• Mysteriózní

Vražedná stěna (2008)

Mimoriadne sugestívna záležitosť, ktorá nemá v segmente hraných horolezeckých filmov konkurenciu (nerátam Pád do ticha, ktorý je vlastne hraným dokumentom). Prestrihy mimo steny boli možno občas trochu otravné, na druhej strane zdôrazňovali presah do politickej roviny. Zábery zo steny sú natoľko uchvacujúce, že tomu dávam s čistým svedomím 5* a konštatujem, že Kormakurov Everest je preceňovaný blockbuster z vychádzkovej trasy.

Kořist (2019)

Pár ľakačiek a celkom príjemne odsýpajúci dej so stupňujúcim sa napätím. Na druhej strane, už samotný námet je vyslovene béčkový, čomu zodpovedá aj logika a príliš ma nevzala ani vzťahová rovina otec-dcéra, hoci hrajú obaja dobre a pôsobia sympaticky. Čo ma však u Aju najväčšmi prekvapuje je pomerne diétne gore.

Den zvířat (1977)

Dosť veľká nuda. Pozitívami sú vari len prostredie a solídna hudba, ktorá vytvára aspoň nejaké napätie.

Hippocampus M 21th (2014)

Prehľad sexuálnych deviácií za sprievodu klasickej hudby. Ako film sa to ani nedá hodnotiť, lebo to nemá žiaden dej. Niektoré scény sú viac, iné menej, nechutné, tvorca sa sem snažil napchať čo možno najviac. Prekvapivo solídna vizuálna stránka doplnená o spomínanú audiálnu. Inak ale totálny underground bez výraznej umeleckej hodnoty, nevhodný pre bežného diváka. Oproti tomuto sú všetky stonožky, nekromantici, srbské filmy a kanibalské braky veľdiela pre masy. Napriek tomu hodnotím pomerne vysoko, lebo to svoj účel nepochybne splnilo.

Ulička hanby (2014) odpad!

Odpad neskutočného rozsahu. Absurdnosť konania hlavnej postavy tu dostáva nový rozmer. V USA nie sú taxíky? Je to tam samý díler? Tak teda dobre...

Tiché místo (2018)

Keby sa postavy nezačali v druhej polovici správať hlúpo a nelogicky, keby zostali príšerky zahalené istým tajomnom, bol by to nadpriemerný horor, bohužiaľ, len čo sa tí votrelcopredátori ukázali v celej svojej kráse, film stratil počiatočné čaro.

Válka barev (1995)

Nemožno sa hrať na Lyncha, keď ste Renč.

Upír z Feratu (1981)

Výborný nápad, ale podaný pomerne nudne. Beriem však na vedomie skutočnosť, že filmu ublížila cenzúra, ktorá z neho všetko hororové vyškrtla.

Raw (2016)

Mierna analógia s Dans ma peau. Ale tento art film je ďalej. V mnohom je to dokonalé a má to aj záver. Jednoduchý, no predsa.

Viktor Frankenstein (2015)

S výbornou knižnou predlohou to nemá nič spoločné, na Branaghovu skvelú adaptáciu sa to nechytá. Čo to vlastne malo byť? Verzia pre 21. storočie a súčasnú čoraz hlúpejšiu generáciu, ktorej stačí pár efektov na úkor príbehu? Lenže ani tie efekty sa tu veľmi nepredviedli. V podstate zbytočná zlátanina parazitujúca na mene Frankenstein. Aj tie dve hviezdičky sú asi priveľa.