Za rozbřesku - What If They're Stuck? (2006) (epizoda)

Vynikající epizoda! Ze začátku mi přišla divně sestříhaná, ale pak se to rozjede a já byl do toho pěkně zažraný. Od tohoto dílu jsem tomuto seriálu přišel na chuť. Jen tak dál :-)

The Deep House (2021)

Očekával jsem jeden z nejlepších hororů roku... nakonec jsem dostal jedno z největších zklamání roku. Od francouzské dvojice Bustillo a Maury jsem nic neviděl, ale trailery na mě dělali dojem, že dostaneme kvalitní horor. Jenže je to někdy pitomě sestříhaný, kamera je mnohdy nepřehledná a celý ten děj okolo domu a toho co tam na hlavní postavy čeká je po scenáristické stránce hodně odbytý. Několik věcí vlastně ani nedává smysl a není ani naznačený, jestli tvůrci chtějí duchařinu, nějaké nadpřirozeno, ne nic tam není nebo já to tam neviděl. Atmosféru se někdy daří vybudovat, ale je toho málo. Co ale musím vypíchnout, tak to je jedna lekačka s rybou, která se hodně povedla, dostalo mě to. Celkové vyústění filmu je za mě hodně neuspokojivé a potitulková scéna zbytečná. A to nemluvím o úvodní scéně, která je ve zbytku filmu naprosto nesouvisející. Pro mě hodně promarněný potenciál. Z tohohle mohl být skvělý horor. Škoda 4/10

Halloween zabíjí (2021)

Nový díl Halloweenu je nejzábavnějším dílem z celé série. Což není úplně dobrá vizitka, když jde o hororový žánr. Děj Halloweenu Kills navazuje tam, kde předchozí díl skončil. Laurie je těžce zraněná po střetu s Michaelem a je na cestě do nemocnice. Michael při útěku z hořícího domu vyvraždí hasiče a městečko Haddonfield se z toho může zbláznit. Do toho tady máme komediální tvůrce. Režiséra Davida Gordona Greena a spoluscenáristu Dannyho McBrida, kteří stojí i za předchozím dílem a jak u toho předchozího, tak i tady se nevyhneme komediálním momentům. Problémem je, že jich je v tomto dílu více než je zdrávo. Jejich rukopis, že jde evidentně o komediální tvůrce se nezapře. Nechci to tady rozebírat do spoilerů, ale hodím jsem jeden příklad, který mě z celého filmu pobavil nejvíce. Ve filmu se vyskytuje homosexuální pár, který bydlí v domě ve kterém žil Michael Myers. Jeden se jmenuje Malej John a druhej Velkej John. Velký John si vezme do ruky malý nůž a pronese hlášku ¨ I got this knife ¨, Malej John si vezme do ruky velký nůž a pronese tu stejnou větu co Velký John. Takhle když to asi čtete tak vás to asi nepobaví, ale věřte mi, v tom filmu je to velká zábava. Té zábavnosti je tam toho víc a nebudu to tady rozebírat, zabralo by to celý můj komentář. Takže jdeme dál. Kamera ve filmu mě hodně iritovala a štvalo mě, jak se kamera při scénách přibližovala k postavě a oddalovala se. Někdy mi přišlo, že je kamera až amatérská. Herecké výkony jsou u většiny k pousmání, ale samotní herci za to nemůžou... ZA TO MŮŽE SCÉNÁŘ! Postavy se chovají jako idioti a při scéně v nemocnici kdy vypukne chaos okolo falešného Michaela ( proč tam ta dějová linka byla? NETUŠÍM ! ) se chovají jako hovada. Laurie v tomto filmu moc není a když už je, tak je pořád tou nejzajímavější postavou ze všech. Kdo ale nemá chybu a je naprosto dokonalý, tak to je náš oblíbený zabiják Michael Myers. Ten vypadá vzhledově děsivě a měl jsem z něho respekt. Michael se v tomto dílu opravdu s ničím nesere a zabíjí s obrovskou chutí. Samotné zabíjení je filmu hodně a všechny vypadali dobře. Hudba Johna Carpentera je opět vynikající a já se mu klaním, je to mistr. Carpenter stvořil démonický soundtrack, který se do daných scén hodí a vyvolává v divákovi ty emoce, které by měl cítit. Soundtrack: Main title, The Myers House, Rampage, Unkillable ( můj nejoblíbenější track ), Payback, First Attack ( u tohoto tracku musím ocenit Carpentera že se mu povedlo pěkně navázat na původní Halloween svým stylem ). Ve finále je to film, který dělá ostudu této značce skrz komedii, ale zároveň je tady to brutální zabíjení, ke kterému se pojí Michael a Carpenterova hudba která to zvedá hodně nahoru. V dalším dílu Halloween Ends, který má dorazit již příští rok bych si přál, aby to natočil John Carpenter, ale to je moje zbožné přání, které je nereálné. David Gordan Green bude znova režisérem, McBride znova spoluscenáristou a já se trochu bojím co vyvedou v závěru nové trilogie, která měla skvělý start. Každopádně se těším na závěrečný souboj Michaela s Laurie, jsem na to zvědav. P.S. Když si uvědomím, že má režisér Green natočit nového Exorcistu, tak se toho začínám vážně bát. 5/10

