Jurský svět: Křídový kemp - Poslední den v kempu (2020) (epizoda)

Epizóde dominovala scéna ako si postavy sadli a zamysleli sa nad tým čo prežili, vážne milé aj keď trochu to zráža to s pteranodonmi, už som sa viac krát vyjadril že je sranda ako sa vás tu snaží zožrať doslova všetko aj keď to žere ryby a všetko keď to scenár potrebuje získa 200 bodov sily ale keďže to už spravil film seriál asi až tak na výber nemal.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

4,5/10 ako akčná vymletosť celkom ujde ale není to oveľa viac. Oproti hranému filmu mám tu väčší pocit že sme v reálnom universe hviezdnej pechoty ale ľudia sú aj tak úplne vymletý idioti a nemám rád filmy v ktorých sa postavy dostávajú do problémov lebo to scenár potrebuje. Celý vzťah ktorý máte k postavám je tvrďák, černoch, pán meditácia, majster z basy atď. Postavám pôjde o krk a jediný o koho sa budete báť sú velitelia ktorý vyzerajú že sa nezaslúžia zomrieť a ženy lebo to sú jediné postavy ktoré dostali priestor aj keď ho dostali kvôli tomu aby ich mohli ukázať nahé v sprche a premávať sa dobre že nie v latexe takže asi veľa chlapom ich bude ľúto len kvôli tomu ale aj tak mi prišlo že všeobecne s nich scenár nerobil takých tvrďáckych idiotov ako s chlapov a čiernovlasá je jediná komu došlo, protipancierová puška ich dá rýchlejšie ako samopal (u ktorého nikto nepoužíva ten závesný granátomet, gratulujem) a získala si tým u mňa body :D . Ale inak sú to všetci kreténi ktorých vám veľmi ľúto nebude a za celých 1h45 som si nezapamätal jediné meno. Od veci ktorá má teraz na ČSFD 67% som čakal viac ako dobre vyzerajúce zbroje, nahé scény, prestrelky a debilný dej.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Patrí k Mijazakiho filmom ktoré sa viac snažia vytvoriť príjemnú atmosféru ako úžasný dej čo tu funguje výborne a tiež povästi o čarodejniciach sú tu dobre a nenápadne zakomponované do deja ale vyditeľný problém filmu je že dej není stavaný pre zápletku ktorá príde za mňa trochu príliš pozde a dej tak pôsobí krátko aj keď má 1h44 minút, tiež napriek ucelenému deju (aj keď s klasickým náhlim Japonským koncom) som mal pocit že tam niečo chýba ale ako rozprávka a oddychovka obstálo výborne.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Veľa dobrých scén a pár výborných scén a minipríbehov za ktoré má človek chuť dať vyššie hodnotenie ale reálne celkový príbeh má viacero slepých miest.

Zaklínač - Rodina (2021) (epizoda)

Celkom zaujímavá epizóda v ktorej sa toho stalo málo a s vizuálu divokého honu som strašne sklamaný.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Ako ja neviem, úvod do prvej série dobrý, veľa scén malo dobrú réžiu aj keď niektoré trochu divnú ale aj keď to malo sakra hodinu mal som potom pocit takej neukončenosti ako keby ani tá hodina nestačila že sa tam toho udialo málo, mimo Geraldovej linky ktorá mala približne 20 minút + 10 minút na začiatku bolo dobré, zvyšok s celej hodiny tu bolo všetko nanajvýš priemerné. Strašne by tu sedelo kebyže v tejto epizóde Gerald skoro není a lepšie spracujú to dookola a má vyčlenenú ďalšiu epizódu.

Howlův kráčející hrad (2004)

8,6/10 strašne príjemný film na pozeranie, CZ dabing aj porovnaní s originálom podarený. Pekná kombinácia EU a JP prvkov. Čo mi hlavne na filme vadilo je pacifistická myšlienka vyjadrená prehnane priamočiaro a debilne (možno tá postava mala byť naschvál idiot, neviem) a koniec sa prakticky točí okolo toho že postavy spravili sériu hovadín čo mi dosť vadí.

Star Wars: Vadná várka (2021) (seriál)

Seriál ako taký zatiaľ bez hodnotenia, 1. séria totiž samí filler, vydno že Filoni ešte nemá dopísané dejové linky (alebo to boli ich štarty ale zatiaľ je to len výplň) a bolo tam celkom dosť vecí ktoré ako keby mu nakázalo Disney, týmto to padalo to priemeru ale naopak reálna dejová linka bola za mňa naozaj výborná až na finále ktoré nedáva zmysel prečo sa táto udalosť stala teraz, nemôžem hodnotiť lebo s tohto sa nedá určiť skoro nič.

Pupa (2014) (seriál)

1/10 Dievča ktoré sa premenilo na démona a brat s regeneráciou asi lepšou ako DeathPool ktorý sa snaží aby nikomu neublížila znie zaujímavo ale realizácia ...... Ako nemôžem dať odpad keďže za tie 3 minúty čo tie diely majú to vedelo spraviť atmosféru (aj keď často ani to, často tam boli divné strihy a červený filter v kombinácii s prehnanou krvou), bolo tam pár náznakov toho že režisér má aj normálnejšiu verziu scenáru aj herecké výkony zneli normálne ale inak to vyzerá ako vtip so snahou spraviť tak trafený nano seriál ako sa len dá.

Arcane (2021) (seriál)

9,4/10 úžasné. Hru som v minulosti hrával, sledoval cinematici a prečítal niekoľko príbehov sveta. Dnes ma to už prešlo a zo zjavných dôvodov nepočítal s priveľkou kvalitou seriálu od herného štúdia. Preto je pre mňa tento seriál asi najväčší šok aj najmilšie prekvapenie roku. Aj keď zahodím túto moju starú stránku seriál vo mne zachoval neuveriteľné dojmy aj prácou s postavami o ktorých sa v hre nikdy nijako nezmienilo a prácou so všetkými dejovými linkami, vizuálom, prepojenosťou oboch ,,miest" aj réžiou, áno boli tu veci v scenári pri ktorých som si klopal na čelo že to bolo na silu alebo že toto bolo 100-krát inde ale väčšina s tých vecí fungovala a tomu seriálu ide naozaj málo čo vytknúť. Odporúčam všetkým bez ohľadu na to či ste hru hrali, mimochodom upozornenie animácia tu neznamená detský seriál, toto by som ohodnotil tak 15+ pre krv a násilie a dosť agresívne vizuálne vyjadrenie depresie.