• Mysteriózní

Růžoví plameňáci (1972)

Prehliadka neuveriteľne bizarných postáv (skutočne tu nenájdete ani jedinú, ktorá by sa dala označiť za normálnu). Neviem, aký meter použiť pri hodnotení. Ak to mala byť komédia, tak to nefungovalo, ak to malo byť niečo iné, tak to pôsobilo naopak až príliš komicky. Ak to však chcelo byť len zvrátené, tak to fungovalo. Alibisticky to odbíjam stredovým hodnotením, ktoré v tomto prípade neznamená 50 % pre film ako celok, ale vyjadrenie pocitov, kde to neustále oscilovalo na škále 0 - 100 %.

Poslední dům nalevo (1972)

Prvá hodina, kde sa miešajú násilné scény sprevádzané až grotesknou hudbou s trápno-vtipnými vsuvkami, bola prekvapivo oveľa zábavnejšia ako pasáž odplaty...

Díra (2019)

Veľmi originálna sociálna kritika, okorenená viacerými pomerne nechutnými scénami ako z nezávislej produkcie. So záverom som však mal menší problém, inak by to ašpirovalo i na 5 *

Captivity (2007)

Škoda priveľmi béčkového podania, dosť film zráža. Dokonca si nemôžem pomôcť, no prišlo mi to aj predvídateľné, čo je pri takomto filme problém.

The Last House on Dead End Street (1977)

Jedna slabá hviezdička za trochu brutality v posledných 20 minútach. Inak to bola hodinu neuveriteľne nudná amatérčina, až som zapochyboval, či nesledujem iný film. Niekedy sa čudujem tomu, aká povesť film sprevádza, a to zohľadňujem aj fakt, že ide o 70. roky.

Experiment 21 (2020) (pořad) odpad!

Preboha, pozeral som na to s vypleštenými očami. Pornografická pseudoreality šou, v ktorej sa nejaká žena nahá pomenáduje po ulici a potom skáče do odpadkového koša. Presne tak vyzeralo mnou videných 10 minút a nikdy viac. Čudujem sa, že takéto niečo môže byť beztrestne vysielané v pondelok o 21:45 v tv. A som rád, že sa týmto spôsobom zhodili Česi, aj keď Slováci sú schopní okopírovať to jedného dňa.

Jeskyně (2014)

Zaujímavý námet, spracovaný však extrémne nudne.

Zvrácený (2002)

Silné vo svojej druhej (prvej) polovici. Cesta za pomstou má svoje čaro najmä vďaka výborným naturalistickým scénam, ale dramatická vzťahová prvá (druhá) polovica už na mňa potom pri takto zvolenej chronológii príliš nefunguje. V Memente mal takto zvolený postup oveľa väčší zmysel, tu fungoval len v polovici filmu.

Králíček Jojo (2019)

Nie všetky prechody z komickej do dramatickej roviny mi sadli. Hitler bol skvelý, ale zarazilo ma zopár vyslovene uletených fráz. Nácek nazve žida človekom? Dobrá židovka argumentuje tým, že oni sú vyvolení bohom, kým náckovia fúzkatým ujom? To je trochu sionistické, čo cieľ filmu nebol. Roky detto uleteli. A ako je možné, že sa 10-ročný chlapec stal navonok náckom, keď to v rodine nemali?

Bola raz jedna škola - Episode 1 (2020) (epizoda) odpad!

Tak toto je zase raz cez čiaru. Otrasné afektované "hranie" všetkých zúčastnených na čele s tradične zhovadeným Haydum. K tomu ďalšie tváre, ktoré sa objavujú v každom druhom seriáli. Po desiatich minútach som si chcel vypichnúť oči a preraziť ušné bubienky. Nechápem scenáristu, nerozumiem absencii sebareflexie na strane účinkujúcich (nazvať ich herci by bola urážka tohto povolania). Seriál odsúdený na mimoriadne rýchly koniec.