Koyaanisqatsi (1982)

Filmový zážitek roku. Při (pro mě) slabších pasážích, jako byly úvodní záběry krajiny, zaskakovala famózní hudba Philipa Glasse, která se trefila do mého vkusu na 150%. Jak začaly zábery výtvorů lidské činnosti byl jsem unešen a když přišlo na řadu ono zrychlení byl jsem doslova ztracen. Pokud člověk nechce přemýšlet nad poselstvím, které chce film říci nemusí, funguje to stoprocentně i bez toho. Stačí jenom poslouchat...a nechat se unášet. 6 * z 5 :)

Život je zázrak (2004)

Místo, kde se zastavil čas....oproti Kočce trochu zvolnění tempa, ale pořád je tu temperamentu narozdávání. Humornými situacemi režíser trochu šetří (ač některé jsou kouzelné) a taky občas pořádně zhořknou.

Underground (1995)

Šílená, živelná, muzikálně-taneční jízda, která sama o sobě však neutáhne tři hodiny. A zbytek mě tak nějak minul. Na takovou stopáž, poněkud málo děje na můj vkus. A to přesto, že Lazar Ristovski v roli Černého se mi neuvěřitelně líbil. Nicméně, film obsahuje dost zajímavých momentů spojujících hudbu,tanec a dost ujeté postavy, namixované tak jak to umí asi jenom Kusturica.

Krvavá pomsta (2007)

Brrrr... přežiju toporné herectví, dememtní děj, imbecilní dialogy, mezery v ději, ale musí tam být nějaká akce ! Tady až na pár mizerně sestříhaných bitek a pár závěrečných mordů vůbec nic není jenom se melou strašný zla. Ani se není nad čím zasmát, absolutní ztráta času.

Re-Animátor (1985)

Příliš dlouho trvá než se strhne ta pravá divočina (respektive přesně do zabití doktora Hilla) a před tím až na pár scén zábavu udržuje výhradně parádní Jeffrey Combs. Je to poněkud škoda protože poslední půlhodinka, kdy se tvůrci pořádně odvázali je perfektní. Nicméně hodně ujeté a hodně zábavné. Čtyři unikli opravdu o fous.

Uprchlíci (1986)

Pohodový, příjemný film, u kterého jsem se ale smál méně než by se na komedii slušelo. A jelikož mě dojemné scény jaksi míjeli a přestože některé scény byly kouzelné (například s tím zvěrolékařem) dávám pouze lepší tři.

Drž hubu! (2003)

Škoda, že ke konci dochází dech a Veber nedokáže udržet pekelné tempo ze začátku po celý film (hezky demonstrováno podlě mě zcela zbytečnou epizodou s Albánkou). Na druhou stranu asi si toho byl režisér vědom, protože je ten závěr trochu kvapný. Reno a Depardieu vytváří nicméně suprový pár a nudit se nebudete.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Je drsný, strašně moc drsný... Chápu, že se měl Russell tvářit, že nemá emoce a nic ho nerozhodí, ale fakt odehraje celý film s jedním ksychtem. Když už pro nic tak kvůli tomuhle se to vyplatí vidět. Jinak naprostá neschopnost "těch uber-mega-silných-nových-geneticky upravených" vojáků, mě přiváděla skoro k pláči. Akce je dosti nevýrazná, ale ne zase tak laciná (ono ty prachy tam občas vidět sou), aby byla vysloveně k smíchu .. takže smůla.

Hanebný pancharti (2009)

Přes moje hodnocení, pro mě rozhodně zklamání. Na ty 4 to nakonec je, ale je to těžce o fous - při těch odách jsem čekal určitě víc. Přitom film obsahuje řadu perfektních scén a pár výborných dialogů, ale celkově to prostě nějak není ono. Co je jednoznačně pozitivní je Mélanie Laurent v roli nedobrovolné oběti zájmu jednoho hrdiného nácka a Christoph Waltz, ze kterého přes svoje elegantní vystupování vyzařovalo "já si můžu dovolit cokoliv". Pro mě překvapivě pancharti měli dost málo prostoru a tak vlastně jediný co stál trochu za zmínku je Pitt, který se pořád dost ujetě pitvořil a měl dosti podivný přízvuk, ale nakonec jsem zjistil, že se mi to docela líbilo. Za zhlédnutí to určitě stojí, ale ....

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Že bych mohl strávit sympatických 90 minut v přítomnosti středoškoláků řešících svoje trable s opačným pohlavím jsem po zkušenostech se zvěrstvy co se na toto téma v poslední době točí vůbec nečekal. Jenže stalo se, film má přes absenci příběhu solidní tempo a perfektně odsýpá. Postavy veskrze sympatické (nejvíc zaujme mladej Penn, ale nahá Jennifer Jason Leigh mě rozhodně také nevadila) a hlavně není to trapné .. o které teenage "komedii" posledních 10 let to lze říct?