Bourneovo ultimátum (2007)

dlouho jsem se rozhodoval jak mám ohodnotit tento film rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdičkanmi a výsledek vidíte sami.Slabší pruměr toto je mé hodnocení ,přehnané akce nijak nevybočuje z průměru filmu tohoto žánru scény jsou přehnané a již na začátku filmu víte jak to skončí.Najednou zvládne agent James Bourne 6 agentu potom se s jedním agentem chvíli bije na život a na smrt jedna honička kdy totálně rozmlátí několik aut a to je vše. Paul Greengrass se teda moc nepředvedl.Sice mám rád Metta Damona a jeho herecký výkon byl celkem dobrý ,nic to nemění že tento film stál v celku za nic již po pár minutách jsem uvažoval že jej vypnu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Film který podává celkem realistickou podoubu války,skvělé efekty a práce s kamerou a v neposlední řadě skvěle podaný herecký výkon Joshe Hartnetta sympatáka který ví "co a jak" . Jelikož jsem milovníkem válečných filmů a tento byl podle mě opravdu skvělý tak si zaslouží tu nádhernou 5 hvězdičkovou známku

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Skvělý seriál -skvěle propracovaný příběch,člověk jenom trne co se stane v dalším díle,je to jako na horské dráze jednou jsou Michael a Lincoln nahoře a jednou zase dole.Postavy jsou skvěle zpracované každá zde mám svuj příběh a každému z Fox Riverské 8 je věnováno dostatek pozornosti.Vychytralí "úchylák" T-Bag který se za pomocí trochu toho štěstíčka a náhody stane milionářem ikdyž jenom na chvíli,Lincoln který mi připadá jenom jako hlava skopová která jediné co umí je praštit a nakonec "hrdina" Michael člověk který je pro mě snad génius zachovává si chladnou hlavu snad v skoro každé situaci a vždy vymyslí nějaký te plán,prostě super chlápek a v podání Wentwortha Millera je nezapomenutelný.Prostě skvělý serialék na kterém jsem se s přibývajícím dílem stal více a více závyslím a nemohu se dočkat na další řadu a na to, jak se nakonec celý už tak dost zapeklitý příběch rozmotá,proto je mé hodnocení celkem jasné 5 hvězdiček

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po několika nekonečných rocích se konečně George Lucas rozhodl dotočit ságu zvanou Star wars.Po letech dohadu a spekulací jak to vlastě bylo se slavnýn Darthem Vaderem jsem se dozvěděli rozuzlení.To čekáni stálo za to a Lucas ukázal že opravdu patří mezi nejepší režiséri a ukázal co v něm je.Efekty filmu jsou skvělé,práce s kamerou rovněž a monstrozní ůvod do filmu napovídá že tento snímek bude stát za shlédnutí.Rovněž si myslím že stvárnění Ewna Mcgregora jako Anakina Skywalkra a krásné Natalie Portman jako ještě krásnější Padmé bylo tou správnou volbou,ikdyž musím přiznat příliš času na nějaké monology ve filmu nezbylo.Jako fanoušek a milovník Star wras - Hvězdných válek dávám 5 vězdiček a vzdávám hold Georgu Lucasovi za skvělou ságu

Hannibal - Zrození (2007)

Hanibal – zrození určitě mnoho filmových fanoušků se těšilo na tento film na příběh o slavném Hanibalu Lectrovi ,o jeho dětství o tom jak to vlastně všechno začalo,jak se stala z inteligentního muže stvůru – či netvor jak chcete.U tohoto snímku jsem viděl jak se Hanibal upnul na svou sestru Míšu kterou mu zabili němečtí vojáci –snědli ji.Hanibal zůstal na světě sám a vyrůstal na hradě v sirotčinci.Trauma z dětství a chut po pomstě se ho nakonec zmocnili a tak nakonec postupně zabíji muže po muži kteří zabili jeho milovanou sestru Míšu. Ze skvělého námětu si myslím že šlo „vymáčknout“ daleko víc něž z něho Peter Webber vytvořil.I tak si ,ale myslím že to byl snímek který stojí za shlédnutí a s čistím svědomím ho mohu doporučit.Dávám 3 hvězdičky a to zejména za skvělí herecký výtvor Hanibal Lectra - Gaspard Ulliel