• Krátkometrážní

Obecná škola (1991)

"Kdo chce vidět Idiota, dostaví se do ředitelny„. Hláškový film Jana Svěráka už několik let dokazuje, že i Češi dokáží být nominováni na Oscara, když se snaží, a Svěrákové se snažili.. Moc se mi líbil děj zasazen do poválečné doby. Herecké výkony byly důvěryhodné, a to mluvím i o těch dětských. Na Obecné škole se mi nejvíce líbila kamera Brabce, který je podle mého náš nejlepší kameraman.

Obřad (2011)

Režisér si asi myslel, že když obsadí do filmu Hopkinse, že to bude mít úspěch. Možná má, u mně ne. Nudně zpracované téma, které nám ukázal už v roce 1973 William Friedkin u svého Vymítače ďábla, tak nechápu, proč někdo má zapotřebí to kazit timhle "skvostem". Jak už jsem psal - nudný scénář, trapní herci (kromě Hopkinse, ten to zvládá). 2 hvězdy snad za osvětlení a Hopkinse.

Oni (2008)

Tenhle home invasion horor se mi líbil. Nebyl bez chyby nebo výborný, to ne, ale byl dobrý. Režisérův účel byl hlavně ten, aby se divák bál o postavy, což se povedlo, tedy aspoň u mně. Masky jsou skvělé a jednoduché, což se mi líbilo.

Poslední dům nalevo (1972)

Tohle se do jednoho, do dvou žánrů zařadit prostě nedá... Craven tenhle film pojal hodně zvláštním způsobem, trochu parodickým, sarkastickým s prvky seriózní podívané. Otravná hudba Davida Hesse se dá přežít, ale pozor, možná ohluchnete a už nikdy nic neuslyšíte! Takže film je na vlastní nebezpečí. Rozhodně to není tak brutální (jak se říká), jako ISOYG od Zarchiho. Ale David Hess podal skvělý výkon (herecký, rozhodně ne hudební)

Plivu na tvůj hrob (1978)

Plivu na tvůj hrob si zakládá hlavně na autentičnosti a možná to je právě i ten důvod, proč ve filmu není hudba. Místy mi to vadilo, ale dá se to přežít, "akce" je tam hodně a pomsta je víc než dobrá. Trochu lepší než Cravenův The Last House on The Left.

Plivu na váš hrob (2010)

Hned ze začátku bych chtěl pochválit skvělou kameru a stejně tak skvěle barvy, které filmu dodávají šťávu a nejen to. Docela se divím, že to bylo normálně odvysílané na Primě, jelikož to je docela brutální, ale co už. Steven R. Monroe film zrežíroval opravdu pěkně a docela jsem litoval holku, co si myslela, že když vidí policajta, že ji pomůže, ale to tam patří, že jo. Mnohem lepší než z roku 78.

Pomsta (2017)

Tenhle výborný film, který doprovází stejně tak výborná kamera je o holčině která se chce prostě pomstít za znásilnění, jak to už známe z The Last House on The Left nebo z I Spit on Your Grave. Film je velice napínavý a odehrává se na poušti, což se mi moc líbilo. Také scéna na konci, ta byla přímo fascinující. Kdo viděl jak už jsem zmiňoval na začátku ty dva filmy, tak si tohle pravděpodobně oblíbí snad ještě víc než jmenované filmy. (Pokud se mu samozřejmě ISOYG, TLHOTL líbili)

Potvora (2017)

Dáni umí točit drama. Důkazem jsou třeba Adamova jablka, Tísňové volání nebo Potvora. Příběh o tom, co se stane, když člověk nezakročí, když se mu něco nelíbí, když všemu nechá volný průběh. Potvora tento příběh vykresluje výborně. Mně nějakým způsobem přišli sympatické obě postavy . Maria tím, že když něco chce, tak to prostě udělá a Rasmus tím, že není moc výbušný, což se později projeví ne úplně pozitivně. Rasmus i Maria podali skvělý výkon a nejenom oni.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Počkej on tohle nerežíroval Jiří Mádle? Sorry, špatně se koukám, režíroval. Král českého odpadu znovu zasahuje! Ruličky do ručky a... představujeme vám další odpad naší české televizní stanice TV Prima s názvem Prostřeno. Tak nepříjemný lidi vidim jen v tomhle trapném pořad-odpad-u. Režiséři a scenáristé absolutně nad tímto ztrácí kontrolu a nejlepší by bylo, kdyby tenhle pořad-odpad zrušili. Je smutné na jakou úroveň se můžou lidé snížit (pokud nějakou úroveň před tím ještě měli) aby vstoupili do tohoto pořad-odpad-u. Vydržet sledovat jeden díl s otravným komentářem Vydry a Bouškový to chce fakt pevný nervy

Halloween (1978)

Kult.. Nic víc, než kult.