Rodinné záležitosti (2013) (seriál)

pouhých 13 jedinečných epizod tohoto klenotu je nejraritnějším kouskem slovenské televizní zábavy. jako třešnička na dortu slouží poslední epizoda "transvestita a ganja", která je tak neuvěřitelně geniální a zároveň špatná, že by to potěšilo jak Shakespeara, tak Almodovara, ale i Johna Waterse. každou epizodu tvoří dva "příběhy ze života", které kontrastně ukazují životy puritánských křesťanů a workolických nymfomanek, vyhořelých měšťáků i alkoholických vesničanů. oxymoronické nevlastní dvojče úspěšnějších Rodinných případů skýtá dokonalejší šílenou ADHD ruční kameru, dramatické střihy a žánrově tematickou hudbu ve spojení s telenovelovým vyprávěním a zvraty, jaké jste jaktěživ neviděli ani ve Scooby Doo. doporučuju všem milovníkům céčkových šíleností!

Nákupní maniačky (2013) (pořad)

epizody s norou mojsejovou jsou lék na vše - od deprese až k rakovině. žehnám té bohyni za pozvednutí úrovně televizního odpadu na campy zlato. původní dva komentátoři jsou sassy gay dads a miluju jejich sarkastické poznatky. díky bohu za podřadné slovenské reality shows!

Sobík Niko (2008)

další koprodukční lowcostová vykrádačka všech ostatních pohádek. backstory a charaktery postav se servírují explicitně v popisných monolozích a animace vzhledem k dnešním standardům šíleně zestárla. sob Niko je synek zámožného influencera, který sice neprodává kolagen ani CBD, ale otročí pro Santu. hloupoučké mládě hledající maminku (ale Bambi to není, jasný pane) si pod křídla vezme jeho kámoš veverka/stromokocúr a flirtující MILF fretka... zkrátka svátky jako vyšité.

Sněžná mela (2019)

neoriginální a naprosto schematická pohádka o (bi)polární lišce, která si "vypůjčila" design postav ze všech možných oblíbených animáků: Zootopie, Příšerky s.r.o, Kung fu Panda...a tak dále. v kombinaci se slovenským dabingem volám raději po vánoční lobotomii.

Kinky Boots: The Musical (2019) (divadelní záznam)

...aneb Baťa vs RuPaul. skvělý muzikál (anebo spíš buzikál? pls dont cancel me.) s nádhernými botami, kostýmy, hudbou i scénografickou složkou. skvělá feel-good komedie, ale i cíťák, ba dokonce i horror: hodně mě vystrašilo jméno "harvey xxxstein" v titulcích. perfektní herecký výkon Matta Henryho a ostatních drag queens. miluju!

Spider-Man: Bez domova (2021)

Jsem zklamaná - proč se film v české distribuci nejmenuje Spiderman: Kde domov můj? Každopádně je to takový David vs. Goliáš, kde David je Tarzan bez goril z městský džungle, a Goliáš jsou mentálně narušení chudáci, který Spidey honí okolo Sochy Svobody, aby jim naordinoval lobotomii (jo, a taky JK Simmons). Nezopakovatelný meta-zážitek si zaslouží obdiv, byť je to samozřejmě živoucí fan-service. Efekty jsou (doslova) mimo tento svět a nechápavě tleskám všem borcům, co na nich pracovali. Nutno odpustit všechna klišé a nelogickosti, nutno zapomenout i na typickou postmoderní neschopnost vyvolat v divákovi smutek, protože musí být okamžitě následován vtipným skečem. Diváci 4. série Doctora Who ke konci zavzpomínají na stará traumata, a "velký moment" tudíž není až tak působivý. Zaslouží si Spiderman Bezdomovec tak vysoká hodnocení? Rozhodně ne. Ale život není fér, a tak v žebříčcích překonává Godfathera Schindlerův seznam. Viva la pavoučí muž!

Po čem muži touží (2018)

tak tohle bylo nejhorší rozhodnutí polívkové a pauhofové, ale zároveň nejlepší rozhodnutí člověka, co dělal casting. jinak to splňuje všechny podmínky moderní české """komedie""": pindání na brno, boomerská snaha napodobnit teenagerský způsob myšlení, tenká hranice mezi snahou ukázat zlo šovinismu proměněné v zesměšňování žen, ostentativní product placement - to všechno ve zbrusu špatném scénáři, za jaký se můžeme hrdě stydět na netflixu!

Psycho Goreman (2020)

film přišel s kulišáckou myšlenkou (a měl dost vysoký rozpočet na to, aby to nedopadlo špatně): co kdyby největšího vesmírného hrdlořeza ovládala šestiletá (psychopatická) holčička? souhlasím se základní premisou, že ani nejukrutnější zlo ve vesmíru není horší, než malé děti. kromě toho je ale film skvělou parodií na všechny avengery a gormity světa. dobře načasované hlášky a stupňování gagů pozvedává prvoplánovou karikaturu existujících klišé na dobrou stand-alone komedii, občas šmrncnutou brutálním gorem. nejspíš to ale neocení (nad)mileniální generace, neb film reaguje právě na pohádky a komiksové blockbustery, ke kterým mají (post)mileniální generace tak silné nostalgické pouto. probuďte v sobě toho zapadlého milovníka bionicle a power rangers, berte to jako zábavu a nebudete zklamáni!

Chlebíčky - český unikát (2017) (studentský film)

bizarní krátký mockument o mystériích nejlepších chlebíčků z říčan. esence české kultury, kterou nutno povinně ukázat všem zahraničním kamarádům (a nejen těm)

Mám ráda netopýry (1985)

- "já jsem upírka." --"a já psychiatr. vstupte." MÁM RÁDA NETOPÝRY aneb KRÁSKA A ZVÍŘE na polské psychiatrii. uživatel strougy mě svým šťavnatým komentářem navnadil na pořádný bizár, vcelku to má ale jen pár béčkových momentů. koneckonců jde o zapadlý gotický klenot o nevyléčitelné upírské nymfomance, do které se zamiluje její terapeut. anebo, chcete-li, jemně erotický snímek s geniálním plakátem a šílenými výbuchy. nezestárl úplně dobře, ale je to dobrý atmosferický komunistický pošušňáníčko.