Sharpovo zlato (1995) (TV film)

Jeden z nejslabších Sharpů. Je to celé takové zmatené...aspoň, že je tam ta holka :-)

Sharpovi střelci (1993) (TV film)

Sice tam neni moře, jako v Hornblowerovi, ale zato je Sean Bean mnohem sympatičtější hlavní hrdina :-)

Tři království: Vzkříšení draka (2008)

Oskolní komentáře říkají vše podstatné. Film působí dojmem, jako by z něj někdo vystříhal asi tak hodinu a půl materiálu pojednávajícího o všech těch OSTATNÍCH generálech a hrdinech, kteří se tam sice objevují, ale divák nemá představu ani jak se jmenují, ani kde se tam vzali. Takhle zbývá jen hlavní hrdina, který je ale skvělý, a v druhé polovině jeho protihráčka, která je taky fajn. Akční scény jsou bohužel natočené jako v nějakém dokumentárním filmu - roztřesenou, nezaostřenou a poletující kamerou. Možná bylo záměrem přiblížit, jak bitvu vidí samotní vojáci ztracení v chaosu bolesti a utrpení. Ještěže jsou jedni oblečení ve výrazné modré a druzí v červené. Pro milovníky čínské kultury a historie je to ale po výpravné stránce lahůdka.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Nejlepší jsou závěrečné titulky, ale i ten jejich výtvarný styl už jsme viděli - v "300" :-(

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Důstojný návrat dobrodruha Jonese, kterému padesátá léta sluší stejně jako třicátá. Ne, že by nebylo tomu co vytknout, ale nemyslím, že by tomu chybělo něco, co měly ty 3 díly před tím. Včetně mnoha logických lapsů, které je ale tomuhle žánru nutno odpustit. Mě třeba vždycky hrozně irituje, jak ve všech těch prastarých chámech zkázy po návštěvě Indyho předchůdců (v tomto případě po Orellanově španělské výpravě) někdo s uvede zase do provozu všechny ty vystřílené pasti, vysunuté mnohatunové obelisky a zavře a zapečetí ty kamenné dveře a podobně.

Cesta do neznáma (1995) (seriál)

Ty první díly, které jsem viděl kdysi na ČT byly fajn. Za stabilní kvalitu zbývajících sérii neručím.

Gigant Shaolinu (1980)

Vzhledem k tomu, že mě v tomto případě neovlivňuje nějaká nostalgie typu "můj první kung-fu film viděný na zrnité videokazetě propašované z východního Německa", tak mě ten film nijak neuchvátil :-/ Je mi jasné, že příběh nebyl zamýšlen jako hlavní lákadlo, a proto jeho primitivnost neodsuzuji. Ale ty souboje, na kterých to naopak celé stojí, jsou s postupem času čím dál tím víc nudné a opakující se. Ještě tak nejlíp dopadají střety se zbraněmi, ale koukat se pět minut na to, jak dva borci předvádějí stále se opakující prostná cvičení.. .Vždyť oni se většinou ani nesnaží zasáhnout jeden druhého! Jenom tak machrují jako na soutěži, samozřejmě s doplněním těch strašných umělých zvuků "vžuum" a "whuuf". A navíc je hlavní hrdina tak nepředstavitelně nesympatický! A prý že atmosféra staré Číny? Humorné scény? To už bych se tedy radši znovu podíval na WING CHUN.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Jejeje, těžké to hodnotit. Co se zpěvu týká, nemůžu to moc jako laik posoudit, víc se mi určitě líbila stará verze z roku 1973, byla taková rockovější, víc procítěná..asi..Rozhodně každému nesedne nový Ježíš, nemluvě o náznacích jeho homosexuálního vztahu s Jidášem (někomu přijdou podstatné, někomu ne :-/ ). Mě osobně hodně zaujala moderní (ještě modernější, než předtím :-) stylizace a výrazové prostředky. Všudypřítomná média, židovští teroristi, nacističtí Římani,..bezva :-) A třeba dvojice hlavních farizejů je hodně povedená.

Já, legenda (2007)

Celkem zklamání. Popkorňák, který ani alternativní konec z DVD verze nezachraňuje. Opuštěný New York je sice fajn (a já mám postapo styl fakt rád), některé momenty přitloukají do židle (vzteklí psíci a proužek světla), Will Smith se fakt snaží a občas mu správně šplouchá na majík, ale celek je tak nějak nijaký.

Zkáza Ecobanu (2003)

Vše podstatné už řekli jiní, takže jen jedna oprava a jeden postřeh: V Obsahu se píše, že Ecoban produkuje další znečištění. Naopak! Ta chytrá myšlenka je, že město špínu spotřebovává a vyrábí z ní energii pro svůj chod. Ovšem tenhle vynález byl převratný krátce po katastrofě. Po sto letech, kdy se film odehrává, už je naopak zastaralý, Země se čistí sama a obyvatelé Ecobanu chtějí schválně zamoření rozšířit, aby měly jejich systémy z čeho běžet. Krásná ukázka toho, jak lze i nejčistší myšlenku naprosto převrátit a zneužít pro svůj prospěch. A ten postřeh: lámal jsem si hlavu, proč jsou tam všechny ty kecy o Gibraltaru. A pak jsem si porovnal mapku a letecké pohledy ze závěru filmu se skutečnou leteckou mapou Gibraltarského zálivu...no, světe div se, sedne to...ale kam zmizela Evropa? A proč se v úvodu mluví o ostrově v Pacifiku? Záhada :-)