Predátor (1987)

To by mě zajímalo jak by asi vypadal Predátor kdyby ho natočili o 20 let později :-) Každopádně tenhle kusanec rozhodně stojí za onu chválu zde na něj se pějící. Atmosféra víc než slušná, herci taky dobrý, jen škoda tý nesrovnalosti na konci, Švarcík ten atomovej výbuch prostě nemohl přežít...

Gauneři (1992)

Tarantino mě nikdy neoslovil. Nevím proč, ale všechny jeho filmy se mi zdají průměrné, ničím výjimečné (když nepočítáme odpoutanou brutalitu a sprostotu :-) .

Kanibalové (1980)

Zvrácené, nechutné ale neobyčejně realisticky natočené. Což je důvod, proč bych i uvažoval dát tomu tři hvězdičky, pokud budu mít někdy vůli to shlédnout znovu a ocenit to více než napoprvé...

Don Juan DeMarco (1994)

Kouzelné :-) Film na letní večer kdy jste doma sami, je těsně před prázdninami a vy máte deppku z toho, že se vám láska vyhýbá. Po shlédnutí Dona Juana s tím začnete něco dělat. Ti co se u filmu nudili, upřímně je lituji. Možná bych ještě dodal, že bych film neřadil do žánru komedie. Tam se snad bylo čemu zasmát? Jistě, sem tam jsem se pousmál, ale komedie? To určitě ne. A drama už vůbec :-)

Spider-Man 2 (2004)

Komiksy se Spideym jsem nečetl. Tedy nikdy ne celé. Zfilmované je to fajn, stejně jako jednička, ale nijak mě to neuchvátilo. Bod za Alfreda Molinu.

Spider-Man (2002)

Neuchvátí, nezklame, prostě průměr.

Arizona Dream (1993)

Příjemný film s podmanivou hudbou s nábojem od Gorana Bregoviče a Iggyho Poppa, laskavým humorem, výbornými herci (všemi!) a příběhem ze života, který by měl znát každý dospívající kluk, nebo muž lehce za hranicí dospělosti ;-) Vlastence potěší účast Pavlíny Pořízkové jakožto nevěsty Deppova strýce Lea :-) Z mé strany nemám filmu co vytknout.

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuální stránka paráda, rozhodně něco co tu ještě nebylo a zaslouží ocenit. Prostřední příběh s Clivem Owenem byl pro mě osobně tím, co celý film sráželo. Asi je to tím že toho chlápka fakt nemusim. Zato příběh Nancy a Hartigana to naopak zase zvedá. Mickey Rourke jako Marv taky dobrý, ale pro mě je to, když se na to zpětně podívám, prostě průměr. Dal bych možná i čtyři hvězdy, jen...nějak mě nenapadá za co a proč. Možná za Elijaha Wooda s přivřením obou očí :-)

Krvavá sklizeň (2007)

Originální název je The reaping, takže nechápu proč se tomu dal tak dementní překlad, když se ve filmu nic krvavého nesklízí :-) Ale to je vedlejší. Film má výborný zvuk, kameru, atmosféru, zajímavé rozuzlení a dobré herce, resp. herečky (Swank, Robb). Přesto to není nic převratného ani něco za by se měli tvůrci stydět. Průměr. A to takový že bych dal i čytři hvězdy, kdyby tam nebylo pár hloupých dialogů (posledních cca 10 minut). Jinak paráda co určitě stojí za to vidět.

15 minut (2001)

Rodenových 15 minut slávy. Roberta De Nira strčí svým výkonem s klidem do kapsy, stejně jako ostatní herce. Už se nedivím, proč je v Americe tolik žádaný. Navíc jeho cesta k "americkému snu" je vskutku bestiálně pravdivá. Filmu celkově ubližuje typický konec, podobně jako v Collateralu.