Skleněný (2019)

Shyamalan měl buď dělat jenom režii, nebo pracovat na scénáři trochu dýl. Výbornou první polovinu ničí nelogická a zmatečná druhá polovina. Plot twistama se tu opravdu nešetřilo a to Skleněného ještě víc tříští. McAvoy fantastický (jako vždy), Willis znuděný (jako vždy). Makej víc, Shyamalane. S tímhle ti Airbendera fakt neodpustím. 5,5/10

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Film protikladů. Na jedné straně fantastická kamera, režie a hudba. Na straně druhé hloupé a nezajímavé postavy a nudné dialogy. Tenhle člověk opravdu psal scénář k Wind Riveru? Po fantastických Prisoners jsem od Villeneuva čekal přeci jen víc. Mé hodnocení: 7,5/10

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

!?80 %?! Každý tady vypíše všechny ty chyby jaké to má - strašný scénář a dialogy, nechutné CGI, toporné herecké výkony - a pak tomu dá 4*. Jednoznačně nejhorší Star Wars film. Lucas klesl velmi hluboko. Mé hodnocení: 3/10.

Tiché místo (2018)

Skouknout. Užít si. A radši nad tím moc nepřemýšlet; kazí to dojem. Mé hodnocení: 7,5/10

Memento (2000)

Do tohoto filmu jsem šel s absolutní nevědomostí. Jediné, co jsem věděl, bylo jméno režiséra - můj oblíbenec Nolan. Po zhlédnutí jsem byl naprosto ohromen. Film vtáhne do děje už první scénou a nepustí až do konce. Ve způsobu vyprávění nemá obdoby. Mé hodnocení: 10/10

Poslední vládce větru (2010)

Jste fanoušky seriálu Avatar: Legenda o Aangovi a chcete pořádně naštvat. Zde je způsob... Mé hodnocení: 1,5/10

Rozpolcený (2016)

Shyamalan is back! Herecký koncert Jamese McAvoye okořeněný vedlejšími hereckými výkony (Anna Taylor-Joy) a nepříliš přesným, zato zajímavým psychologickým rozborem dělá z Rozpolceného skvělou podívanou a jeden z nejlepších filmů roku 2016. Snad budu stejně nadšenej i z Glass. Mé hodnocení: 8/10

Lincoln (2012)

Film, který je stavěný pouze na Spielbergově umu a hereckých výkonech, může (především kvůli historické přesnosti) někomu připadat nudný. Také je trochu o očekávání. Válečný ani životopisný film to totiž příliš není. Je to zkrátka historická podívaná, která mě osobně vadilo jen v občasném přehnaném patriotismu. Mé hodnocení: 8/10

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělý "feel good" film, po kterém má člověk chuť udělat něco podobného jako hlavní hrdina. DiCaprio a Hanks mají dobrou chemii a až na protahovaný konec snímek funguje po všech směrech. Mé hodnocení: 9/10

Dunkerk (2017)

Nolanův užasný smysl pro natočení toho, co skutečně chce. Znovu skvělá kamera, která nádherně zachycuje beznadějnost situace.Tu podtrhávají překvapivě dobré herecké výkony. Navrch k tomu ještě Zimmerovy hodinky a je hotovo! Škoda jen, že Nolan nerisknul vyšší rating; filmu by to prospělo. Mé hodnocení: 9/10