Parchanti (2010)

Filmy s a oamerickych vojakoch ma odradzaju, ale povedala som si, ze to kvoli tomu obsadeniu skusim pretrpiet. Ale nedala som to. V druhej tretine filmu som zacala fandit Idrisovi, a ked bolo jasne, ze to s nim nedopadne dobre, vzdala som to. Chris Evans bol skvely. Aj Óscar Jaenada. A rada by som uz konecne videla film, kde nebudem mat chut vziat na Jeffreyho baseballku v momente, ked druhy krat otvori usta. Ked som zistila, ze film je komiksovou adaptaciou, vela veci do seba zapadlo. Lebo to je tak strasne chlapsky film, az to nie je pekne. A nie len preto, ze zenske postavy tu sluzia len na ozdobu. Je to podstate devetdesiat minutovy dick-measuring contest a jedinym loserom je tu divak.

Romeo musí zemřít (2000)

AAliyah nebola ktovieaka herecka, ale mala svoje momenty. Zato Jet Li bol rozkosny. A Anthony Anderson bol skvely. Dobre boli aj bojove sceny. Je to odychovka, ktora pobavi a neurazi.

47 róninů (2013)

Šťastný koniec v amerických filmoch vyzerá inak. Ale tu nešlo o šťastie a slávu, ale o spravodlivosť a česť. Takže koniec to nebol šťastný, ale spokojný. Film mal krásny vizuál a kostýmy . A herecké výkony. Aj keď som si hneď na začiatku pomýlila dve postavy, tak som bola trochu zmätená. Ale veľmi som si to užila.

Právem odsouzeni (2016) (seriál)

Skvelý seriál, aký sa na obrazovkách len tak nevidí. Je to iný pohľad na vyšetrovanie a hlavne sa mi páči, akým spôsobom reagujú na súčasnú situáciu a rôzne polarizujúce témy. Nič v seriály nie je jednoznačné a už vôbec nie postavy. každá jedna má svoje tajomstvá, jazvy, dobré aj nie tak úplne dobré stránky. Postavy sú plné života a chcete o nich vedieť viac. A sú skvele zahrané. Bola by veľká škoda, keby to skončilo len pri 13 dieloch.

Doktor Strange (2016)

Benedict bol úžasný a za neho je tá štvrtá hviezdička. Inak by to bolo za tri. je to dobrá origin story a je v nej veľmi príjemný humor. A Stan Lee. Niektoré akčné scény sú dosť neprehľadné a trochu dlhé. Je to taký nápor, že mozog takmer nezvláda. kto mi vadil bola Tilda. Postava to bola fakt komplikovaná, ale ona pôsobila vyslovene rušivo. Stále som očakávala, že uvidím niečo, čo tam nebolo. Mads bol dobrý, ale nemal dosť priestoru. Zato potitulkové scény sľubujú veľa. A ja sa celkom teším.

Morning Love (2011)

Na velmi malom priestore dokazal Ian s pomocu Holland a hudby vyvvolat velke mnozstvo emocii. Je to kratke, ale stoji to za to.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Velmi silny film. Prva cast je hlavne o vnutornom rozpolozeni a zmatku Bobbyho. O tom ako sam pred sebou a pred svojou rodinou prizna svoju orientaciu. A ako na neho posobi ich odmietanie a snaha ho "vyliecit". Ako najde ludi, ktori ho akceptuju a miluju takeho, aky je. A ako ani to nestaci na to, aby sa zacelilo jeho srdce. Druha cast je o rodine , ktora sa vyrovnava so stratou syna a brata. A o matke, ktora este bojuje aj so stratou viery. Film nenasilnym a v mnohych momentoch vizualne zaujimavym sposobom, hovori o tom, aky zhubny a tragicky vplyv maju slova, nenavist a obmedzenost a ako niekedy az tragedia dokaze otvorit ludom oci, aby boli schopni a ochotni sa pozriet dalej od svojho nosa. Film ma aj dobre zvolenu hudnu a herecke vykony, hlavne v podani Sigourney Weaver a Ryana Kelleyho. Ona bravurne sprostredkovava strach, zmatok a neistotu Mary. A Ryan je zranitelny aj plny nadeje a strachu a bezmocnosti. Film je svojim sposobom kruty. Ale konecne vyznenie je pozitivne a plne lasky.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Obsadenie bolo dobre/ Efekry boli dobre. Message filmu bola dobra. Len ten pribeh tam chybal. Film sa pekne odvijal, nemal hluche miesta, ale ked skoncil, tak som mala vela otazok a ziadne odpovede a ak sa ma spyatate, o com bol, ttak si nie som ista, ci budem vediet odpovedat. Jedine, co bolo z filmu jasne, je to, ze ludstvo je virus. Ale oreci sa nad nami Keanu zlutoval? Co sa malo vlastne stat? Kto boli ti, co o tom rozhodli? Tak to naozaj netusim. A to nie je prave dobre odporucanie.

John Wick (2014)

Akčný film, ktorý sa nikam neponáhľal. Bolo to surové, ale nespoliehali sa na shock value. Krásne vybudovaná atmosféra. Skvelí herci a úžasné bitky. Bolo to iné. A bolo to dobré.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Bol to milý film. Taký neobyčajný. Plný krásnych obrazov a rozkošných detí. A menej rozkošných dospelých. Aj keď koncept cestovania časom, som pochopila iba napol, zabavila som a úplne.