Temný případ - The Great War and Modern Memory (2019) (epizoda)

Je skvelé, že tvorcovia sa od nezaujímavej korupcie z druhej série, vrátili k pre (dnešného) diváka zaujímavým strateným znásilnením a zabitím deťom. Na druhej strane pýtam sa, dokedy budú na tejto téme dnešné produkcie parazitovať. Jasne, toto je téma mnohých hororov, thrillerov a drám od nepamäti, ale mám pocit, že sa z toho pomaly, ale isto stáva maniera. Aspoň to ale nie je celé založené jedine na deťoch a nemusím sa tak pozerať na ďalšiu permutáciu Stranger things, IT alebo Dark a obdobne. Mahershala Ali je dobrý. Zatiaľ nežiari tak, ako v Moonlight, ale ešte ho čaká 6 epizod. Škoda, Stephen Dorff je nevýrazný, resp. starý dobrý Woody Harelson, to teda nie je (nekonečné porovnávania so sériou 1, sorry not sorry) Atmosféra nie je výpeta tak, ako v 1. sérii., ale samozreme tá šla bez kompromisov po Carcose a podobných absolútnach. Uvidíme čo to ešte prinesie. Pozerám sa paralelne znova aj na druhú sériu a hoci je to fajn séria, s dobrými hercami, zrejme lepšími než akí sú a budú v najnovšej 3. sérii, predsalen temnota je viac masturbačná než spomenutá korupcia americkej buržoázie. Suma sumárum, som nesmierne zvedávý, tvorcovia si výrazne získali moju (našu) pozornost.

Temný případ (2014) (seriál)

Je skvelé, že tvorcovia sa od nezaujímavej korupcie z druhej série, vrátili k pre (dnešného) diváka zaujímavým strateným znásilnením a zabitím deťom. Na druhej strane pýtam sa, dokedy budú na tejto téme dnešné produkcie parazitovať. Jasne, toto je téma mnohých hororov, thrillerov a drám od nepamäti, ale mám pocit, že sa z toho pomaly, ale isto stáva maniera. Aspoň to ale nie je celé založené jedine na deťoch a nemusím sa tak pozerať na ďalšiu permutáciu Stranger things, IT alebo Dark a obdobne. Mahershala Ali je dobrý. Zatiaľ nežiari tak, ako v Moonlight, ale ešte ho čaká 6 epizod. Škoda, Stephen Dorff je nevýrazný, resp. starý dobrý Woody Harelson, to teda nie je (nekonečné porovnávania so sériou 1, sorry not sorry) Atmosféra nie je výpeta tak, ako v 1. sérii., ale samozreme tá šla bez kompromisov po Carcose a podobných absolútnach. Uvidíme čo to ešte prinesie. Pozerám sa paralelne znova aj na druhú sériu a hoci je to fajn séria, s dobrými hercami, zrejme lepšími než akí sú a budú v najnovšej 3. sérii, predsalen temnota je viac masturbačná než spomenutá korupcia americkej buržoázie. Suma sumárum, som nesmierne zvedávý, tvorcovia si výrazne získali moju (našu) pozornosť.