Titans - Série 3 (2021) (série)

Nejnovější 3 série je za mě osobně zatím tou nejlepší ze všech. Bohužel pořád to není úplně to co bych si přál. Je to po scenáristické stránce jednoduchý a někdy mi přijde, že je to levný. Asi je to ale moje chyba, jelikož pořád to v hlavě porovnávám s Daredevilem a to je velká chyba. Jenže si nemůžu pomoct, od Hbo Max bych čekal víc. Každopádně postavy se vyvíjejí, někteří mají zbytečně dlouhé dějové linky. Herecké výkony jsou solidní, ale někdy to fakt drhne. Od akční stránky bych čekal víc ( zase to moc srovnávám s Daredevilem ), ale v celku samotná akce ujde. Záporák Scarecrow je v podání Vincenta Kartheisera velice solidní a bavil mě. Red Hood má skvělý nástup na scénu a působil na mě dost dobře, ale s postupem času, už to moc nebyl Red Hood, ale Jason Todd, který si řešil své problémy. Zkrátka Red Hood nebyl moc využit. Škoda. Suma sumárum 3 řada Titans je pro tou nejlepší ze všech a baví mě to sledovat. Těším se na 4 sérii. Doufám že tvůrci zkrátí ze 13 dílů na 10, ale je mi jasný, že se to nestane. Každopádně příště zlepšit akci a někdy zrychlit tempo a ve finále to neuspěchat. Jinak jsem ale spokojený. 7/10

Titans - Fialový déšť (2021) (epizoda)

Ze všech season finale jsem byl nejvíce spokojen s touto. Má to své mouchy, jako třeba, že zase jako u té druhé série se to na konci vše vyřeší poměrně rychle. Ale tady to na mě působilo líp než u té druhé série. Překvapivě mi sednul i humor při pár scénách. Co musím opravdu hodně pochválit je kamera, která zabírala postavy ze spodu a viděli jsme krásný záběry na budovy, oblohu. Líbilo se mi to. Akce s Red Hoodem na mě dělala nejlepší dojem z celé řady a tady to pokračovalo. Jen je škoda, že tady není žádný zapamatovatelný souboj v tomto seriálu. Jinak jsem spoko a těším se na 4 sérii.

Titans - Duše (2021) (epizoda)

Epizoda je po scenáristické stránce hodně zjednodušená, ale užil jsem si to. Hlavně ty pasáže kde byl Hank, ten mi chyběl:-)

The Rental (2020)

Na režijní debut herce Dave Franca to není vůbec špatný. Film je solidně natočen a jde vidět, že Franco moc dobře ví co chce. Daří se mu budovat napětí a ve finále se to změní v pěkně kvalitní horor. Samotné postavy jsou dobře napsané tak, aby se pořád něco dělo a přitom abychom si neřekli, že jsou to idioti u kterých si přejeme aby umřeli. Jasně někteří diváci budou říkat, že se někdo chová přehnaně, ale není to tak do očí bijící než u jiných filmů. Na 4 hvězdy mi ale bohužel něco chybělo i přesto se jedná o vydařený snímek, který rychle uteče a ve finále vás potěší se svojí atmosférou. Jsem zvědav co předvede Franco se svým dalším filmem co zrežíruje, má talent. 6/10

Brooklyn 99 - Série 8 (2021) (série)

I když se jedná o nejslabší sérii, stále jde o zábavnou show. Závěrečné řadě se povedlo zakončit seriál důstojně a připomenout nám ve finále pilotní epizodu ( mám chuť si ji zopakovat ). Tahle parta mi bude chybět. " Devadesát devítka! " 8/10

Brooklyn 99 - Poslední den, 2. část (2021) (epizoda)

Parádní zakončení, které vsadilo na tu správnou kartu - loupež. Není lepší nápad, jak zakončit Brooklyn 99 loupeží, která se stala ikonickou pro tenhle seriál. Obrovský palec nahoru, že se tvůrcům povedlo na poslední dva díly vrátit na scénu většinu postav z předešlých sérií - Gina potěšila! Při poslední scéně jsem měl úsměv od ucha k uchu a skoro mi z toho ukápla slza. Tenhle seriál mi bude hodně chybět. :-)