Život Dudesonů (2006) (pořad)

Přes Jackass sem narazil na tudle finskou partu a hned si ji zamiloval. Narozdíl od americkejch šílenců, jejichž show se skládala z různjech klipů, maj Dudesoni každej díl tematizovanej, což dělá všechno mnohem zábavnější, protože každá postava má nakej cíl, kterýho chce dosáhnout. Podle mě ještě lepší než Jackass.

Hnüs (2019)

Ještě před tim, než sem objevil kapely jako Slayer, Napalm Death nebo Darkthrone sem těžce ujíždel na Motley Crue. Četl všechny dostupný články, knihy, kupoval céda. Takže na film sem byl patřičně zvědavej. Hlavně, protože mám stejnojmennou knihu dobře zarytou v paměti. Když nepočítam, že to je celý trochu cringe, tak se celkově Tremainovi film poved. Neskrývá žádný tabu a celkem dobře vyobrazuje vybraný historky z knihy, zasvěcenec si spoustu dialogu může dokonce citovat. Hodně cenim detaily. Narozdíl od Bohemian Rhapsody byli členové oblečeni tak jak měli, tetování byla přesná a přibývala jim podle toho jak se děj ve filmu posouval, modely kytar a pohyby muzikantů jsou přesné. Film si od pravdy moc neutíká a když se to náhodou stane, tak to přizná. Je hrozná škoda, že ŽÁDNEJ z herců nebyl ani trochu podobnej reálnejm postávám a jejich výkony byly takový napůl dobrý. Upřímně si myslim, že kdybych neznal jejich příběh předem, tak bych některý scény, pobíral trochu hůř. Filmově je to tak na 3 hvězdičky, každopádně ty detaily a přesnost to posunujou na 4-

Last Days Here (2011)

Dokument o Bobbym Lieblingovi, zpěvákovi úžasně úžasné kapely Pentagram. Celkem dojemná podívaná. Bobby vypadá půlku filmu na umření, protože to je fet'ák, kterej bydlí u rodičů (asi v 55 letech) a neni schopnej se vzchopit a nebejt chcanka, takže ho podporujou jeho fanoušci. Nutno dodat, že od natočení dokumentu se dal celkem dohromady, udělal s Pentagramem náký to turné a nedávno se vrátil z vězení za napadení svý matky, který musí bejt minimálně 218 let.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Za příšerný přízvuky a SKVĚLÝ kozy dávám 2 hvězdičky. Jinak to moc dobrý neni, po všech stránkách.

Live Fast Die: The GG Allin Story (2008)

Upřímně si myslim, že todle je ideální materiál k prvotnímu poznání Ježíše Krista Allina, jednu z nejvýraznějších osob punk rocku. Krátké a výstižné zdokumentování GGho života bez zbytečnýho filosofování, propojený rozhovorama s lidma jemu blízkejma.

Sepultura: Under Siege (Live in Barcelona) (1991)

Sepultura ve svý vrcholný formě, kdy smetla všecky ostatní thrashovky z cesty. Atrophy počínaje, Xentrixem konče. Setlist sestavenej z prvních tří alb a zahranej neurvale, zběsile a agresivně. Rozhodně jeden z top metalovejch živáků!

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Tendle seriál si určitě zaslouží hodnocení ''odpad'' za svou neskutečnou utahanost, hloupost a prázdnost. Jednu hvězdičku dávám z prostého důvodu....vzpomněl sem si na to, že tu byly natočený ještě horší věci jako ''Gottwald'' (to byla řádná abominace) a nebo z dnešní doby ''Ulice''.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Za ten mega vtipnej díl se svačinou dávám 2 hvězdičky. Celkově to zas takový peklo neni, narozdíl třeba od Inženýrský Odysey, která zaručuje jistou smrt unuděním.

Cesta do pravěku (1955)

Cestu do pravěku sem miloval už jako malej, kdy sem si přál najít tu jeskyni a na voru se vydat do časů dávno minulých. S napětím jsem sledoval trable všech členů výpravy a tajně jim záviděl, že viděli dinosaury. V momentě, kdy se jim rozbila loďka nebo poničil deník, jsem se bál, aby se kluci dostali domů. Film mě dokázal naprosto vtáhnout a já ztrácel pojem o tom co je a není realita...musím říct, že i po 15 letech od prvního zhlédnutí sem furt stejně napjatej...

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody byl v kině fakt zážitek, řemeslně suprově provedenej, dynamickej film, každopádně je škoda, že si film vymejšlí, překrucuje pravdu a je nepřesný. Téměř démonizuje postavy, které už dávno nejsou mezi námi a nemůžou se obhájit. Celou historii kapely scvrkává na pár písniček. Prostě přidává drama tam, kde nebylo, třeba u koncertu Live Aid, před kterým Freddie ještě nebyl diagnostikován s AIDS nebo ''rozpadu'' kapely, kvůli sólovému albu, což se nikdy nestalo.. To je pro mě dost velký zklamání...