Pohřben zaživa (2010)

Tak to byla síla. Nejen, že je to minimalističtější než Dvanáct rozhněvaných mužů a dokonce i 127 hodin, tohle vytvořilo tomuhle žánru úplně novou úroveň. Buried je hodina a půl v rakvi a nepracuje ani s žádnáma flashbackama!!!!!! A to ani nemůžu pořádně ohodnotit výkon Ryana Reynoldse, protože celej film ani nebyl pořádně vidět!!!!! Po celej film jsem cejtil úzkost a napětí a čekal, jak to dopadne. A bylo to napínavý až do úplnýho konce, po němž jsem bral jako naprosto fantastický, že si můžu dojít na záchod a skočit si do supermarketu pro rohlíky a normálně se pohybovat. A kritika určitějch částí americkýho systému byla taky bomba, stejně jako hudba. Dávám pět hvězd, protože tenhle film ve mně vyvoval emoce jako málokterej, ačkoliv si ho už asi v budoucnu znovu nepustím.

Týden bez závazků (2011)

Jeden z filmů, kterej skutečně překročil moje očekávání. Opravdu fajnová a extrémně zábavná (!!!!!!) komedie s vtipnym Owenem Wilsonem a ještě trojnásobně epičtějším Jasonem Sudelkisem. Když jsem koukal na seznam filmů režisérů Farrellyových, tak mi hned bylo jasný, proč jsem se u toho tolik bavil. Člověk, kterej natočí Mary, Blbý a blbější nebo Irenu v tom jednoduše nejspíš umí chodit. A tenhle film je zábavnej od začátku s balením nezletilý holky až do téměř konce (píšu "téměř", protože konec ani v nejmenším nepřekvapí). A má to prostě epický momenty, u kterejch jsem se smál nahlas (hlavně ty z golfovýho odpaliště). Perfektní jednohubka, která pobaví.

District 9 (2009)

Dobrá ujetost. Koncept s mimozemšťanama, který je nutno zařadit do společnosti, ve mně vzbudil poměrně velkej zájem a Blomkampovo zpracování mě svým provedením dvě hoďky dobře bavilo. Sice mi některý scény přišly možná až moc ad absurdum (MNU, který požadovalo po kreveťácích, aby podepsali příkaz k vystěhování atp.), ale jinak zásadnější výtku nemám. Dokumentaristiky natočený byly části byly perfektní, obvzlášť mě bavily scény z podsvětí Johannesburgu a akční sekvence to mělo přinejmenším ucházející. Třeba ta poslední mi dala vzpomenout na Iron Mana. :)

Osvícení (1980)

Nejsem si úplně jistej, jak bych to žánrově zařadil, ale byla to fakt perfektní podívaná. Nicholson je standardně velice psycho a depresivní atmosféru si to drželo celou stopáž. Ale jestli si to skutečně za něco zaslouží pět hvězd, tak hlavně za poslední půlhodinu, u který jsem skoro ani nedejchal, a hlavně za HUDBU, protože takhle dobře hudebně podkreslenej film jsem snad ještě neviděl a bez ní by bylo Shining poloviční.

Prokletý ostrov (2010)

Více než důstojný příspěvek co do mysteriózního žánru. DiCaprio tu hraje výborně, ale hlavníma zbraněma Shutter Islandu jsou jednak propracovanej, komplikovanej scénář plnej zvratů a především Scorseseho zpracování. To, jak pracuje s flashbackama, iluzema, jakou dal filmu potemnělou a sklíčenou atmosféru, jo, to byla lahoda.

Bod zlomu (1991)

Bejt na tom začátkem devadesátejch let v kině, tak bych z toho byl hodně dlouho v transu. A i teď - 22 let po natočení - jsem se u toho perfektně bavil a zub času jsem ani nijak neregistroval. Surfování, vykrádání bank, přestřelky, solidní poselství, skákání padákem, nejlepší Swayzeho role a sehraní Reeves s Buseym. Bavil jsem se skvěle.

Expresní zásilka (2012)

Messenger vrací úder. Když jsem se dočetl o akčňáku na kolech, tak jsem si hned vzpomněl na seriál Pacific blue, ale tahle akční jednohubka narozdíl od PB rozhodně neurazí a hoďku a půl příjemně odsejpá. Zápletku to nemá nijak extra složitou, ale veze se to na celkem pohodový vlně, honičky jsou tu natočený fakt progresivně s moderníma prvkama, má to i funny momenty a fajnovýho Gordona-Levitta, jehož hype poslední dobou mu fakt přeju. Třeba útěk na freestyle kole byl super cool. To už se ale nedá povědět o poslední desetiminutovce, která se imho mohla vypilovat. Armáda messengerů vs. záporák už totiž cool vůbec nebyla. 70%

Postřižiny (1980)

Velký očekávání a mírný zklamání Sice mě to nebavilo tolik jako jiný starší český komedie, ale chtěl bych umět vyexovat pivo tak, jako Magda Vašáryová.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vedle Fast Five vypadají všechny předešlý díly jako parodie. Teda ne, že by se mi nějaký z původních dílů nelíbily, ale tohle je prostě úplně jiná dimenze. Zatímco předtím šlo o tuning, závody nebo drifty, tak pětka je čistokrevnej nářez a akční áčko, kterýmu nechybí vůbec nic. Sejdou se tu všechny důležitý postavy série (teambuildingová část filmu patří k mejm nejoblíbenějším) a ještě k tomu přibyde skutečně drsnej The Rock. A fight scéna mezi ním a Dieselem, o který tady všichni mluví, je spíš taková ta pomyslná třešnička na dortu. Mrzí mě, že jsem to neviděl v kině.

Love (2011)

Řekl bych, že na slovenský poměry důstojnej přírůstek. O hulení jointů, rvačkách, souložení, vykrádání aut, kalení na koleji se studentkama, přepadávání, hraní FIFY. A o lásce. Prostě o všem, co maj rádi mladý lidi, natočený v celkem snesitelný formě. Nutno říct, že spousta momentů mi přišla hrozně těžko uvěřitelnejch a možná někdy až za hranicí logičnosti, ale nemůžu říct, že bych se u toho celkově nebavil. Čtyři hvězdy jsou sice možná až moc, ale těžko budu někde hledat lepší slovenskej film.