• Krátkometrážní

Otomani versus křesťané (2011) (seriál)

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o středověkých dějinách. Jedná se o méně zdařilý projekt.

Socha Svobody (2013)

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin dějepisu či zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o Soše Svobody. Vřele doporučuji.

Tajemství života KHM (2010) (TV film)

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o Karlu Hynku Máchovi.

Tajemství vody (2009) (pořad)

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin přírodopisu, chemie nebo zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o vodě.

Báječné krajiny (2017) (seriál)

Moderně pojaté dokumenty o místech ze slavných filmů. Jsou vhodné nejen do výuky českého jazyka a literatury nebo zeměpisu. Vřele doporučuji.

Emoce a my (2013) (pořad)

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin výchovy k občanství. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o emocích. Jde o pokračování pořadu "Záhady duše". Opět se jedná o příliš odborný projekt.

Historie křesťanství (2009) (seriál)

Tento dokumentární seriál se věnoval problematice křesťanství. Na můj vkus je zde přílišný nátlak na to, abychom se stali i my křesťany. Některé pasáže pro výuku vhodné, jiné nikoli.

Bohové a proroci (2008) (seriál)

Tento dokumentární seriál je až moc nabytý informacemi. Je přínosný, ale zahlcující. Spíše nedoporučuji.