• Fantasy

Zkrocená hora (2005)

I po čase ve mě tento film nechává své nesmazatelné stopy. Nezapomenutelné zpracování gay tématu, přenádherné prostředí, fantastické výkony - Ledgera, Gyllenhaala a v neposlední řadě i Hathaway si zaslouží uznání. Pro mě film roku 2005, ať už akademie rozhodla jakkoli. 95%.

Kvaska (2007)

Film, který si mi líbí jen díky Landově hudbě, Landově roli samolibé star a roli Jiřího Korna. Lucie Vondráčková žádná bomba a to raději nemluvím o výkonu "bossáka" Rudly Hrušínského. Celý děj filmu se rozplývá rozplizlými výkony herců a rozhodně doufám, že divadelní zpracování do muzikálové podoby (kam se ostatně hodí) bude lepší. Touha je zázrak, kámo,...zázrak, že si ode mne vysloužila těch 45%.

Mary Poppins (1964)

Muzikálová pohádka, kterou by měli povinně naordinovat všem generacím. Úsměvné, jemné zpracování, které roztančí. Nádherný animovaný svět Walta Disneyho v Bertových obrazech. Prostě Mary Poppins, kdo by ji neznal.

Východní přísliby (2007)

Viggo Mortensen zraje pro Oskara, jak nám tímto filmem dokázal, není od toho daleko. Nemohu nezmínit skvělou Naomi Watts a výborného Vincenta Cassela, oba se svých rolí zhostili dokonale. Vynikající film, který zanechá hluboký dojem.

Tajemná řeka (2003)

Film, který měl dobré a silné momenty. Film, který je postavený na dobrých hercích v čele se Seanem Pennem. Film, kterým Clint Eastwood upevnil své režiserské postavení. 75%

Rituál (2006)

Protože mám ráda filmy s Cagem a takové ty opředené tajemstvím jakbysmet, těšila jsem se na prima filmový zážitek. To, co mi bylo naservírováno nemělo s dobrým filmem společného vůbec nic. Jinak řečeno, byla to hrůza, ve které se ztratil i starý dobrý Cage. Tak nepovedenou slátaninu čehosi jsem už dlouho neviděla a doufám, že dlouho neuvidím. u mě slabých 20%

Pan Včelka (2007)

Celkem vtipné, ale celkově hodně slabé - zvlášť linie příběhu, tak ani nepatřil do kin. 50%

Václav (2007)

Ivan Trojan ve své životní roli. Alespoň tak jsem ho viděla já. Kvůli této roli studoval chování retardovaných lidí a radil se v tomto ohledu s psychiatry. Zvládl to naprosto bravurně. Pro mě 80% i za naprosto skvělou Emílii Vašáryovou.

Beowulf (2007)

Začnu tím, proč jen 2*. Film na mě působil ponuře, děsivě, nevtáhl mě do děje, špína a chlad, které prostupovaly celý snímek byly výraznější než cokoli jiného. Efekty dobré, Angelina Jolie krásná i jako démon, ale to je všechno. Počítačové zpracování mě naprosto odradilo od vyššího hodnocení. Tudíž pro Roberta Zemeckise vychází 35%. Libí se mi vtipný komentář od uživatele Psema.

Barbie Princezna a švadlenka (2004)

Nevím, proč ale na tyhle pohádky o princeznách se ráda podívám s dcerkou znovu a znovu. Libí se mi muzikálové zpracování Princezny a švadlenky, líbí se mi, že to je pohádka tak, jak má být. Že dobro zvítězí a zlo je potrestáno.