• Telenovela

Svobodná volba (2006)

To jsem se chlámal když to dávali v r2007 v KV. Příběh se točí okolo toho, jak si mladý rusák hledá práci a přidá se k cestářům. Jeden dlouhý záběr za všechny (nevím jestli si ho pamatuju 100% dobře) - záběr možná dvě tři minuty, starší cestář nepracuje, ljoňa vozí kameny, velký cestář pomalu presuje kameny do cesty.... přijíždí šéf v dodávce... všichni beze slova zvýší tempo

Občan Havel (2007)

Dokumentární film o době kdy jsme neměli za prezidenta ekonoma Václava Klause, ale občana Václava Havla. Výměna našich dvou prezidentů pěkně ukazuje, jak se z početní převahy lidí plných ideálů vyprofilovala generace praktických lidí, kteří vědí, že peníze přináší spokojenost. Jak kdy a jak komu chtělo by se dodat.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Informace z před vydání filmu: V Japonsku se film objeví v kinech 19.července 2008. Spekuluje se o pozdním vydání mimo Japonsko v řádu měsíců, možná i déle než za 1 rok. O distribuci v severní americe a dabing v Aj se opět stará Disney. Film je inspirován pohádkami Hanse Christiana Andersena Malá Mořská víla a japonskou legendou Urashima Tarō o rybáři a želvě. Příběh se bude točit okolo zlaté rybky - princezny jmenující se Ponyo, která se chce mermomocí státi člověkem. Na cestě za svým cílem se spřátelí s pětiletým chlapcem Sōsuke. Po animovaném filmu Moji sousedé Yamadovi Isao Takahaty půjde o druhý film Studia Ghibli vypracovaný převážně akvarelem (vodovkami).

Howlův kráčející hrad (2004)

Opravdu krásná scéna je ta se Sofií hledající Howla v minulosti. Howl jako ještě mladý chlapec právě chytí Kalcifera, hvězdu padající z nebe.

Akira (1988)

Motorky, akce, mutanti, nadpřirozené síly a skupina teenagerů, jejíž nejvýraznější osobností je charismatický hoch, hlavní hrdina. Kde jsem to už jen viděl?

Můj soused Totoro (1988)

Na tomto H.Myiazakiho filmu se mi líbil jeho odstup od fikce, kdy je to pouze plyšáček Totoro, který vnáší trochu sci fi do jinak reálného a nevelkého příběhu dětí, které se přestěhovaly na venkov a mají maminku v nemocnici.

Hrob světlušek (1988)

Po shlédnutí většiny animovaných filmů H.Miyazakiho jsem se dostal i tomuto snímku Isao Takahaty z roku 1988. Film mě mile překvapil. Nejedná se fantasy film jaké dělá H.Miyazaki. Příběh je dojemný, chybí mu dravost H.Miyazakiho animovaných filmů. V podstatě od začátku ke konci sledujeme odolávání dvou válečných sirotků těžkostem doby, s veselejšími místy ve kterých se bratr věnuje své malé sestřičce. Jsme svědky radosti z jídla (prosté rýže), radosti z bonbónů uchovávaných jako poklad v plechové dóze, i toho jak dochází a jak začnou oba sourozenci čelit hladu. Nejsilnějšími okamžiky filmu jsou pro mne vypláchnutí posledních zbytků sladkého v dóze po bonbónech vodou a završení tak loučení se s ubývající zásobou sladkostí, a samozřejmě skon malé dívky a závěr filmu, ve kterém vše co jsme ve filmu sledovali přestává existovat. Teta, od které sirotci odchází, protože je začíná peskovat a poučovat ve mně evokuje obraz generačního konfiktu mezi dospívajícím dítětem a matkou, s jakým se jistě řada z nás také v životě setkala, a naučila se na takové jednání po svém reagovat. Malí hrdinové filmu I.Takahaty problém vyřešili odchodem.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Mně se seriál i v mých asi 23 letech, když běžel na ČT, líbil. Spolu s hvězdnou branou patřil k těm kvalitnějším dobrodružným seriálům, na které se dalo dívat. :-)

Kung Fu (1972) (seriál)

Nevadí mi, že roli získal Carradine. Bruce Lee by nedokázal zahrát rozevlátého tuláka pohybujícího se na hranici imaginárna, bojového umění a filozofie. Když se o roli Caina Bruce Lee ucházel, nechal producenta sáhnout na své ocelové svaly, ukazoval kam až umí vykopnout. Roli získal tanečník Carradine.

Cesta do fantazie (2001)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skrz naskrz nasáklý fantazií. Plácačkou na mouchy šlehnutá prasata přes čumáky nemají chybu. Průchod mezi živými ploty plnými květů nemá chybu. Yubabina velká hlava nemá chybu. Její sestra proměněná v papírového panáčka přilepeného na rameno Sen(Čihiro) nemá chybu. Vodní lázně nemají chybu. Smrdutý host plížící se potemnělou ulicí nemá chybu. Pan kotelník a jeho saze nemají chybu. Tlustý bůh ředkve ve výtahu nemá chybu. Tenké nožky Sen nemají chybu. Jízda vlakem okolo přejezdu a zvuk bimbání nemá chybu. Zvolání Sen na její rodiče "Just don't get any fatter or they'll eat you!!!" nemá chybu!! Tento animák, povídám vám, nemá chybu.... :-)