• Krátkometrážní

Hatchet III (2013)

Ani jsem nějak nevěřil, že když se povedla dvojka, že bude tohle i tak skvělé. Nebylo. Nejspíš příčinou toho, proč je tohle tak špatné je změna režiséra. Nevím, proč od režírování dal Green ruce pryč. V tomhle díle vykreslil režisér McDonnel Crowleyho v nejhorším světle. Snad jen jednou jsem se lekl, ale to není vůbec to hlavní. Skoro celej film jsem se nudil, zbytečný kecy o nějakém rozhovoru a vězení, a ta scéna s nějakým prachem nebo co (sorry, nepamatuju si skoro nic, protože jsem se fakt snažil, abych u toho neusnul) byla fakt směšná. Já vlastně ani nevím jak to skončilo, podle čehož jsem usoudil, že tenhle díl je opravdu otřesný a dávám dvě hvězdičky jenom za hezkou kameru, kterou jsem si užíval a pak za úvodní scénu s motorovou pilou, ten gore se mi líbil

Vražedná sekera II (2010)

Tentokrát Adam Green alespoň trochu odstoupil od nápadu "uděláme horor plný klišé" a místo toho udělal skvělé pokračování Hatcheta. Viktor Crowley zase řádí v bažině s asistencí jeho sekery. Gore zůstal pořád na skvělé úrovni jako první díl, herci špatní vůbec nejsou a střih je skvělý. Tomuhle bych klidně mohl dát 5 hvězdiček, ale nedám a to z několik prostých důvodů - absolutně mě nebavily kecy, co trvají tak do poloviny stopáže tohoto filmu, byly naprosto zbytečné a scény, rádoby komediální nebyly většinou vůbec vtipné. Jinak to byla slušná vraždící podívaná, která mě rozhodně v druhé polovině filmu bavila.

Hatchet (2006)

Nejsem člověk, kterého odradí hodnocení, takže jsem se rozhodl na film kouknout. Už podle názvu jsem ještě před koukáním usuzoval, že to nebude úplná hitparáda, ale dostal jsem 80ti minutovou porci zábavy, která byla sice až příliš veleklišoidní, ale i tak pobavila. Gore scény nemají chybu a po celou dobu si Hatchet drží dobrou atmosféru. Jasně, jsou tu samozřejmě nedokonalosti, jak to už bývá u každého filmu, třeba už zmíněné klišé. Herecké výkony nebyly vůbec k zahození a i střihač Christopher Roth si zaslouží pochvalu. Usoudil jsem, že tohle je film, u kterého prostě vůbec nemusíte přemýšlet, můžete si v pohodě večer sednout a koukat na partu hovad, který to v bažině nebudou mít vůbec lehký.