Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

tak som si tipol, ktorá rodina to v tejto obojstrannej vyvražďovačke tupej americkej sedlače vyhrá...môj tip bol, že vyhrá tá rodina, za ktorú kope hlavná postava, producent a mecenáš filmu, neohrozený a neohroziteľný Kevin Costner...skončilo sa to síce patovo, ale Costner zažiaril ako morálny víťaz a mierotvorca. Čo sa kvalít samotného filmu týka, bola to taká nadstavovaná rozvláčna kaša, po prvej časti už aj dosť nudná a ku koncu to už bola kŕčovitá, absurdná melodráma. 90 minutová stopáž bez gýčovitého konca by film bola zachránila, no Costner je skúsený podnikateľ a vie, že tri diely mu prinesú väčší zisk...každopádne za skvelý slovenský dabing pridávam hviezdičku navyše

Vdovička spadlá s nebe (1937)

filmová symbióza Vladimíra Slavínského a Věry Ferbasovej - komičky par excellence, ktorá spolu s osvedčenou dvojicou Nedošinská a Pištěk dala tomuto filmu neskutočný esprit...len za jej výrok: "protiva - oči má jak cikán, že jde s něho jedna hrůza" by dnes na Slovensku dostala podľa § 423 - Hanobenie národa, rasy a presvedčenia 1 - 3 roky nepodmienečne :-D

Duel (1971) (TV film)

tajomného vodiča cisterny (Carey Loftin), prenasledujúceho vodiča osobného auta (Dennis Weaver) možno vidieť v epizóde v Chuck´s Cafe - je to muž v hnedej košeli, ktorý má na hlave slamený klobúk a pije pivo pri barovom pulte

Remains (2011)

úplné herecké Waterloo - to by tuším lepšie zahral aj Juraj Kemka...inak námet v pohode - poriadny režisér s ozajstnými hercami by to zvládli podstatne lepšie...nízky rozpočet sa odzrkadlil i na mizerných počítačových efektoch, maskách i hudbe...hlavne, že na výplatnú listinu pichli, kvôli "gender korektnosti" aj buzeranta

Svatební cesta (1938)

film, ktorý drží na hladine len brilantný herecký výkon a šarm Františka Krištofa Veselého, ktorému sekunduje krásna Adina Mandlová a čiatočne i Eva Gerová...ostatok je herecký suterén na čele s trápnym a otravným strýkom...inak výborný Vladimír Slavínský mal čo robiť, aby sa to vôbec dalo pozerať...

Kňaz Vladimir (2006)

názov filmu je totálnou debilinou vďaka neznalosti Ruského jazyka - termín "Князь" znamená KNIEŽA a nie kňaz...panovník a nie duchovná osoba!

Rosný bod (1979) (TV film)

slabé herecké výkony a totálne trápny a prehrávajúci "herec" Maroš Kramár sťahujú tento režisérsky nezvládnutý film do podpriemeru...škoda, námet nie je zlý...

Na konci diaľnice (1982)

nezáživný dej, herecky veľmi slabo zvládnuté - naviac Nového mizerná slovenčina trhala uši...jedna hviezdička za výkon Mariána Geišberga a za výbornú hudbu Svetozára Štúra

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

geniálny český scénarista a televízny mág Jaroslav Dietl predviedol, ako napokon v každom svojom seriáli, svoju famóznu umeleckú virtuozitu...také plastické a pravdivé stvárnenie doby a jednotlivých postáv jednoducho chytí za srdce...toľko životnej pravdy a človečiny - to je proste bezkonkurenčné!

Miliónový chlap (1987) (TV film)

tento televízny film je tématicky v poriadku - vynálezca padáku Štefan Banič si ho rozhodne zaslúžil, ale katastrofálne herecké obsadenie tento film totálne pochovalo...nechápem, veď v roku 1987 mala slovenská televízna tvorba k dispozícii celú plejádu špičkových hercov...no a režisér Hledík sa tiež vôbec nevyznamenal...ťažko dopozerateľné, biedna jedna hviezdička