Buchty a klobásy (2016)

Zasmáli jsme se ano, občas kroutili nevěřícně hlavou to ano, občas zůstal ve vzduchu viset otazník jako fakt ? Ano... na to vypnout mozkové buňky a nechat se trochu strhnout do světa kreslených zvrhlých párků a housek? Ale ano. Jednou stačilo pravda, konec mě teda osobně hodně překvapil ač se to po průběhu animáku už moc neočekávalo. Ale ve finále po shlédnutí nutno ocenit snahu nebrat některé věci příliš vážně, stereotypy o náboženství nebo nějakých příslušnostech jsou přímo stavěny na to aby si z toho někdo dělal srandu, stejně tak jako homofobní společnost vnímá párky s párkama že... Pokud za tím vším sprostým kresleným obalem najdete takové přidané hodnoty možná to tomu dá trochu větší rozměr, pokud ne tak uvidíte hooodně sprostou a ujetou pohádku pro dospěláky

Velká ryba (2003)

Snílek jako já na tento počin může pouze a jen vzhlížet s obdivem a úžasem. Ten film je přesně důvod proč mě mrzí, že dnešní doba je natolik uspěchaná a propletena měřením penězi, že mám dojem se vytrácí prostor pro fantazii... a to je určitě škoda. Jak ukazuje tento příběh některé věci mohou být pro jednoho fantazií pro druhého realitou. Ano toto je pohádka, fantazie popuštěná z uzdy, snílkův sen - jsem rád že pan Burton tentokrát své temné já potlačil a nenechal jej vyplout na povrch, protože je to krásně zpracovaný příběh jednoho starého vypravěče, kterému syn vlastně nikdy neuvěřil...pro mě film číslo 1 co se týká příběhu, zpracování a hlavně atmosféry do které se nechám velmi rád vtáhnout znovu a znovu aby mě na závěr připoměl, že každý může být velká ryba pokud tomu dostatečně věří