Grindhouse: Auto zabiják (2007)

90% filmu nuda a pitomé kecy o píchání. Naštěstí konec prvního příběhu/první poloviny filmu měl něco z typické Tarantinovské drsnosti a nápaditosti. U posledních čtvrt hodiny filmu jsem se královsky bavil. Je to jedna z nejlepších automobilových honiček co jsem poslední dobou viděl. Ale ať mě konec bavil sebevíc, ta hodina a půl pindání za to rozhodně nestojí.

Donnie Darko (2001)

Už dlouho na mě žádný film tolik nezapůsobil. Donnieho jsem pouštěl bez jakýchkoli očekávání. Vlastně jsem ani nečetl, o čem je. Jen jsem viděl jeho pozici v žebříčku. Od začátku jsem měl dojem, že je to nějaká podivnost. A že to je podivnost. Naprosto perfektní, těžko uchopitelná, podivnost. Normálně bych přemýšlel o tom, jaká byla kamera, herci a podobné víceméně objektivně hodnotitelné věci. Ale Donnie Darko je o pocitu, když film skončí.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Celé mi to přišlo jako dobrý úvod do napínavého sci-fi thrilleru. Kdyby to trvalo půl hodiny a pak došlo na to napínavé. The Circle končí ve chvíli, kdy to vypadá, že se film celý rozjede. Není to špatný film, stopáž je naštěstí kratší, zahraný je podle mého dobře, ale podivné tempo ve mě nechává rozporuplné pocity a kvůli tomu The Circle prostě víc než na průměr nedosáhne.

Medvíďata na sněhu (2017) (TV film)

BBC jako obvykle nezklamalo a jde o krásný dokument. Na pět hvězdiček to ale není kvůli tomu, jak je to sestříhané – po záběru, kde jsou medvíďata malá následuje záběr, kde jsou medvíďata znatelně větší. A na dalším záběru jsou zase malá. Plus za výborný záběr setkání medvíděte s lachtanem.