Mechanický pomeranč (1971)

Šokujúci, kontroverzný a provokujúci film. Po prvom dopozeraní som nevedel čo si mám o tomto filme myslieť. Je to ťažko stráviteľný film. Ale postupne po dalších vzhliadnutiach som si film začal vychutnávať. Určite keby film režíroval niekto iný, tak by bol o dosť slabší, na tomto filme je vidieť aký majster bol Kubrick (scéna keď Alex vyskočí z okna je natočená s kamerou, ktorá je tiež vyhodená z okna). Veľa hudobných skupín sa inšpirovalo týmto filmom ako napríklad The Adicts (vystupujú na koncertoch v kostýmoch aké boli vo filme) a prvá úspešná pesnička skupiny Die Toten Hosen-Hier kommt Alex je tiež o tomto filme.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nepoznám nikoho kto by nevedel aspoň jednu hlášku z tohto filmu. Tento film som videl pomerne neskoro po premiére. Už mi liezlo na nervy, ked v škole každý hovoril hlášky z filmu a ja som ho ani nevidel. Keď som ho videl prvýkrát, tak polovicu hlášok som vedel naspamäť. Moje najoblúbenejšie hlášky: “To je vůl, kaviárový tousty” a “Mne pivo a rum lebo tady zdechnu”.

Pelíšky (1999)

Tento film si môžem púšťať dookola a stále sa na ňom budem smiať. Zatiaľ je to Best of Hřebejk, ale podľa mňa ešte natočí výborné filmy, i keď neviem či sa mu podarí prekonať Pelíšky. Nezabudnuteľná je hádka medzi pánom Krausom a jej dcérou Jindřiškou o zemiakových knedlíkoch a nokoch.

The Doors (1991)

Film je o legendárnej kapele z konca 60. rokov. Pre fanúšikov skupiny The Doors je tento film povinnosťou. Ja mám tiež rád pesničky skupiny Doors a preto som si celý film vychutnal aj po hudobnej stránke. Písali to viacerí, ale tiež si myslím, že je to Kilmerova životná rola. Aj Meg Ryan (nepatrí medzi moje oblúbené herečky) v úlohe Pamely bola skvelá. To je všetko k filmu ... “ This is the end Beautiful friend This is the end My only friend, the end “

Kill Bill 2 (2004)

V Kill Bill 2 je menej akčných scén oproti jednotke, ale to na kvalite druhej časti nič nemení. V jednotke sú otázky a dvojke sú odpovede. Zaujímavá je dvojúloha Michaela Parksa. V jednotke hral policajta Earla McGrawa a v dvojke pasáka Estebana Vihaia. Pre mňa je nezapomenuteľný výrok Budda (Michael Maddsen): “ Tá žena si zaslúži svoju pomstu a my si zaslúžime smrť “.

Kill Bill (2003)

Pre mňa je Kill Bill druhý najlepší film o pomste, na prvom je film Vtedy na Západe od Sergia Leoneho. Pre niekoho je Kill Bill 1 možno film príliž prehnaný, myslím hlavne na tú vystrekujúcu krv, lietajúce končatiny, ale mne sa to páčilo. Bojové scény sú zvládnuté na 100 %. Asi by to ani velikán akčných filmov John Woo nenatočil lepšie. Bitka s Crazy 88 a Gogo je najlepšia. Koniec filmu možno vyznieva ako telenovela. Neviem ako je to možné, ale hudba v každej tarantinovke je geniálna. Každá pesnička sa presne hodí k danej scéne.

Komedie plná hrůz (1964)

Film je o majiteľovi pohrebného ústavu Waldovi Trumbullovi (Vincent Price), ktorému zle idú obchody a aby mali viac zákazníkov, tak sa v noci so svojím bojazlivým kolegom Felixom Gillieom (Peter Lorre) vyberajú k spoluobčanom, aby zvýšili počet nebožtíkov. Vždy si s radosťou pozriem túto čiernu komédiu. Asi najstrašidelnejšie pre mňa v tomto filme je výraz tváre Petra Lorreho. To som ani nevedel, že sa narodil v Ružomberku.

21 gramů (2003)

Na mňa pôsobil film dosť depresívne. Ale napriek tomu je to geniálny film s výbornými hereckými výkonmi S. Penna, B. Del Tora a N. Watts.

Osvícení (1980)

Jack Torrance: Heeere's Johnny!