Tenkrát na Západě (1968)

Tohle se dá shrnout jediným slovem: Nádhera. Film plný dlouhých záběrů do krásné a drsné krajiny divokého západu, naprosto dokonalé a odzbrojující hudby mistra Morriconeho, skvělých hereckých výkonů, výborně napsaných postav a v neposlední řadě surového příběhu o pomstě a přežití v tomto drsném okouzlujícím světě...

Válka světů (2005)

Já tomu chtěl dát tak moc pět hvězdiček. Celou dobu skvělá atmosféra (zvuk, efekty, kulisy), drama okolo jedné rodiny a její pohled na události okolo. Při vypjatých situacích a chování davu (linčování rodiny) a stejně tak jedinců (kam až je člověk ochoten zajít pro svou rodinu?) si divák říká "Zachoval bych se stejně? Není to přehnané?". Rozhodnutí je na každém a myslím si, že Spielberg problematiku lidského chování v těchto situacích vystihl bravurně. To co film stálo jednu hvězdičku byl konec. Nevadilo mi ukončení linky invaze jiného světa jako spíše ukončení linky rodiny, která byla taková moc hollywoodská. 80% :)

Zrození šampióna (2009)

Story o tom jak si Kunda Bullock adoptovala svého vlastního "malého" černouška je asi tak reálný jako, že z džemu, kterým si pomažu prdel vyskočí žába. Příběh je celý založen na černém klukovi, který má být geniální, ale úspěšně to skrývá a jeho vášeň pro hry s koulema. Plus se k němu přidává bílá panička Bullock, která neví co s penězmi, které vydělala na obézních idiotech, kteří lezou do jejích fastfoodů a proto investuje do cápka kterého našla na ulici a rozhodla se ho změnit k obrazu svému. Protože se asi hodí mít doma 2,5 metru vysokýho a 180kg vážícího černého poskoka... Jedna hvězdička patří Lily Collins.

Cesta krokodýlů (2013) odpad!

Už od začátku filmu jsem nevěděl zda se smát či brečet. Nakonec jsem se smál při debilnich nápadech postav a brečel při strašném CGI zpracování aligátorů. O mém finálním hodnocení definitivně rozhodl zoofilní konec.