Má je pomsta (2002)

Hodně brutální, syrové a nekompromisní drama o tom, že zlo plodí větší zlo. Pomsta sice možná není sladká, ale nenávist je silným hnacím motorem. Naprosto excelentní forma, jediná chybka snad je docela pomalé tempo vyprávění.

Temný rytíř (2008)

Asi budu za kacíře, ale když už mám sledovat opičáka v latexu kosícího padouchy, dám radši přednost zpracování ala Burton. Čímž nechci spochybňovat kvality filmu, ale po těch hyper ódách valících se ze všech stran, v podstatě zklamání.

Yasoo (2006)

Rozjezd je poněkud pomalejší a občas jsem se úplně neorientoval, ale ke konci do začne slušně šlapat na plyn a gradovat. Povedená krimi o dvou zcela odlišných policejních přístupech i lidech jdoucí za stejným cílem. Skončit film o tři minuty dřív byl by to nářez.

Dalkomhan insaeng (2005)

Kupodivu se mi více líbila první půlka. Cesta k pomstě je krvavá, krutá, bolí a každá akci vyvolá reakci pokud se neprovede pořádně. Nicméně je protkána několika nelogičnostmi, které mi brání dát maximální hodnocení. Provařený námět by mě nevadil, jelikož zpracování je dostatečně zajímavé, hůř už jsem vydýchával, že byl hlavní hrdina poněkud nerozbitný, velké kápo mafián, má tak mizernou ochranku, apod. Každopádně akce byla jak pěstní tak střelba a byla dobrá. Co si zaslouží pochvalu je výkon Jeong-min Hwanga, jehož v první půlce ultimátní macho řádne padne nakolena.

6nyeonjjae yeonaejung (2008)

"Říká se, že zlomená kost sroste pevněji." Sympaticky reálná sonda do skomírajícího vztahu dvou lidí, řešící obvyklý problém zda zůstat v dlouhodobém vztahu, ze kterého již vyprchalo ono startovní nadšení. Katalizátorem je spíše Kim (tím myslím toho chlapa) - klasický představitel člověka, který příliš neví co chce, jehož chování je leckdy dosti nemožné a kupící chybu za chybou. Možná nejsem úplně objektivní, ale já tohle Korejské cukroví prostě žeru. A k tomu Kim Ha-neul - jasných pět.

Zkažená mládež (2007)

Přes deklarovaný základ v reálných událostech, mi to přišlo poněkud ujeté. Takováhle sebranka dementů snad nemůže být ani na zvláštní škole, natož na něček končící maturitou (pravda je to pár let co jsem chodil na gympl). Každopádně téma je to natolik zásadní, že mu trošku přepálená nota určitě neuškodí. Oproti Zlu, kde hlavní hrdina byl defacto drsňák a člověk tušil, že si to nějak povodí, tady je jenom beznaděj a flustrace. Takže nezbylo než čekat na závěrečný masakr, který byl surový, drsný a rozhodně zajímavý. Celkově ve mě film vyvolal pocit smutku - přes postavu babičky, která mi projektovala rodiče, kteří děti piplají od narození a pak se jim stane tohle.

Zlo mezi námi (2003)

Už na první pohled je vidět, že v této naškrobené, navenek uhlazené škole nebude všechno v pořádku. Studenti se různě šikanují za tichého přihlížení profesorů, protože "o pořádek se starají studenti sami". Erik díky své povaze de z problému do problému, protože on prostě jenoum tiše zapadnout v davu neumí. Trochu mi to připomělo vězeňská dramata, protože tato škola skutečně basu připomínala. Jsou tu sice poněkud černobíle rozdělené charaktery, ale působivosti to příliš neubírá. Zajímavý civilní konec, ikdyž by si možná leckdo přál poněkud větší masáž :)

Shinbu sueob (2004)

Největším problém tohotu filmu je ústřední dvojice. Hlavní hrdinka je první půlku doslova nesnesitelná (aspoň, že je Ji-won Ha hezká), ale ani Sang-u Kwon to zrovna nevytrhne. V kombinaci s nepříliš vtipným scénářem, mě prostě bylo zatěžko jim fandit. Takový obyčejný průměr, od obou herců bych doporučil určitě jiné filmy (zvlášť Sang-u Kwona).

Čí je to vlastně život (1981)

Klasické drama, spějící pomalu k očekávanému konci, které se de facto ničím zásadním neodlišuje od tématicky podobných snímků. Nesnaží se hrát na city ani rozbrečet diváka, je to prostě střízlivá psychologická studie člověka, který ví, že "už si nezatančí". Z Richarda Dreyfusse vyzařovalo charisma, podpořené břitkým jazykem i na lůžku.

Maljukgeori janhoksa (2004)

Hodně drsná sonda do vojenské školy, kde kopance, facky, šikana a ponižování je na denním pořádku. Nový student Hyeon-su, složitě hledající svoje místo na světě, budoucnost a snad i lásku. Moje třetí setkání s Sang-u Kwonem opět v naprosto jiné roli. Ze začátku velmi plachý hoch (a ultimátní balič asi tak jako su já :) se postupně otrkává vlivem drsného prostředí, které je tou nejlepší školou života. Zaujala mě i romantická složka filmu - žádná pohádka, ale sám žívot - vzestupy a pády, naděje i zklamání. Závěr byl možná jako trochu z akčního béčka, ale přiznám se, že jsem v něco podobného doufal. Perfektně vystihuje dnešní dobu - nic není jisté....