větší nahled (přítomen ve filmech typu Juno). Kdyby mi bylo sedmnáct, byl by to pak pro mě kulťák.

Dvanáct (2007)

Absolutní špička. Naprosto fenomenální režie. A přitom stačí svanáct herců, tělocvična a mladý kluk, který umí máchat nožem. Je zajímavé, jak režisér dokázal do příběhu zakomponovat sám sebe. Pořád někde v pozadí, tu opřen o bradla, tu sedí na lavici, a jak ho já, jako divák, neustále hledám, neustále tuším jeho přítomnost. Po bláznivém, ale ne zcela úplně špatném, selhání s Lazebníkem sibiřským, přichází opět pevná ruka velkého Nikity. PS: Že je to remake? Opravdu? Dle mého názoru ne. Je to skvělá adaptace.

La Tigra, Chaco (2008)

Divoké včely v Argentině. Bomba! Kohout v bazéně, pěkně kopnutá penalta, babky mastěj karty, a ta teta!!! Zpívá česky, emigrantka jedna!!

Contact High (2009)

Pitomona s několika ale opravdu úchvatnými momenty. Francouzský polibek přes sklo jedoucího vlaku!!!

Tanečník seshora (2002)

Hodně kvalitní. Viva Costa-Gavras! John Malkovich se vydal v jeho šlépějích.

Hranice ovládání (2009)

Forma ční nad obsahem rozdílem několika pater. Trochu prázdný Jim Jarmush.

Mechanický pomeranč (1971)

Tohle je nejpřeceňovanější film všech dob, adaptace jedné z nejpřeceňovanějších knih všech dob.