Miluj mě, prosím (2004)

Tak teď je ta stupnice hvězdiček pro mě trošku nerozhodná. Nevím jak přesně tenhle film vystihnout. V první polovině trošku romantický cajdák, který se chvílemi trošku vleče. Ovšem ve druhé polovině nastává obrat o 180 stupňů. Velice dobře zřežírované romantické drama. Je fakt že to bylo hodně čitelné ale tak už to býva, ovšem pojetí na výbornou. V tomto žánru velice než nadprůměrné, řekl bych až vyjíémečné. V celkovém hledisku vice než jen dobré. Hezky strávene nedělní odpoledne...

30 dní dlouhá noc (2007)

Abych řekl pravdu, čekal jsem od tohoto filmu mnohem více. Sice to je pěkně a poměrně záživně udělaný horor o upírech na okraji divoké Aljašky, přesto mi v celém filmu chybělo trochu více šťávy, napěťí a děsivých momentů. Závěr mě taky moc nebral. O kousek nadprůměrný americký vyvražďovák s velice působivým ztvárněním a celkovým provedením. Myslím, že stojí za to se kouknout i když díru do světa neudělá.

REC (2007)

Tak takhle jsem se už hodně dlouho nebál.. Pocit strachu, napětí a děsu na mě působí ještě teď. A to jsem si myslel, že žánr hororu je na obrovksém ústupu. Světlá vyjímka potvrzuje pravidlo. Zkraje nudný rozjezd, ovšem vyvažuje masáž na nervy ve druhé polovině. Rec určitě není pro slabé nátury, je to totiž dost dobrý a silný nářez..V tomto žánru rozhodně five stars....

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tak po tomhletom muzikálu, můžu říct že asi nepatřím mezi fandy Tima Burtona, nebo možná lépe, nepatřím mezi fandy muzikálů. Johny jako vždy exceluje. Písně ani děj se mi ovšem v Ďábelském holičič z Fleet Street příliš nelíbily. Krom Střihorukého Edwarda se mi tyto přeumělkované výtvory od Burtona nelíbí. 40%

Dogville (2003)

Tak tohle je bomba, čekal jsem takovou pomalu se vláčející divadelní hru. Už recenze o tom kde se "film" odehrává ve mě nevzbuzoval pozitivní dojem. Musím ovšem uznat, že jsem se hodně mýlil. Už od prvních minut mě tento snímek stáhl a až do konce jsem hltal každičký dialog a hlas vypravěče. Dogville je opravdu zlé městečko, které se tak na první pohled nejeví. V druhé polovině každičkým okamžikem lituju bezbrannou Grace, kterou bravůrně ztvárnila Nicole. Vzbuzovala ve mě lítost a zároveň vztek a nenávist na ostatní obyvatele městečka. Závěr je takový, jaký jsem si celý film přál aby byl. Zadostiučinění, spravedlnost?! :-) Pan cynik, jak se tady von Trierovi přezdívá, si mě získává mnohem více než jsem předpokládal a po Evropě to je jeho další skvostný výtvor! Podle mě to je exceletní umělec.. 85%

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Pro toho kdo neviděl seriál, nic neříkající. Ovšem pro ty, kdo tehleten skvost skoukli od prvního do poslední dílu s otevřenou pusou tak, jako já, to je skvělá podívaná. Vysvětlení spousty věcí o kterých v serílu jen přemýšlíme.. Nemůžu hodnotit jinak, Twin Peaks je u mě seriálový KULT... 85%

Čistá práce (2008)

Viděl jsem už mnoho bankovních loupeží a tuto bych zařadil ... mezi zajímavé. Ovšem na můj vkus to postrádavalo to, co bych od takového filmu a tohoto žánru čekal - loupež plná zvratů, triků a napětí. Přesto to je poutavý snímek který dokáže zaujmout a pobavit. Stylová atmosféra i poutavé herecké výkony. Něco mezi tři a čtyřmi hvězdičkami, 70%, nenudil jsem se i když k dokonalosti to má daleko.

Rozsudek smrti (2007)

Solidní akční film, který se ovšem neodtrhne od svého průměru. Snímek jaksik postrádá děj, jak už tady bylo řečeno z počátku drama, v druhé polovině se z milujícího táty v podání Bacona stane zabiják který vyvraždí vše co mu příjde pod ruku. Myslím si že James Wan je velký talent a příslib do budoucna, ale měl se dát jiným směrem a do filmu přisypat kousek smysluplného děje a příběhu! Vyvražďovačka dobrá celkově ale slabší 60%

Já, legenda (2007)

Velice hodně propagovaný a vychvalovaný film. Film, dělaný pro prachy a ne pro pobavení diváka. Alespoň já jsem se u něho nebavil. 3/4 filmu jsem se neskutečně nudil a zbytek mě nechával chladným. Prostě na film jsem se dodíval jen z povinosti. Snímek s jedniným hercem, snad ani nemůže naplnit duši filmového fajnšmkera, už hlavně kvůli ději, který je na to až příliš jednoduchý a navíc téma viru který vymýtí lidstvo?! Tohle už mě taky ani tak nebere. Něco se hold nedá zachránit ani vysokým rozpočtem!!! 55% z povinosti

Saw 4 (2007)

Co tohle jako je?! Od naprosto dokonalého prvního dílu má tenhleten patvar bez jakéhosi děje velice daleko. I druhý díl této neotřelé ságy jsem sledoval s napětím, ale co poté následovalo už mi rozum nebere. Velice zbytečné prodlužování něčeho, co mělo obrovský úspěch aby si někdo naplnil kapsu nelze tolerovat. Wan to v prvním díle parádně rozbalil a myslím, že si získal náklonost diváku něčím, co nebylo jen o krvi ale také převážně o příběh a dostal první díl na výsluní. Co ale poté předvedl Bousman se nedá srovnávat, když nebudu počítat druhý díl, který jsem osobně bral jako poslední díl, je to odpad, jen se spoustou krve a rádoby scénami, které mají divákovi nahnat strach nebo zájem sledovat film dále. Tohle se mi nechce ani hodnotit. Snad 30% pro název Saw, který kdysi rozpoutával diskuze mezi všemi co to viděli?!