• Fantasy

Labyrint: Útěk (2014)

Dej filmu sa až príliš podobá na filmy zo série: Divergencia. Niekto sa snažil zachrániť ľudstvo a pri tom ho ešte viac zničil. Hlavnú postavu Thomasa s si okamžite zamilovala rovnako, ako jeho priateľov. To sa však nedá povedať o Terese. Od začiatku mi prišla strašne nesympatická a nepáčil sa mi jej charakter. Napriek tomu by však dej bez nej nebol to pravé orechové.

Čarodějovy hodiny (2018)

Dobrý námet, zlé spracovanie. Tvorcovia urobili niektoré scény zbytočne prepracované a na niektoré sa úplne vykašľali. Myslím si, že môžem povedať, že film, by sa mohol páčiť deťom, ale dospelým rozhodne nie.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Animovaný film poukazujúci na fakt, že keď chce niekto niečo dosiahnuť a robí pre to všetko, tak to aj dosiahne. Hlavnú postavu Judy som si obľúbila hneď na začiatku a Nicka takisto. Páčili sa mi niektoré hlášky, ako napríklad: ,,Život nie je kreslený muzikál, v ktorom si zaspievate pesničku a všetky sny sa vám razom splnia." Páči sa mi dej aj rozuzlenie príbehu. Je tam naozaj množstvo napínavých, dramatických, ale aj zábavných scénok.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Once upon a time Niekto by povedal, že tento seriál je pre deti. Filmové prevedenie rozprávok. Vpodstate je to tak, ale je na tom aj niečo zaujímavé. Páčila sa mi napínavosť deja. Lenže ku koncu sa to začalo kaziť a siedma séria to skazila úplne. Netvrdím, že to bolo zlé, leb to bolo iné spracovanie prvej série.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Spočiatku mi tento seriál prišiel divný. Bolo to ako nejaký horor pre deti. Napriek tomu som ho však dopozerala do konca a koncom som bola nadmieru prekvapená. Medzi prvou časťou prvej série a poslednou časťou druhej série je obrovský rozdiel. Od začiatku až po koniec je príbeh nasiaknutý tajomstvami a šiframi, ktoré musí niekto rozlúštiť. Avšak seriál nerozpráva len príbehy o tom ako dvojčatá odhaľujú tajomstvá Gravity falls, ale takisto hovorí a súrodeneckej láske. "V núdzi spoznáš priateľa." Nad poslednými dielmi tohoto seriálu sa naozaj treba hlboko zamyslieť.