Ukradený stát (2019)

Hoci film v podstate nepodával žiadne nové informácie, komentáre jednotlivých ľudí boli zaujímavé a celé to bolo dané dobre do súvislosti. Vytkla by som asi 2 veci. Po prvé, nie úplne najlepšiu technickú kvalitu filmu (osvetlenie, zvuk). Po druhé, v snahe byť objektívna podľa mňa autorka venovala príliš veľa priestoru niektorým neserióznym konšpiračným teóriám, ktoré tak povýšila do pozície alternatívy k realite. Inak celkom dobrý film, ktorého predmet vo mne zanechal podobné pocity, o akých spievajú Živé kvety na záver.

The Green Lie (2018)

Vo filme vlastne ani nebolo nič, čo by som už predtým nevedela, a predsa, spôsob, akým boli tieto informácie spracované, ich urobil nie len očividnejšie, ale aj oveľa pôsobivejšie.

Baťa, první globalista (2018)

Baťa je vždy zaujímavý námet, ale na filme sa mi najviac páčilo, ako životopisné informácie o Baťovi popretkával so zábermi zo života chlapca v Indii, bývalého zamestnanca v Keni a pod. Hlavnou myšlienkou asi chcelo byť, že človek môže aj úspešný a bohatý kapitalista a pri tom byť dobrý zamestnávateľ a pilier komunity, t.j. viac spoločnosti dávať ako z nej brať. Len škoda, že v našich zemepisných šírkach je také zmýšľanie skôr výnimočné.

Sakawa (2018)

Film bol veľmi zaujímavý hlavne preto, že bol o niečom, o čom buď ani nevieme, alebo si vieme predstaviť len veľmi zhruba. Navyše bol aj kvalitne nakrútený s pre mňa veľmi príjemnou dávkou irónie. 'Hrdinovia' sa zabávajú na tom, akí hlupáci to na tom internete sú, a potom zaplatia miestnemu voodoo kňazovi, aby vyriekol čarovné formulky, aby sa im lepšie darilo.

Zrodila se hvězda (2018)

Film sa príjemne pozeral (a počúval), ale spätne ho hodnotím ako dosť o ničom.

Černobyl (2019) (seriál)

Prvý diel ma veľmi nepresvedčil a je možné, že keby okolo seriálu nebolo také haló, tak sa na to vykašlem. Ale vytrvala som a dobre som urobila, lebo zvyšok bol výborný. Dialógy a obsadenie boli parádne. Obzvlášť sa mi však páči ako bola vykreslená atmosféra za vlády komunistov.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie, tvorcovia seriálu nepokazili knihu. Zachoval sa celý duch knihy - aj vtipné chvíľky, aj veci, čo človeka rozplakali. Parádne obsadenie aj hudobný doprovod.

Who Is America? - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Geniálna politická satira, ktorá berie oba konce amerického politického spektra ad absurdum a ľudia to žerú aj s navijákom.

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Otrasne depresívny námet, ale bravúrne spracovaný. Čo mohlo byť popcornovým klišé bolo veľmi vkusné a citlivé stvárnenie cesty jedného z predstaviteľov svojej spoločenskej triedy.