Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda)

Konečně jsou zpět! První díl udělá úsměv na tváři všem, kteří mají tenhle úžasný seriál rádi. Ta nostalgie je neskutečná! Žádný seriál mi nedokáže nadělit takový úsměv na tváři než STRANGER THINGS! Bože jak já to miluju!!

Živí mrtví: Počátek konce - The Hurt That Will Happen (2019) (epizoda)

Kvalita FTWD jde rapidně dolů. Už 4 série nebyla tak dobrá jako 3, která zvedla laťku hodně vysoko. Jenže se to pořád dalo. Bohužel 5 série začala tím nejhorším způsobem. Nuda, nuda a nuda. Nefunkční scénář, který mi přijde zbytečně natahovaný, raději měly spojit obě značky s TWD a bylo o zábavu postaráno. Aspoň že se vrátil Daniel, nějaký plus to přeci jen má. :)

Ghostland (2018)

SKVĚLÝ FRANCOUZSKÝ HOROROVÝ THRILLER! Ze začátku to vypadá na klasickou vyvražďovačku, a proto film ze začátku dobře klame. V některých chvílích je to až divný, a laciné, vytvářet takový děj, jenže, ke konci to do sebe tak dobře zapadá, že to bude ve výsledku perfektní. V první polovině filmu nejasno, říkáte si " o co sakra jde?". Ale v druhé polovině, film vyloží karty na stůl a všechno to do sebe zapadá. Herecké výkony jsou výborné. Výtku mám pouze k postavě Beth, ta tam dělala takový VELKÝ HOVNO, že jediný co si zapamatujete od ní je, řev, řev a řev. Ale za to herečka nemůže, takový už je scénář. Režie Laugiera je bezchybná! Atmosféra je tak hutná, že by se dala v některých chvílích krájet. Filmu bych dal 4*, ale závěrečných 10 minut, to vyhouplo na plnou palbu. Chtěl bych ještě zmínit hudbu, ta je velmi dobrá. Je to drsné, dobře natočené, herecké výkony na úrovni, a ta atmosféra, dělají z tohohle filmu, jeden z TOP hororů současnosti. PALEC NAHORU!

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Pohádková komedie s prvky hororu. Zábavné, trochu šílené, a hlavně to má dobrou vánoční atmošku. Všechno ve filmu je průměrný, příběh, herecké výkony. Zkrátka tenhle film dokáže pobavit :-D. Doporučuju aby se na to divák díval pouze tím, že jde o komedii, která má pobavit a neeee vystrašit. Jsou tady části, které se snaží o hororovou atmosféru, ale kvůli tomu humoru, to nejde tak dobře vnímat. Průměrný film se vším všudy. :)

Syn temnoty (2019)

Jak by to vypadalo, kdyby byl Superman zlý? Dle mého ne tak hloupě jako tady v tomhle filmu. Syn temnoty byl ambiciózní projekt, v čele s producentem Jamesem Gunnem. Film trvá 90 minut. Nenudí to, a neztrácí čas s vysvětlováním a žádným rozvíjením příběhu, či rozvíjení psychologii postav. To tady nenajdete. Pouze hlavní postava Brandon neboli syn temnoty, se tu mění postupem filmu na psychopata, který se ve vraždách pěkně výžívá. Film nám pouze ukazuje debilitu postav, pořádně krvavé scény, a celkem někdy dobrou atmosférickou scénu. Je to klišoidní, debilní, a vlastně tam nedávájí spoustu věcí smysl. Herci se celkem snaží, nemám co vytknout. Režie je taková nevýrazná, bez nějakého nápadu. No zkrátka Syn temnoty se tolik nepovedl jak jsem původně čekal. Je to slabší průměr. Během titulků nás film láká na případné pokračování, které na 100% nechci, přijde mi to zbytečný. P.S. Michael Rooker si střihl cameo, jako moderátor. Jojo jejich přátelství s Gunnem se nezapře. Hodnocení 2,5*.

Alita: Bojový Anděl (2019)

James Cameron tenhle projekt připravoval dlouho, ale kvůli práci na nových dílů Avatara, přenechal režii Rodriguezovi. Ten když má po ruce dobrý scénář, tak dokáže natočit povedený kousek ( Sin City, Desperado, Grindhouse - planeta teror ). Alita není výjimkou. Film má ohromující vizuál, z kterého na každém kroku jde cítit originalita, a výborná propracovanost. Designy kyborgů jsou velmi působivé, a každý má něco do sebe. Postavy jsou velice dobře podkresleny, také díky hercům. Rosa Salazar je v roli Ality rozkošná, vizuálně je úžasně udělaná. Ostatní herci Waltz, Connely, Ali, Johnson hrají velice solidně a na jejich výkonu jde jasně znát, že umí hrát. Příběh je během filmu čím dál zajímavější, a díky tomu chcete vědět víc, a proto nechcete aby to skončilo, tedy aspon já jsem nechtěl. V čem má film další plusové body krom CGI, jsou akční scény. Jsou přehledně natočený, plus s dobrou choreografii. Hudba od Junkie XL jako vždycky super, především soundtrack MOTORBALL ( https://youtu.be/2K_CzTLFpAA ). Je čas říct i něco k záporům. Dost často jsou tu klíšé scény, typu, mám motorku, ale raději se proběhnu. Jsou pasáže, které jsou předvidatelné, a ano, mně to nevadí, ale je to do očí bijící. Dále jsou scény, při kterých se s nějakou náhodou dostane jedna postava tajně na místo, a to mi bylo ještě šumák,ale ta postava zvolí místo odchodu tou stejnou cestu, hlavní vchod, kde tu postavu všichni vidí, a já si říkám proč ty vole? Film bohužel končí v tom momentě kdy divák chce vědět víc. O to víc se těším na pokračování, doufám že se dočkáme. P.S. Ve filmu má cameo Edward Norton, a kvůli němu chci o to víc pokračování. Silné 4 hvězdy.

Okresní přebor - Konvoj (2010) (epizoda)

Scéna s navigací je TOP! " Psojedy. Psojedy nejsou na mapě! Nejsou!" Ty vole ta má kozy. Já su trenér, já su kapitán. Ty vole zastav, já ji miluju. Nemůžeme! Ne, nemůžeme. Musíme na zápas." Okresní přebor je absolutně boží. Miluju to!

Okresní přebor - Na váhu (2010) (epizoda)

Nejlepší díl! " když nastoupí špekáček, dostaneme nafráček. - Na váhu." Ivan Trojan tomu dodal větší šťávu. Je to PAN herec. Perfektní díl.