• Fantasy

Teorie velkého třesku - Série 7 (2013) (série)

Sedmá série už tak vtipná jako předchozí série nebyla. Přesto jsem se stále dobře bavil. Série je ale hodně zaměřená na vztahy, ne už tolik na geekoviny a fyziku. Stejně ale hodnotím pěti hvězdičkami.

Supergirl - Season 3 (2017) (série)

Tak konečně mohu říct, že Supergirl byla tento rok dobrá. Ne výborná, ale dobrá. Podle mě je to hlavně kvůli hlavnímu záporáku, tedy Reign. V první a druhé sérii byl hlavní zaporák nejasný a přišel odnikud. Nyní to tak vůbec nebylo. Reign je prostě skvělá. Ostatní dvě Worldkillers byly fajn, ale ne tak dobré. Kromě Reign jsou tady i tři kryptonské kněžky (čarodějnice) včele se Selenou. Dobrým menším záporákem byl i Morgan Edge, připomínal mi Maxwella Lorda z první serie. Akční scény v této se mi sérii líbily, překvapilo mě, že ubylo řešení vztahu, i když i to zde bylo - vztah mezi Alex a Maggie. Neustálé řešení jejich vztahu mě nudilo. Konečně to ale nebylo tak moc feministické jako první a druhá série. CGI bylo také lepší než v minulých sériích, dokonalé to ale nebylo. Můj velký problém s tímto seriálem je James, už mi opravdu leze na nervy. Jeho vztah s Lenou byl otřesný. Ale díky postavám jako je Lena, Winn nebo Sam jsem hodnotil, tak jak jsem hodnotil. Potěšila mě také legie superhrdinů, v níž je Mon-El, Imra a Brainy. Začátek série je povedený, ale když se objevila Reign, začalo to být víc než dobré. Supergirl dostala pořádnou nakládačku (připomnělo mi to trochu Barryho souboj se Zoomem v epizodě 2x6 seriálu The Flash). Následující epizody jsem si také užíval (až na epizodu 14) Poté se ale Kara začala hádat s Lenou, o tom, že si Lena vyrábí kryptonit. Kara prostě nedokázala pochopit, že to používala proti Reign, myslela jen na to, že je to jediná věc, která ji dokáže zabít. Pak jsou zde dvě po sobě jdoucí parádní epizody - epizody 17. a 18. Po epizodě 18 jsem si říkal, že budu hodnotit opravdu vysoko a že se Supergirl nehorázně zlepšila. Vše se ale změnilo na konci série. Devatenáctá epizoda s názvem The Fanatical byla nic moc, na dvacátou se dalo dívat, ale dvacátá první byla příšerná. Předposlední epizoda byla už naštěstí celkem povedená no a finále jsem si užil na maximum. Nejlepší epizody: Reign, Battles lost and won, Crysis on Earth X, part 1. Nejhorší epizody: Not Kansas, Schott through the Heart, The Fanatical. Celkově hodnotím 82%.

Supergirl - The Fanatical (2018) (epizoda)

Žádná sláva. Opravdu jsem se nudil, celá epizoda se soustředila hodně na Jamese, který rozhodně nepatří mezi mé oblíbené postavy. Děj je celkem pomalý, tato epizoda byla výplňová, mělo by se to urychlit, konec série se totiž blíží. Příliš se mi ani nelíbily akční scény v této epizodě. 63%

Supergirl - Both Sides Now (2018) (epizoda)

Opravdu jsem si tento díl užil. Vidět dalšího z Worldkillerů bylo super, akční scény se mi také líbily. V této epizodě nebyl ani James, takže jsem spokojen. Těším se na další díly, hlavně na to, jak Lena pomůže Sam. Doufám, že už jí došlo, že je Sam Reign. Tato epizoda je jedna z nejlepších z celého seriálu. Bylo zde ale na můj vkus příliš mnoho mluvení, místy jsem se nudil. 86%

Supergirl - For Good (2018) (epizoda)

Mně se tento díl celkem líbil, potěšil mě návrat Lilian. Nevadí mi, že to bylo hlavně o Leně,ale připadá mi to takové výplňové. Měla by se víc řešit Reign. Přesto jsem se ale docela bavil. 78%

Legendy zítřka - The Good, The Bad and The Cuddly (2018) (epizoda)

Parádní finále, bylo vtipné, byly zde emoce, na mě vše velmi dobře zafungovalo. Hlavně jsem se pobavil, když se objevil Beebo. Potěšil mě návrat některých postav jako je třeba Helena Trojská, Jax, Jonah Hex nebo Černovous. Líbil se mi cliffhanger a moc se těším na Johna Konstantina ve čtvrté sérii. Rip, kterého jsem moc po těch všech zradách nemusel, ale umřel opravdu jako Legenda. Zamrzel mě odchod Amayi, byla mi opravdu sympatická. Celkově nevím jestli bych něco této epizodě vytkl :) 98%

Legendy zítřka - No Country for Old Dads (2018) (epizoda)

Damien je v LoT prostě skvělý. V Arrowovi jsem ho moc nemusel, ale tady je vtipný, opravdu si užívám scény, v nichž je. Bavila mě spolupráce Nory a Raye, děj na Waverideru už tak ne, přesto to bylo také celkem dobré. Třetí série je opravdu skvělá a už se moc těším na těch několik posledních epizod. 97%

Legendy zítřka - Beebo the God of War (2017) (epizoda)

Parádní díl, vůbec jsem se nenudil. Několikrát jsem se i zasmál, díky Mickovi a Beebovi, ale vidět mladého Martina bylo smutné. Ale Constantine se přidává k Legendám, takže se nemohu dočkat, jak to bude pokračovat. Akční scény byly taktéž povedené. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších dílů LoT. 96%

Supergirl - Wake Up (2017) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Sice nebyla moc akční, ale přesto jsem si ji užil. Parádní scéna byla, jak se Samantha stala Reign. Celkem se mi líbí vztah mezi J´onnem a jeho otcem. Ale hlavně se vrátil Mon-El, který se mezitím za 7 let ve 31. století oženil. 87%

Supergirl - Girl of Steel (2017) (epizoda)

Velmi povedený začátek třetí série. První polovina byla trochu nudná, přesto to ale bylo víc než dobré. Akční scény byly velmi povedené, to, že je Kara zničená bylo logické a velmi dobře ztvárněné. Bavila mě také Lena v této epizodě. A nejvíce se těším na to, jak se ze Samanthy stane Reign :) 85%