Himálaj (2008)

Chcete-li hodinu a půl obdivovat krásu Himálájí, je tento film to pravé. Já jsem vydržel ale jen hodinu. Hory jsou to krásné, to jistě, ale přesto je tento v podstatě dokumentární snímek nejméně o dvě hvězdičky slabší než skvělá Himalaya Karavana.

Noc úplňku (2006)

Krásná a stylová fantasy pohádka pro dospělé, v níž jsem poznával celkem překvapivé tváře z jiných korejských filmů.

Mushishi (2006)

Mám rád Yû Aoi, Odagiri Joe je taky fajn, stejně jako manga Mushishi, ale dohromady to zas až tak úplně nefunguje. Hraný Mushishi je poněkud zmatenou dvouhodinovou nudou.

K-ON! (2009) (seriál)

Na začátku jsem si představoval, že to bude něco podobného jako BECK, čili anime o muzice, ale už po dvou dílech bylo jasné, že o muziku tu zas tak moc nepůjde. A o co tedy jde? Inu, to by se dalo nejlépe charakterizovat slovem "moe". Víc už asi není třeba dodávat.

School Rumble Sangakki (2008)

Chudák School Rumble manga dostává na frak, jako u mnoha podobných dlouhých sérií (například Rurouni Kenshin)... místo poslední řady hloupé dvoudílné OVA. Co se dá dělat. Manga je holt vždycky lepší než anime.

Baramui hwawon (2008) (seriál)

Pokud jste už viděli nějakou japonskou "cross-dressing" záležitost, jako například Hana-Kimi, a poněkud pobaveně a nevěřícně jste kroutili hlavou nad tím, že v hlavním hrdinovi nikdo nepozná holku, tak tady budete myslím překvapeni. Geun-yeong Mun je totiž jako student malířství u císařského dvora velmi přesvědčivá a zvládá být zároveň i krásně roztomilá, i když se skoro nechce věřit, že to jde dohromady. Seriál je nádherně poetický, nikam se nepospíchá, na všechno je dostatek času, ale přitom nenudí. Právě naopak, jedná se o velmi napínavou podívanou.

Naoko (2008)

Juri Ueno se v tomto filmu dost naběhala a dobře se při tom na ni kouká, ale to je fakt všechno. Prostinký a předvídatelný příběh a o školním atletickém klubu připravujícím se na dálkový štafetový běh ničím jiným nepotěší.

Tajemství (1999)

Sci-fi zápletka se záměnou těl a hlavní hrdinka jsou jedinými klady tohoto příběhu, který mě bohužel málem uspal. Příliš dlouhé a příliš nudné.

Qian nu you hun III: Dao dao dao (1991)

Stejně jako předchozí dva díly trilogie nemá ani tento závěrečný absolutně chybu, a to zejména po vizuální a hudební stránce. Zejména je nutno ocenit závěrečného bosse, který vznikl zřejmě zkřížením kamenožrouta s jukeboxem.. ^_^

Faktótum (2005)

Takový hodně zvětralý pivo. Adaptací Bukowskiho bych se to neodvážil nazvat. Každopádně, až si budu chtít vychutnat oslavu oslavu nevázanýho života, dám si radši Big Lebowskiho. Ten je minimálně o dvě hvězdičky lepší.