Insidious (2010)

Výborně zpracovaný horror zahrnující astrální cestování. Žádné laciné lekačky, ale postupně se stupňující atmosféra s kvalitní hudbou kde očekáváté mnohokrát nějaké leknutí, to ale nepřichází, najednou si "zvyknete" a zrovna příjde moment,který vás úplně z ničeho nic vytrhne. Mně osobně ,,vymítači" přišli věrohodní (i tu plynovou masku jsem v pohodě skousnul) a hezky situaci vysvětlili . Jediná výtka patří z části ,,jinému světu" a té maškarádě ve které pobýval démon, který u mě zrovna v tu chvíli ztratil na autentičnosti. Ovšem Insidious toho v rukávu má mnohem více... Naprosto mě to vtáhlo. Jelikož mám k tomuto tématu velmi blízko, ve svém pokoji spoustu tmavých míst(hlavně rohy u stropu) a zrovna rozbitou lampičku, tak jsem ve svých 20 letech usínal s rožnutým hlavním světlem ve 3 ráno. ( to se mi opravdu dlouho nestalo ;-] )

Bitva o Hill 60 (2010)

Válečný film z první světové o australských tunelářích - takových snímků jako máku není. Začnu prvně tím co mi vadilo-> 1) Časté návraty do minulosti věnované JEN hlavní postavě - docela nezáživné a zbytečně se tomu poskytlo mnoho času, který mohl být využit mnohem lépe. 2) hudba - vybavuju si hudební doprovod který zněl podobně jako v ,,hobitíně" ve filmu ,,LOTR společenstvo prstenu" akorát tady nejel Gandalf s dýmkou a Frodem na povozu, ale bombardovala se základna. 3) Párkrát pomalý pohyb kamery do stran, který mi neseděl (a to jsem klasický divák, který tyto záležitosti moc neřeší) 4) Uvítal bych větší obeznámení do situace, jednotky apod. na úkor bodu ,,1)" Teď co se mi líbilo-> Brendan Cowell - prakticky táhl celý film, jeho roli jsem mu naprosto věřil. I ostatní role zahrány velmi dobře. Film má krásně vymodelované zákopy. Atmosféra na frontě výborná(pokud si hudba nevybírá slabší chvíle) a v tunelech bez chyby. Líbily se mi různé vychytávky a triky, které se při kopání používaly. Celkově pro mě překvapení s výborně propracovaným, ojedinělým námětem. Hodnocení 70%, které zde strhnul hlavně negativní bod 1)

Courage the Cowardly Dog (1999) (seriál)

Tolik černého humoru a originality jen tak někde v animáči nenajdete. Ustrašený, věrný a chytrý pes bojující v každém díle s novým vetřelcem, ale jeho největším soupeřem vždy zůstává jeho strach. :-]

Pacifik (2010) (seriál)

Docela sklamání, očekával jsem asi jako všichni další Band of brothers. No a teď v čem to bylo jiné? Hlavní problém - od začátku tam aspoň podle mě nebyl nijak zvlášť sympatický hrdina, až do nástupu Eugena si nepamatuju nikoho. Dále některé díly byly nezáživné, plné zbytečných řečí, zdržováním. Boje byly natočeny naopak skvěle, silná atmosféra. (ikdyž mi bylo jedno kdo to schytá) V globálu jsem si všiml, že jednotlivé díly mají velmi rozdílnou kvalitu, že by to bylo skupinou režisérů společně se scénářem? Těch lepších si pamatuju míň a jen určité pasáže...

Vyděděnci (2010) (seriál)

The Outcasts je seriál ve kterém dřímá velký potenciál, ten však zůstane nevyužitý. Je to vlastně druhý LOST, tajuplný nový svět plný krásných scenérií, tajemství, což je ten potenciál. Nicméně mezilidské vztahy jsou děs, všichni spolu soupeří, mezi všemi panuje napětí a pokud ne, tak se to v následujícím díle "napraví". Mám rád napětí, ale ta neskutečně přehnaná soupeřivost mezi všemi mě čím dál víc vytáčela, až mě to postupně úplně odradilo. Bylo to pro mne jen trápení bez většího posunu v ději.