• Fantasy

Tři mušketýři (2005) (divadelní záznam)

Některé písničky jsou povedené, ale celkově mi muzikál přijde trošku „bez děje“. Ano písničky na sebe navazují, ale netvoří jakýsi celistvý příběh. Tvůrci zřejmě hodně sázeli na to, že román Tři mušketýři je notoricky známý. Ale neznat jej, mám z muzikálu chaos. Taky nechápu, proč se v průběhu záznamu v rolích střídají herci. Dost to mate.

Proč? 13x proto - Série 1 (2017) (série)

Téma, které pro seriál bylo zvoleno, je inovativní. Zatím jsem neviděla seriál/film nebo knihu se stejný dějem. Což opravdu oceňuji. Bohužel kvalitám ubírá ten „americizmus“. Tak jako všechno, tak i toho režiséři v USA přemrštili. Lidé se v určitých situacích chovají naprosto iracionálně, většina důvodů sebevraždy Hannah by důvody k sebevraždě v realitě nebyla a za většinu si i mohla sama. Nicméně snímek poukazuje na problematiku sebevražd a šikany, snaží se i vykreslit vyrovnání se s vinou či připomenout citlivost osob v pubertě a vratkost vztahů v tomto životním období. Za skvělý nápad s obstojným zpracováním, ale dobrými hereckými výkony dávám 4 hvězdičky

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Filmu z druhé světové války jsem naprosto přesycená. Přijde mi, že když režisér nemá žádný kreativní nápad, tak začne točit film o nacismu a utrpení židů, protože to je zaručený úspěch. Samozřejmě to co se tehdy dělo bylo naprosto odporné a neobhajuji to. Ale nadměrně se v tom ráchat, také není dobré. Jeden z mála kladů tohoto filmu shledávám v tom, že je to natočené pohledem syna nacisty. Což je o něco málo odlišné než zbytek filmů tohoto ražení. Dobře vizuálně natočené. Kromě ohranosti dobrý snímek.

Běž, chlapče, běž (2013)

Dokud nebyl záběr na skutečného aktéra tohoto příběhu, tak jsem nevěřila, že tento příběh je opravdu pravdivý. Vyrazilo mi to dech. Je podivuhodné, co dokáže lidská bytost snést, pokud touží žít a i ten Bůh ho má rád. Film stravitelnou formou popisuje postupné prožívání války malého chlapce, nicméně při tomto způsobu natočení jsem z toho neměla tak hluboký dojem jako jsem měla například z Posledního cyklisty. Ačkoliv filmů o nacismu a 2. sv. válce je až nadměrné množství, tak toto je realistický příběh a pro daného člověk, který si tím prošel, jistě znamená hodně.

Grandhotel Budapešť (2014)

Nikdy nevím, co si mám o tom filmu myslet… Kdybych měla vyprávět někomu děj, tak to asi nesvedu. To je něco tak specifického, že se to opravdu musí vidět. Tento druh žánru musí člověku opravdu sednout. Takže buď budou po chvíli odcházet zhnusení a znudění, nebo ho fascinovaně dokoukají do konce. Já jsem v té druhé půlce. Nicméně, vizuálně je velmi přitažlivě zpracován. Plno barev, krásných, mnohdy luxusních věcí. Pokud se nad tím odmítnete zamyslet, minimálně se vám na to bude hezky koukat.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Je to dost psychárna, co si budem… :D Ale děj je naprosto neočekávatelný. Celá první půlka probíhá dá se říci „realisticky“, prostě žádné nadpřirozeno, jen normální lidské vraždění. Dojede se do baru, všude nahotinky, taky normálka… Buch upíři. Myslím, že tohle je zvrat, který jen tak někoho nenapadne. Tarantino mistrně hraje slizáka, až mi byl odporný. Jako velmi vtipně udělanou scénu považuju, když si jeden z nově proměněných upíru zkouší jazykem špičák a schovává drápy, té jsem se upřímně zasmála. Konec je také působivý. Pohled na jámu a snad nějaký Aztécký chrám, tomu dodal na závěr trochu tajemna.

Bratři jak se patří (2003)

Už jsem si dávno zvykla, že americké komedie nejsou vtipné. A že to co v Americe považují za vtip, zbytek civilizovaného světa považuje za vrchol trapnosti a debility. Takže žádné překvapení…. Jediné co mě zaráží je, že takové hvězdy jako je Streep nebo Cher se k hraní v tomhle braku sníží. Mají to opravdu za potřebí? Každopádně ty dvě hvězdičky jsou právě za ně.

Ples upírů (1967)

Před pár měsíci jsem navštívila muzikál Ples upíru a byla jsem z něj nadšená. Z toho důvodu jsem se rozhodla podívat se i na film a to nebyl jeden z mých nejlepších nápadů. Na rozdíl od vtipného muzikálu, film vtipný není. Vlastně se tam moc nemluví, a když už se něco řekne, tak to není vtip, ale stupidní fráze. Nejsem sto pochopit tak vysoké hodnocení. Buď nemám vkus já, nebo zbytek populace. Vyloženě jsem se při sledování nudila. 2 hvězdičky: za hezkou představitelku Sáry a k mé citové vazbě k předloze.

Padesát odstínů temnoty (2017) odpad!

Proč jsem na to šla, když už první díl byla katastrofa? Hlavní hrdinka má hrát šedou myš, ne nezajímavou a neatraktivní puťku. Nudný děj, s konverzacemi o ničem a erotické scény, které nevzrušují, ale nudí. Naprostá ztráta času. Upřímně nechápu, čím to vzbudilo takový zájem. Nenápadně se to podobá romantickým filmům, na které kouká moje babička se slovy „Tam je vše tak krásné, jednoduché a vše šťastně dopadne“, akorát si musím odmyslet Alpy a rakouskou vesničku Whohenhohen, děj se totiž odehrává všude tam, kde zrovna doletí tryskáč nebo přistane jachta.

Wonder Woman (2017)

Jak prohlásila moje kamarádka = Přesně tohle by se mělo pouštět všem malým holčičkám… Žádná blbá Popelka! Ženských super hrdinek je málo, takže je fajn pro změnu vidět sexy rajdu, jak namlátí všem chlapům. Zápletka není nijak složitá, ani duchaplná. Nazvala bych to akční oddechovkou, pro vyplnění volného času. Dost se mi líbí zasazení děje do první světové války. Vděčným a častým tématem je ta druhá, takže obměna mě potěšila.