Samotáři (2000)

Je to taková česká verze Americké krásy, přesto si však zachovává originalitu a nepůsobí jako plagiát. Samotáři si věci nepřikrášlují, přímo srší nápady, hláškami a myšlenkami a hlavně jsou svou bizarností a nadsázkou nesmírně vtipní. Macháček, Trojan, Schneiderová, Mitervska a Maciuchová navíc ve svých rolích přímo excelují. 90%. P. S. Vysílat toto na ČT 14. 2. 2016 (den sv. Valentýna) je super černý vtip, který mě fakt pobavil. A já, jako samotář, jsem se samozřejmě na tento kult znovu s chutí podívala.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Mí rodiče se na to dívají každý blbý všední den a já tak musím taky každý blbý všední den někam zalézt a tu hodinku v tiché zuřivosti přečkat. Má averze vůči této nekonečné kravině, která lidem akorát krade čas a dělá z nich ovce, tím tuplem vzrostla do obludných rozměrů. Prosím, zrušte to už konečně!

Robert Merle, interview (1998) (TV film)

Moc zajímavý rozhovor s velice chytrým pánem. Dosud jsem ho neznala, ale díky tomuto interview vážně začínám uvažovat, že svou neznalost napravím a něco si od něj přečtu.

Schindlerův seznam (1993)

Co se týče filmařského řemesla a síly mnoha scén, nemám slov a musím přiznat, že jsem měla místy stažené hrdlo a slzy na krajíčku. Zároveň však s každým zhlédnutím vnímám další a další stereotypy, tlačení na pilu a klišé, až mi z nich bývá v pár pasážích skoro do smíchu, jak pateticky zní. Klady rozhodně převažují, Schindlerův seznam by měl vidět snad každý, především ti zajímající se o filmy a holokaust, já však hodnotím tak 8,7/10 s vědomím, že těmi pěti hvězdičkami mou obvyklou snahu o objektivnost pohřbívám sakra hluboko.

Andrej Rublev (1966)

Nádherný, avšak zároveň drsný film, jenž nenabízí žádný silný příběh plný klišé, ale spíše nahlíží na tehdejší dobu a život v ní. Dlouho jsem se nedokázala odhodlat tento tříhodinový opus zhlédnout, bála jsem se, že se budu nudit. Tarkovského středověk mě však naopak fascinoval, dovedla bych jej pozorovat celý den. Atmosféra a realističnost děje si mě podmanily, obzvláště poslední část s Boriskem, to jsem téměř nedýchala úžasem a napětím. Na zbývající čas do konce jsem se během promítání filmu podívala koutkem oka jen párkrát, a to pouze proto, abych se ujistila, že toho mám ještě spoustu před sebou. Můj první Tarkovskij a rozhodně ne poslední. 10/10

Ucho (1970)

Ucho je film, na který můžeme být patřičně hrdí, jasný důkaz, že československá tvorba nezaostávala ani ve ztvárnění vážnějších témat. Nechci psát něco, co už tady zmínil někdo přede mnou, a tak pouze potvrdím to, co je každému, kdo tento snímek ocení jasné, a to že tak fascinující kameru, režii, atmosféru, hudbu a v neposlední řadě úžasné herecké výkony se jen tak nevidí. 95 %.

Kód Enigmy (2014)

Příšerný dabing! Ještě že je ten film natolik dobrý, že se mi líbil i přes to strašlivé hekání pana Sobotky, jehož hlas je navíc minimálně o oktávu výše posazený než Cumberbatchův krásný bas. Po herecké stránce nemám výtky, Cumberbatch je samozřejmě skvělý, Knightley podává standardní výkon, vizuál nemá chybu, největší ocenění si ale zaslouží scénář, který patří mezi nejlepší za poslední léta (zde se Akademie rozhodně nespletla). Jsem moc ráda, že se děj zabírá spíše prací Turinga než jeho osobním životem, takže nedochází k nějakému romantickému cukrkandlování jako například v Teorii všeho. Jsem opravdu příjemně překvapená, že jsem konečně viděla film natočený v posledních letech, který mě dojal, aniž by přehnaně hrál na city. 90%.

Domek z karet (2013) (seriál)

Když mi žádná postava není ani sympatická, ani mě nezajímá, všechno je šedé, chladné, nudné, tak vážně nevím, proč se na to vůbec dívat... Já bych nejraději všechny postavy postřílela, nebo je nejlépe nechala pozabíjet se navzájem, protože ty jejich nekonečné ambice a intriky mi fakt lezou krkem. Je mi vážně fuk, kdo se nakonec k tomu zlatému korytu dostane, po zhlédnutí byť jen kousku tohoto seriálu jsem totiž natolik lidmi znechucená, že vlastně věřím, že jim nakonec ani nebude chutnat (a pokud ano, jsem za ně šťastná, i bezkrevní parchanti si přece trochu radosti zaslouží, viďte?) . Nevím, kde se stala chyba, že mě tento tolik ceněný seriál nebaví, asi to je mnou, protože herci hrají parádně a scénář rozhodně není hloupý. Možná tomu dám ještě někdy šanci, ale momentálně nemám sebemenší důvod ztrácet tímto seriálem čas. (P. S. Dabing je sice nic moc, ale tím to není, první díl jsem viděla v originále a ani tak mě nebavil.)

Mzda strachu (1953)

První hodina mě trochu nudila, ale ten nářez, co následoval, si zaslouží alespoň deset hvězd.

50/50 (2011)

Opravdu milé překvapení. 50/50 zbytečně netlačí na pilu, občas (u takového tématu se tomu snad ani nedá vyhnout) polechtá slzné kanálky, ale nabízí i spoustu hlášek a vtipných situací. Na obdobné téma jsem viděla už spoustu filmů, tento však patří k těm nejlepším. Obsazení se fakt povedlo - Gordon-Levitt sympaťák každým coulem, Kendrick miloučká a Rogen je prostě Rogen. :D Stopáž je naprosto přiměřená a já suma sumárum zjišťuji, že vlastně nemám co vytknout.