• Pohádka

Tři životy (2007) (TV film) odpad!

Je dost smutné, že je za pohádku považován film, kde jsou hned ze začátku ženy, oblečené jako nevěstky, oplzlé prostředí a svádění...poté zase nahá žena, pro změnu hlavní hrdinka... Dětem bych to nikdy nepustila.

Sherlock (2010) (seriál)

ÁÁÁÁch, konečně dílo, které mohu shlédnout kdykoliv a několikrát a pokaždé najdu nové a nové detaily a spojitosti...nikdy neznudí. Výborný scénář, obsazení, plné gegů a smysluplného humoru, napínavé i někdy čitelné. Díky pánové :-D

Domangja peullaen B (2010) (seriál)

Příjemné překvapení:-)! Raina, kterého obdivuji spíše jako tanečníka než herce, musím ocenit. Jeho herecký výkon je čím dále lepší a lepší! Velmi vtipné, napínavé každým coulem, dramatické, když je potřeba a hlavně minimum přehrávajících scén a klišé:-) Svělý výběr herců k postavám, které dokáží být humorné, ironické, podlé, spravedlivé, tvrdé, arogantní, něžné, pokoušené a odolávající zároveň. Až do konce jeden neví, jak to vlastně dopadne. Pro mě zatím nejlepší seriál z korejské produkce a to jsem si myslela, že Faith nic nepřekoná:-) Inu mýlila jsem se trošičku :-D

Mýtus (2005)

Velké zklamání :-( Pěkná myšlenka, kterou se celému týmu podařilo zvorat. Jediné, co stojí za pochvalu je čínsko-korejský duet Jackie Chana a Kim Hee-Seon Endless Love - překrásná píseň:-) Za tu asi dávám dvě hvězdičky, jinak bych byla asi na nule...:-(

Arangsaddojeon (2012) (seriál)

Ze začátku jsem si říkala, co z tohoto dílka vyleze. Parodie na zombíky nebo pokus o mysterku s akčními prvky?... Nicméně jsem od druhé části byla vždy v šoku, že už je konec dílu. Další díl je na konci, z hlavní dějové zápletky nevíte o moc více než na začátku, ale přesto se vůbec nenudíte a jste neustále ve střehu :-D Naopak to, že se věci rozplétají velmi pomalu je dobře. Člověk alespoň ví, že ho ještě čekají sice někdy očekávatelné, ale přesto překvapivé momenty :-) A humor, kterým se všechny hlavní postavy neustále špičkují je velmi příjemný a osvěžující.

Bareuge salja (2007)

Předpokládám, že k nám do TV se tento snímek asi nedostane, jelikož xenofobní inteligence má asi neustále nějaký problém..Nicméně...Bareuge salja jeden z nejkomičtějších filmů, které jsem kdy mohla vidět :-D Nebudu se vracet ke scénám, které zde ostatní zmiňují, protože nelze než souhlasit - i mě tekly slzy smíchu a bránice byla k nezastavení! :-D :-D Příjemný, více než humorný film, který podle mě pobaví různé generace diváků. Promyšlená zápletka ukazující, jak z banální a jasné situace může vzniknout pěkně velká komplikace :-)

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

Zatím mám rozporuplný názor. Napínavá dějová linka mě zaujala. Stejně tak krásně provedené scény, kostýmy atd. Jenže jsem se v začátku zapletla a pak přišla únava a ztráta nitě..:-( Takže asi ještě raz :-DD

Seupayi Myeong Wol (2011) (seriál)

Kdyby mě nezajímalo, jak to dopadne, tak už je to v koši!! Přesládlé, s táhlými pohledy do prázdna, typickým vyděšením (ale příliš častým) a hlavně půl seriálu zacpalo vzpomínání na předešlé události!! A to i na ty události, které se staly před necelou minutou!!! Je to škoda, protože nápad byl pěkný, ale přišlo mi to nedořešené, některé věci ani nevysvětlené. Nejlepší byly paradoxně poslední díly - tam se projevila akce :-DD a Choi Ryu konečně ukáže jinou mimickou stránku než kamenný ksicht (i když šikovný...). Nemůžu však zapřít, že jsem několikrát nepobavila :-D, ale to nestačí...

Hieoro (2009) (seriál)

Konečně komediální seriál, bez přeslazených (kolikrát citově vydirajících) scén. Osvěžující a velmi vtipné. Ocenila bych však vypilovat některé detaily ve scénáři a charakteru několika postav.

Nedotknutelní (2011)

Přes různá úskalí se mi konečně podařilo tento snímek shlédnouti. Sice jsem slyšela všemožné pozitivní ohlasy, ale i ty film překonal!!:-) Vřele doporučuji. S lehkostí a humorem je podán smutný příběh, ovšem s smutným příběhem to jen začíná :-DD