• Pohádka

Milostná past (2021)

První půlhodina jedno velký přehnaný klišé a přehrávající herci. Ale po  zjevení Joshe na scéně jsem byla zvědavá co z toho vznikne. A film mě docela mile překvapil. Vtipný, milý, některé scény trochu kýčovité jak vánoční svetřík se sobíkem, ale když se nad tímto odprostíte a umlčíte v sobě náročného diváka, věřím, že se vám bude nakonec líbit. Protože si film nehraje na umění a taky za sympatického Joshe, dávám 4.

Paříž, 13. obvod (2021)

Od filmu jsem čekala více hloubky. Byl to takový lehký rychlý vhled do života pár singlistů, ale hodně klouzající po povrchu. Z protagonistů si u mě našla sympatie pouze právnička Nora, u které se projevil trochu nějaký hlubší dosah. Jinak takový přelet, který jak začal tak skončil. Nezanechalo to ve mě žádnou stopu, zamyšlení. Líbilo se mi černobílé provedení, ale ve srovnání s včera shlédnutém Přebíhání  vyhrává druhý film i po vizuální stránce.

Miluj mě, prosím (2004)

Příjemné překvapení. Podle názvu filmu jsem čekala nějaký kýčovitý americký doják, ale spletla jsem se. A Diane ta křehkost moc slušela.

Přebíhání (2021)

Taková pomalá černobílá artovka, komorní vztahové drama, kde barvu kůže jsem vnímala jako vedlejší téma. Krásná kamera..

Malé ženy (2019)

Tato adaptace pro mě neměla ani z poloviny takové kouzlo a charisma Viktoriánské Anglie, jako ta z roku 1994.

Poslední dopis od milence (2021)

Ten film byl asi tak stejně romantický, toporný a bez chemie, jako jeho překlad z originálu. Nenašla jsem si cestu ani k jedné postavě. Vlastně jo. Mladík z archivu (taky nemám ráda ten pocit, když vidím na whatsapp dvě modré čárky bez odpovědi).

Cruella (2021)

Odešla jsem z kina půlhodiny před koncem. Bylo mi úplně jedno, jak to dopadne..